Windows 10 PC Build 10558 umożliwia wysyłanie wiadomości SMS?

Jeżeli nie śledzicie na bieżąco wszystkich nowości w komputerowym systemie Windows 10 to mam dla Was bardzo ciekawą informację. Najnowsza kompilacja 10558 posiada wbudowaną aplikację Wiadomości, dzięki której użytkownicy być może będą mogli wysyłać wiadomości SMS. Oczywiści aby to było możliwe musimy posiadać telefon Lumia z systemem Windows 10 Mobile.

Windows 10 PC Build 10558 - Wysyłanie wiadomosci SMS

Jest to uniwersalna aplikacja Wiadomości, którą doskonale znacie z Waszych telefonów. Aby możliwe było wysyłanie wiadomości SMS z komputera zarówno komputer jak i telefon muszą być w tej samej sieci Wi-Fi. Wygląda jednak na to, że aplikacja pozwala jedynie wysyłać wiadomości za pomocą sieci Skype. Niestety nie posiadam tej wersji na komputerze dlatego nie jestem w stanie podać szczegółowych informacji.

Drugą ciekawostką jest pojawienie się aplikacji Telefon. Co prawda obecnie nie można nic za jej pomocą zrobić ale może to oznaczać, że w niedalekiej przyszłości możliwe będzie dzwonienie za pomocą naszego komputera. Podobnie jak w poprzednim przypadku konieczne będzie posiadanie telefonu Lumia z systemem Windows 10 Mobile.

Telefon Windows 10 PC

Najnowszą kompilację 10558 znajdziecie odwiedzając ten wątek na naszym Forum. Niestety na działanie aplikacji Telefon będziemy musieli jeszcze poczekać o ile Microsoft planuje w ogóle wprowadzić taką funkcjonalność.

Kod QR
Kod QR

Źródło: Forum oraz Windows Central