Windows 10 Mobile znajduje się na 14% wszystkich telefonów z systemem Windows

Sieć reklamowa AdDuplex regularnie publikuje statystyki dotyczące systemu Windows w komputerach oraz w telefonach. Najnowsze dane pochodzą z tego tygodnia i dzięki nim możemy sprawdzić jakie telefony są najpopularniejsze oraz z jakiej wersji systemu korzystają użytkownicy na całym świecie. System Windows 10 Mobile stale rośnie w siłę ale czy przypadkiem jego tempo wzrostu nie jest zbyt wolne?

AdDuplex - Udział telefonów Windows 10 Mobile

Z miesiąca na miesiąc zwiększa się ilość użytkowników posiadających system Windows 10 Mobile w telefonie. Stale rosnąca liczba mobilnej dziesiątki to zasługa zarówno nowych urządzeń jak i zaktualizowanych starszych telefonów Lumia. Przypomnijmy jednak, że telefony z preinstalowanym systemem Windows 10 Mobile były dostępne już w listopadzie zeszłego roku. Z kolei aktualizacja dla smartfonów Windows Phone 8.1 została udostępniona w marcu tego roku. W związku z tym uważam, że 14 punktów procentowych to wynik przeciętny, który mógłby być zdecydowanie lepszy gdyby Microsoft udostępnił aktualizację Windows 10 Mobile bezpośrednio z poziomu ustawień telefonu a nie za pomocą dedykowanej aplikacji.

AdDuplex - Udział telefonów Windows 10 Mobile

Dalsze statystyki prezentują zaskakujące dane. Aktualizacja Anniversary Update czyli kompilacje 14393 zajęły pierwsze miejsce jeżeli chodzi o najpopularniejszy system Windows 10 Mobile. Aktualizacja do tej wersji systemu wystartowała dopiero w zeszłym tygodniu więc spora część osób posiada ten system, dzięki uczestnictwu w programie Windows Insider. Na drugim miejscu uplasowała się poprzednia wersja 1511 (Threshold 2) a na trzecim, dostępna wyłącznie w programie Windows Insider, wersja Redstone 2.

AdDuplex - najpopularniejsze telefony Windows na świecie

Na pierwszym miejscu wśród najpopularniejszych telefonów z systemem Windows znalazła się Lumia 535. Obok tego modelu na podium stanęły również modele Lumia 520 oraz Lumia 640. Na powyższym wykresie zabrakło telefonów z fabrycznie zainstalowanym systemem Windows 10 Mobile. Najwyżej znalazła się Lumia 550, która zajęła 18 miejsce w rankingu.

AdDuplex - najpopularniejsze telefony Windows 10 Mobile na świecie

Jeżeli jednak zawęzimy ranking najpopularniejszych telefonów jedynie do modeli z zainstalowanym systemem Windows 10 Mobile to zwycięzcą zostanie Lumia 550. Srebro przypadło modelowi Lumia 640 a po brąz sięgnęła Lumia 535. Na dalszych miejscach znalazły się również telefony Lumia 950 oraz Lumia 950 XL, które wyprzedziły takie modele jak Lumia 730 czy Lumia 830. Pełny raport możecie znaleźć w tym miejscu.

Źródło: AdDuplex

 • fryderyk

  Pytanie w jakim celu zastosowali możliwość aktualizacji tylko za pomocą aplikacji (DU).

  • gdyby W10 skierowali do wszystkich w oficjalnym kanale posypały by się skargi że MS popsuł im telefony, powinna być jednak wysłana jakaś infomacja mailowo lub smsowo do wszytskich

   • Tyran1918

    Od razu skargi… Nie muszą od razu wymuszać takiej aktualizacji. Powinna być tylko opcjonalna i każdy mógły ją wyłączyć, a tak to W10m używa mała grupka ludzi.

 • Paweł

  Uważam (niestety), że Microsoft nie wypuszczając aktualizacji W10M dla Lumii x2x zrobił jeden z najgorszych błędów w historii. Wszyscy się śmiali z fragmentacji Androida. Czas pogodzić się z fragmentacją Windowsa… Mam wgrany W10M na L820 i jak na 4-letni telefon radzi sobie całkiem nieźle. Nie rozumiem Microsoftu.

  • Mobilny

   Zaktualizowali głównie telefony spod skrzydeł Microsoftu, ewidentnie odcinając się od Nokii. Zresztą najstarsze dziecko Microsoftu – L535, mimo swojego wieku, nie powinna obawiać się braku aktualizacji do następnych Redstonów – 2 i 3, biorąc pod uwagę brąz w rankingu popularności słuchawek z mobilnym Windowsem.

   • Microsoft robi wszytko na opak, także ten 😉

    • Mobilny

     W każdym razie statystyki wyraźnie pokazują, że sprzedaż smartfonów z Windowsem jest niska. Jeżeli Microsoft chce w ogóle utrzymać ten system, musi wspierać istniejące już telefony. W przypadku Nokii jeszcze zrozumiem – chcą odciąć się od niej i rozwijać własną markę. Biorąc jednak pod uwagę statystyki sprzedaży telefonów z Windowsem, Microsoftowi nie pozostaje nic innego, jak aktualizować do nowszych wersji systemu nawet najstarsze słuchawki spod swoich skrzydeł. Te telefony już nie osiągają takich wyników sprzedaży, jak dawniej, ale obecni klienci również mogą przenieść się na konkurencyjną platformę, w związku z tym MS nie ma wyboru i musi utrzymać obecnych użytkowników, a wsparcie dla istniejących już smartfonów – również tych najstarszych z logo Microsoftu – jest kluczowym rozwiązaniem, jeśli nie jedynym, bo nie wiadomo, ile osób kupi Surface Phone, jeśli już dziś nie są dostatecznie promowane, a konkurencyjne platformy reklamują się z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.

     • Dokładnie, powinni wspierać starze urządzenia, aktualizując je. Wielu by zaktualizowało, a po roku kupiło nową Lumię z RS2/3. A tak pójdą do konkurencji i już nie wrócą do W10M. Do tego obniżyć cenę obecnych smartfonów i zaoferować tanie gadżety jak słuchawki, etui smartwatch (Microsoft Band kosztuje tyle, co dobry smartfon) itp. Przekonać deweloperów Snapchata i Pokemonów do stworzenia aplikacji. Ale przede wszystkim, to wziąć się do pracy. Co z tego, że jest Insider, kupa aktualizacji, jak problemów i błędów nie sposób zliczyć. Głąby, jak by chcieli, to już dawno stworzyliby dobry system. Moim zdaniem Surface Phone będzie niewypałem, kupią to tylko fanboje, bez systemu i aplikacji ten telefon nie będzie nic wart. To jakby wsadzić najlepszego kierowcę F1 do najgorszego bolidu. Podium będzie marzeniem nie do zrealizowania. Wszyscy tak liczą na tego Surface, że to pomoże wybić się Windowsowi. Nic bardziej mylnego, bo na pokładzie nadal będzie ten sam niedopracowany system bez wsparcia deweloperów.

   • coś ci się pomyliło – wejdź na listę telefonów dopuszczonych do W10 i zaobaczysz tam całą serię x3x Nokii i dwa modele x2x. Telefony Microsoftu to wyłącznie Lumia 640 a pozostałe mają jż W10 fabrycznie

    • Mobilny

     Tak, masz rację, nie wspomniałem, że mam na myśli Anniversary Update, od której odcięto starsze telefony, ze względów technicznych. O braku aktualizacji W10M dla Lumii x2x wspomniał Paweł, zaś ja miałem na myśli RS1, w wyniku czego nasza dyskusja okazała się nieco enigmatyczna. Z sytuacji z dystrybucją RS1 można wywnioskować, że był to pierwszy krok Microsoftu w stopniowym odejściu od Nokii, a przede wszystkim od Lumii, do dziś kojarzonej głównie z Nokią, i rozwoju we własnym zakresie, wydając m.in. Surface Phone oraz współpracy z takimi partnerami jak np. HTC.

     • Nokia nie ma nic do rzeczy, połowa telefonów z Nokią dostała dostęp do AU, połowa nie, ta druga połowa w większości nie spełnia postawionych minimalnych wymagań technicznych, co oczywiście nie znaczy że nie powinny one zostać zmienione

     • Kaplus

      Czy coś mnie ominęło i były jakieś telefony dopuszczone do TH2, które nie otrzymały AU?

     • Mobilny

      Wspomniałem o względach technicznych, mając na myśli Nokie z 512 MB RAM, które nie spełniły wymaganego progu 700 MB RAM, i nie zostały objęte aktualizacją do AU. http://msmobile.pl/znamy-liste-telefonow-ktore-otrzymaja-w10m-anniversary-update

      W przypadku starszych telefonów Microsoft powinien był zoptymalizować system, ew. pozbawić go pewnych wymagających funkcji, aby następnie mógł on zostać udostępniony również dla wspomnianych słuchawek. Oni nie są w takiej sytuacji jak Google, które dominuje na rynku mobilnym i może sobie pozwolić na niezaktualizowanie Nexusa 5 czy starszego modelu smartfona z Androidem. Nexusy mają wsparcie bodajże przez 18 miesięcy, ale to system dominujący na rynku, i Google ma świadomość, że ludzie i tak kupią, bo jedynym konkurentem jest w zasadzie jedynie iOS. Microsoft póki co traci klientów, w związku z czym sprzedaż Surface Phone stoi pod znakiem zapytania. Dostatecznej promocji na razie również brak, a premiera przypuszczalnie będzie miała miejsce wiosną przyszłego roku. Będzie może kilka artykułów w sieci na ostatnią chwilę, a konsumenci zapewne to zignorują, i nawet Kamil Bednarek w reklamie Play niewiele pomoże.

 • Mnor X

  Ma ktoś taki sam problem jak cichy budzik na windows 10 mobile 393.82?

  • Kuba S

   Podobno to budzik narastający.

  • zbigniew M

   Nie podobno ale tak jest.ustaw sobie budzik np.za 3min poczekaj i zobaczysz budzik jest narastający

   • Mnor X

    A kolejny problem to kiedy narasta to strasznie pierdzi dzwonek. Z tego co słyszałem to nie tylko u mnie.

    • proponuje jeść mniej przed spaniem, wtedy budzik nie pierdzi

 • Metek

  To chyba Android 6 sobie lepiej radzi xD

  • chyba jednak nie

   • W danych z sierpnia ma 15.2%

    • co maiło 13 % ? jesli A6 to wychodzi podobnie do W10

     • Znalazłem info z początku sierpnia – Android Marshmallow 15.2%

     • czyli 14 % na windowsie to katastrofa, a 15 % na androidzie to genialny wynik 🙂

     • Foldex

      Androidowe 15% to jest kilkukrotnie więcej (ilościowo) niż cały rynek windowsa razem wzięte.

     • Daniel Orzanowski

      Tylko dev tworząc apke na robota może zrobić ze będzie kompatybilna z 4.4 na w10m tego nie zrobi

     • Foldex

      A to wiem, wystarczy czasem 5minut roboty. Chyba, że korzysta z jakiegoś api niedostępnego wcześniej, ale to rzadkość. 😉

     • Tyran1918

      Katastrofa, bo jest to wynik, która dla dewelopera oznacza, że ten system nie istnieje. Może, gdyby W10M stanowił 86% sprzętu z mobilnym Windowsem byłoby lepiej, a z takimi wzrostami to będzie tylko gorzej.

 • Jeśli Lumia 950 XL stanowi 3,7 % telefonów z W10, W10 stanowi 14 % telefonów z Windows to można obliczyć poziom sprzedaży: 0,52 % aktywnych telefonów Lumia

 • largi

  Michale 😉 poza tematem 🙂 mam pytanie. Czy jest taka możliwość , że serwując na komputerze po sklepie Windows, aplikacje którą sobie wybiorę do instalowania, od razu po podłączeniu Wi-Fi w lumi będzie mi się ściągać, coś takiego jak na andku ( było jest ) , teraz nie wiem.

  • Piotr

   Kiedyś było instalowanie aplikacji z poziomu komputera, ale już nie.

   Co do drugiego pytania to od razu na W10. I tak większość aplikacji w szczególności systemowych ma całkiem nowe wersje na W10

  • Nie ma takiej możliwości. Mam nadzieję, że dodadzą taką funkcję w RS2 🙂

 • Jarek

  Szaleństwo. Pozostałe 86% osób ma niewspierany system z niewspieranymi aplikacjami. Profesjonalne samobójstwo popełnił MS. Tylko to nie był strzał w stope, ani nie w kolano ale Headshot z kałacha.

  • pozostałe 86 % uzywa telefonu do telefonowania, wysyłania smsów i do facebooka

   • Jarek

    Krzysztof, lubię Cie, ale proszę Cie… Nie broń tak mocno tego Microsoftu 🙂

    • ja nie bronię MS tylko piszę jakie są realia, normalni ludzi po 30 czy 40-tce używają telefonu do telefonowania a nie do instalacji pierdyliarda aplikacji, w firmach nikt nie potrzebuje pokemona, tylko sprawny sprzęt do dzwonienia, tani telefon z windowsem jest równie zły co tani telefon z androidem…

     • Jarek

      No niby tak, ale jednak jak już się ma Insta albo FB to fajnie byloby mieć te apki aktualne i wspierane… Na tanim Androidzie wspierane jest wszystko kilka wersji wstecz… O 8.1 Microsoft zapomnial.

     • Kuba S

      No tak przecież telefon z systemem od MS to elita dla przedsiębiorcy. Normalni ludzie po 30 cz 40 też instalują aplikacje. Dlatego wielki fachowcu sprzedaje się miliardy androidów i ajfonów.

 • DarkKnight

  Miałem w ręku tani telefon z androidem i z wp8.1 powiem tyle, że wp wygrywa. Z większej półki android wiadomo, że chodzi lepiej choć nie miałem w rękach 950 więc nie będę się wypowiadał. Co do mojej 640 DS windows 10 mobile RS to powiem tyle, że lepszy niż wp8.1. W wp8.1 miałem więcej błędów niż na rs1 wiadomo coś jeszcze powinni poprawić ale to drobne sprawy.

  • Który telefon z androidem?

   • DarkKnight

    nie pamiętam jak się nazywa, ale obsługiwał andruta 4.4.2

    • 1,5 roku w pracy u mnie kupiono w abonamencie telefon z andoidem, od 1,5 roku leży w szufladzie i nikt tego czegoś nie chce używać, telefon chodzi tak wolno i tak się zacina że głowa boli, ekran na poziomie przedpotopowym, jakośc typowa dla średniej półki LG, dalej dzwonimy za pomoca nokii e52

 • Krzysztof Łoziński

  Połowa osób która ma wp8.1 najczęściej nie wiem że jest już 10 na telefony, druga nie wie jak go wgrać albo tego nie potrzebuje. A jak Microsoft wymusiłby aktualizację to podniósł by się krzyk tak jak w przypadku wersji desktopowej

  • zynio

   to nie chodzi o niewiedzę – raczej o brak zaufania , moi znajomi są zadowoleni z WP mając 8.1 i wiedzą o aktualizacji bo sam im o tym mówię ale boją się zaufać mało stabilnym systemie jak WP 10..Opinie takie są —wolę pozostać na tym co mam.

   • większość moich znajomych nie wie że jest W10 a nawet nie wie jak zmieniać kafle na pulpicie… więc co się dziwić

  • DDanielos

   Sorry, ale jak ktoś nie potrafi wpisać, w Googla „aktualizacja Windows 10 Mobile” pierwsza strona Microsoftu na której wszystko pisze jak byk, to niech, w ogóle nie myśli o aktualizacji…

  • Tensa

   Prawda. Ostatnio spotykam kumpele z Lumia 535, widzę, ma WP8.1. Pytam sie jej, czemu nie zaktualizowała do W10? Odpowiedz:
   „To jest W10 na telefon?”
   Tak to właśnie MS informuje swoich zwykłych użytkowników, nie czytających stron o technologii, że większość zwyczajnie nie ma pojęcia o W10 na telefon.
   PS. Jak jej powiedziałam o możliwości aktualizacji, to zaktualizowała i bardzo sobie chwali 🙂

   • DDanielos

    Oby za jakiś czas Twoja niezorientowana „kumpela” nie przyszła lub też nie zadzwoniła do Ciebie, z zapytaniami: a dlaczego, to nie działa, a dlaczego tego nie ma, a jak przywrócić WP8.1, bo wszystko generalnie wychodzi po czasie.

    • Tensa

     Ooo, juz od miesiąca używa i póki co nie narzekała:)
     Tak jak i ja, od ok. marca nie robiłam HR, a jestem ciągle w Fast ringu i wszystko śmiga.

 • zynio

  i brawo , wp8.1 jest stabilny i zero błedów co w przypadku wp10.

  • DarkKnight

   wm10 już nie jest taki zły ma więcej zalet niż teraz wad, a wp8.1 brakowało mi dużo funkcji.

   • Mobilny

    Poza tym niektóre aplikacje nie wspierają już 8.1 i zapewne wystosowują komunikat, aby zaktualizować system do nowszej wersji.

    • zynio

     aplikacje tak , ale też pozwala by zadzwonić , napisać sms , czy skorzystać ze stałych aplikacji jak Player.pl czy Ipla czy eska – rmf fm to nie trzeba zmieniać i pozostać na wp 8.1
     co nie wspomnę że lepiej działa pogoda bo w 8.1 można dać ją jako ekran blokady ( DENIM)

  • zero błędów, zero aplikacji

   poza tym ludzie zapominają jak działał Developer Preview…

   • DzieX

    Za to W10 mnóstwo błędów, zero aplikacji 🙂

   • grzybek

    Ja używam WP 8.1 i tych aplikacji, które potrzebuję i tak nie ma na W10M.

 • DDanielos

  W związku z tym uważam, że 14 punktów procentowych to wynik przeciętny,
  który mógłby być zdecydowanie lepszy gdyby Microsoft udostępnił aktualizację Windows 10 Mobile bezpośrednio z poziomu ustawień telefonu a nie za pomocą dedykowanej aplikacji

  Ja się, z tym nie zgodzę. W przypadku desktopowego W10 nie dość, że był za darmo, to było tyle powiadomień, że na pewno nie było osoby, która nie wiedziała o możliwości aktualizacji, a mimo, to jakoś ludzie nie kwapili się do aktualizacji, a W7 nadal króluje w rankingach co mnie wcale nie dziwi, bo to dobry system, a po co zmieniać coś co jest dobre na niedopracowany …. I tak samo jest z WP8.1 – po co zmieniać coś co jest dobre i na razie jeszcze ma wsparcie na niedopracowany bubel, który na każdym modelu działa inaczej, gorzej i mimo, iż oficjalny, to nadal, z błędami. Osobiście się cieszę, że nie ma tego powiadomienia, bo gdyby było, choć, w połowie tak natrętne jak w przypadku desktopowego Windowsa, to Ja dziękuje, a skoro ktoś nie potrafi wpisać, w przeglądarkę „aktualizacja Windows 10 Mobile”, pierwsza strona MS, gdzie wyraźnie pisze, że trzeba pobrać aplikacje do aktualizacji ze sklepu, to jak sobie poradzi, w przypadku problemów, z W10M…

  • Jasne, że wynik nie podskoczyłby z 14% na 60% ale byłby zdecydowanie lepszy 🙂 Najlepszym rozwiązaniem byłoby poinformowanie użytkowników o możliwości aktualizacji i wtedy mogłaby zostać aplikacja Doradca uaktualnienia. Niestety brakło takiej informacji a nie każdy przegląda nowości związane z danym systemem operacyjnym.

   • DDanielos

    Wynik byłby zdecydowanie lepszy gdyby W10M był godnym następcą WP8.1 – moim zdaniem nie jest. Nawet gdyby było, to powiadomienie, to każdy rozsądny użytkownik najpierw sprawdza opinie na temat danej aktualizacji/systemu, a później instaluje, bo nie sztuką jest zainstalować i później się męczyć, ew. przywracać, ale sztuką jest zainstalować i na tym systemie pozostać i być, z tego systemu zadowolonym, a nie oszukujmy się W10M od początku okazał się porażką i współczuję tym, którzy wydali grubą kasę na np. 950, w tamtym roku. W marcu gdy ruszyła oficjalna aktualizacja system nadal był niedorobiony, dzisiaj wiadomo jest lepiej, ale nadal są i nadal przybywają nowe opinie po instalacji chociażby AU, w których ludzie się na coś skarżą. Na tym samym modelu potrafi działać inaczej, a tak być nie powinno. // Co do wskazówki – nie ma sprawy 🙂

    • Zdania są podzielone odnośnie W10M ale w momencie kiedy nie ma informacji o aktualizacji to spora część użytkowników nawet nie szuka informacji o nowym systemie bo nie wie, że istnieje.

     • DDanielos

      Zdania są podzielone – zgadzam się, tylko pytanie, w jakim stosunku tzn. osoby zadowolone vs. niezadowolone. Osobiście podchodzę, z dystansem do opinii osób, które uparcie twierdzą, że, z W10M nie ma problemów, że jest równie szybki, a nawet szybszy, czy stabilniejszy od WP8.1, natomiast pewne jest, to, że nie ma dnia, żeby ktoś nie opisywał swojego niezadowolenia, bo np. coś mu nie działa, coś się zwiesza, czegoś nie ma tutaj czy u konkurencji, co do reszty się nie zgadzam, ale zdanie rzecz jasna szanuję.

     • To bardzo ciężko ocenić ponieważ dla niektórych osób wolno działająca aplikacja Facebook czy Messenger jest powodem aby narzekać na system. W komentarzach z reguły widać narzekania bo osoby, którym wszystko działa nie dodają komentarzy informujących o tym fakcie a nawet jeżeli się pojawiają tego typu komentarze to są rzadkością. Zadowolony użytkownik nie wchodzi na stronę aby poinformować o tym, że u niego wszystko poprawnie funkcjonuje. Jeżeli jednak coś nie działa jak powinno to wtedy szuka pomocy w Internecie i trafia do MSMobile.pl 🙂 i dodaje swój negatywny komentarz.

     • Nylu

      I tutaj się nie zgadzam ze ludzie zadowoleni nie wchodzą i nie piszą komentarzy a wszyscy pamiętamy kolegę (egon wszystko mi dziala)

     • Wyjątki potwierdzają regułę.

     • DDanielos

      Wiesz, skoro ktoś pisze „system jest wolniejszy”, to ma na myśli system, a nie aplikacje. Sam napisałeś niedawno, że na takiej 435 działa „średnio” po wgraniu RS1 jakoś nie działa szybciej, natomiast na WP8.1, z którego korzystałem po powrocie z TH2 chodził zdecydowanie szybciej i był stabilniejszy. I to nie jest tak, że ludzie nie piszą pozytywnych komentarzy, bo piszą o ile faktycznie mają ku temu podstawy, a sam system poprawnie funkcjonuje, a jak jest, to już każdy widzi 🙂

  • Przy okazji zapytam bo widzę już któryś raz cytat w komentarzu. Jak zrobić taki cytat?

 • Tyran1918

  Wyniki W10M są żałosne. Z takimi wzrostami jest nadal niezauważalny wśród sprzetu z mobilnym Windowsem, a co dopiero wśród mobilnych systemów. Źle to wygląda w perspektywie rozwoju tego systemu. Nowych modeli, które byłyby skierowane do przeciętnego użytkownika 0, Microsoft wyprzedaje swoje modele a na nowe nie zanosi się. Ogólna sprzedaż smartfonów z mobilnym Windowsem zmierza ku 0, więc nawet światełka w tunelu nie widać. Nikt mnie nie przekona, że przyszłoroczne modele Microsoftu to będzie zbawienie. Oni już to odpuścili i widać, że zajmują się czym innym.

  • Dona Sarkar potwierdziła, że priorytetem w RS2 są telefony, więc jak widać wiążą z nim duże nadzieje.

   • DzieX

    Takie korpobiadolenie. A co miała powiedzieć? Że nie są?

    • Jeżeli by tak nie było to napisałaby inną dyplomatyczną odpowiedź – już oni są dobrzy w takim odpisywaniu. W tym wypadku jednak podkreśliła, że tak właśnie jest.

     • user

      Wydaje mi się, że właśnie to jest taka dyplomatyczna odpowiedź. Kiedy w kwietniu powiedzieli wprost, że nie sa skoncentrowani na telefonach, to sprzedaż zdechła. No i teraz to odkręcają, bo magazyny zawalone..
      Jednocześnie wywalili już chyba wszystkich, nawet konta na twitterze wykasowali.

     • Mobilny

      Swoją drogą szybko się obudzili i zdali sobie sprawę, że mają klientów, i że trzeba o nich dbać. Trudno uwierzyć, że musiał ukazać się kolejny i kolejny system, i musieli odejść kolejni i kolejni klienci, aby Microsoft w końcu wyciągnął jakiekolwiek wnioski. Postawa Dony to z kolei zwykły PR, wykonuje po prostu polecenia przełożonych.

     • W tamtym momencie nie byli skoncentrowani i informowali o tym. Teraz są skoncentrowani i też informują. Nie widzę w tym nic dziwnego ani podejrzanego.

 • Daniel

  Za to w polsce lumia 640 jest na 10 miejscu. To chyba dość dobry wynik? http://ranking.pl/pl/rankings/mobile-devices-models.html
  Polecam też sprawdzić inne rankingi na tej stronie 🙂

  • Daniel Orzanowski

   Play opublikoway ruch sieci i lumi nawet na wykresie niema.Więc większość używa lumi tylko do dzwonienia

   • Daniel

    Tak samo jak moje dane są nie do końca prawdziwe bo nie wszyscy są objęci badaniami tak samo twoje bo większość może kożystać z wifi – tak jak np ja bo z danych komórkowych kożystam prawie nie korzystam. Nie sądzę oczywiście że twoje dane są złe ale równie dobrze może większość osób na lumiach korzysta z plusa lub innych sieci niż play.

 • DDanielos

  Odnosząc się jeszcze do informowania użytkowników…
  Jest na Facebooku oficjalny profil MS (Microsoft Lumia – można zajrzeć na niego bez rejestracji) na którym nie było i nie ma w dalszym ciągu informacji na temat możliwości aktualizacji – są natomiast inne pierdoły np: zdjęcia wykonane Lumią xxx – tak tych postów ostatnio jest najwięcej, a mimo wszystko tam ludzie też zaglądają tym bardziej w dobie portali społecznościowych.

 • Piotr Jaworski

  Wniosek jest prosty. Wszystko co Microsoft osiągnął próbując zaistnieć na rynku telefonii zawdzięcza marce Nokia (Lumia) której publicznie poderżnął gardło. Koncepcja jednej marki Microsoft z jednym softem W10 jest super korzystna dla producenta tylko że to konsument musi odnaleźć korzyści nie producent.

  • Dragonk

   Jakby w10 był na tyle dopracowany, co 8.1 to by było więcej % udziału… Ale cóż… Zawiedli, do tego wydali telefony pokroju 950 za 2k+ z niedopracowanym systemem to teraz mają…

 • Wojtaszek

  A ja chętnie zainstalowałbym 8.1 na Lumii 650. Telefon służy przede wszystkim do dzwonienia, potem smsowania, w dalszej kolejności poczta, www, aparat, nawigacja, reszta to dodatki, mniej lub bardziej przydatne. 8.1 był stabilny, miał wybudzenie podwójnym stuknięciem i gestures beta. W Win10 tego nie mam. Mam za to milion ustawień, które MS zmienia mi po każdej aktualizacji.

  • Nylu

   W10m i ma to o czym piszesz ze niema

   • Wojtaszek

    650 i 550 nie mają

   • Wojtaszek

    Ale tylko na telefonach bez fabrycznego Win10, np. 550 i 650 nie mają.

    • Z kolei Lumia 950 i 950 XL już mają.

 • zynio

  Ja wam powiem że jak kupiłem lumia 520 z 8.0 to bardzo byłem zadowolony a puźniej wielkie happy bo wskoczyło 8.1 (aktualizacja Denim)…Było mi tak mało że kupiłem L 640 DS i naprawdę zaskoczenie było ogromne bo tam jest 8.1 update 2.Teraz jestem na stabilnej WP 10 i nie wracam na 8.1 ale patrząc na tych co pozostali na 8.1 to im się nie dziwię.
  Wojtaszek nie dziwię się tobie ale mi się wydaje że chyba jest jakaś możliwość do 8.1 ( denim)

 • Czesław Tkacz

  Mam problem. Jak dodać własną muzykę do dzwonków w najnowszym oficjalnym bolidzie i jak przepisać konkretny utwór jako dzwonek kontaktu ?

  • WITOLD

   Proste w danym kontakcie naciskasz ten ołówek(czyli edytuj) i przechodzisz do dzwonka i tam sobie już dopasowywujesz następnie na dole naciskasz zapisz i działa

 • TomaszK

  Pytanie do użytkowników WP 8.1, czy messeger, instagram i facebook(ten od MS) są też w tych nowych wersjach ? Czy na 8.1 wszystko utknęło na starych wersjach ?

  • Mobilny

   Messenger i Facebook od Facebook Inc mają wsparcie dla 8.1, natomiast Instagram jest aktualizowany na W10M. Facebook od MS został zastąpiony odpowiednikiem autorstwa Facebook Inc.

   • Foldex

    Nowy messenger i facebook są tylko na 10.

    • Mobilny

     W takim razie muszą zaktualizować sekcję „Wymagania systemowe” w sklepie, ponieważ w przypadku tych dwóch aplikacji nadal 8.1 figuruje jako wspierany system. Dla Instagrama jest wymagany 10.

     • Foldex

      W przypadku pobierania tych aplikacji na 8.1 pobierana jest starsza wersja 😉

 • K@ptus

  Jako użytkownik wp 8.1 ,( który jest ograniczony w swoim wydaniu i niestety już nic nie poprawiają) system jest stabilny, do dzwonienia, sms-owania i robienia zdjęć wystarczy na tym koniec, ale przy włączonej nawigacji tel. L930 grzeje się jak ” pusta patelnia pozostawiona na gazie” . Ponieważ wp10 jest niedopracowany, więc nie dziwię się firmie, że tego systemu nie ma bezpośrednio do zainstalowania bez dodatkowej aplikacji, to byłoby pogrzebanie systemu, mają tego świadomość.

 • dominik

  Mam taki problem nie mam dźwięku jak mi cos przychodzi na gmaila

  • Uruchom pocztę i w ustawieniach odszukaj powiadomienia i włącz je.

 • Kinga Kordian

  Ja mam w10m i nie narzekam do 8.1 nie zamierzam wracać. Nigdy nie doświadczyłem żadnych poważnych błędów ani na Th2 ani na R1 zazwyczaj były to drobnostki

 • Chomiq

  Nie wiem czy ktoś wrzucał, aktualizacje na oficjalnym RS1

  • Będziemy opisywać wszystkie aktualizacje co kilka dni. Te już mam na liście 🙂

 • dominik

  Jaśniej podaj co klikac

  • Poczta > Opcje (trzy kropki) > Ustawienia > Powiadomienia.

   • dominik

    No mam to zrobione i nie dziala

    • Zerknij jeszcze w takim razie do ustawień telefonu. Wejdź do ustawień i wpisz w wyszukiwarce powiadomienia.

     • dominik

      Wcisnolem powiadomienia i nic nie wyskauje

     • To niestety nie wiem czemu nie działają. Powinny działać. Może ktoś inny będzie miał jakiś pomysł. Ewentualnie przywróć ustawienia fabryczne.

     • dominik

      Jak przywracałem ustawienia fabryczne z ustawien telefonu zresetowałem nie przywracałem kopii zapasowej

     • dominik

      W powiadomienia i akcje i tam ten nie mam poczty żeby był dźwięk

 • TomaszK

  ja mam problem z baterią w W10M R1.. Jeżeli włączę pakiet danych ubywa w zastraszającym tępie, jeśli jestem tylko na wifi to starcza od 6 do 18-19 przy średnim użytkowaniu..
  To normalne ? Na WP 8.1 było lepiej.

  • Piotr K.

   no dane komórkowe drenują baterię. Od 10 do 13 zjadlo mi 10% bez szczegolnego uzytkowania

  • largi

   Na danych pakietowych u mnie to samo zjada ostro….

 • dominik

  I co wiecie jak naprawić ten dźwięk w gmeilu

  • Andy2015

   Ustawienia-system-powiadomienia i akcje-przewiń w dół znajdź pocztę naciśnij i przytrzymaj napis wtedy otworzą się opcje na dole jest ustawienie dźwięku. Prościej się nie da.

   • dominik

    Tam żadnej poczty nie ma jak,mnie to wkurwia

    • Andy2015

     jaki tel.

     • dominik

      Lumia 535 build 14905.1000

     • Andy2015

      Ja mam L 735 ten sam build może spróbuj jeszcze raz skonfigurować pocztę z poziomu programu następnie w opcjach poczty zaznacz odtwarzanie dźwięku przy powiadomieniu następnie utwórz skrót na ekranie startowym. Jak to nie pomoże to już nie wiem jak pomóc

     • dominik

      W jakim programie skonfigurować ta poczte

     • Andy2015

      Poczta programu Outlook-ustawienia/ … /zarządzaj kontami i tam dodaj konto

     • dominik

      I wcisnąć konfiguracja zaawansowana

     • Andy2015

      Nie ja mam konto na onecie i ustawiałem na Inne konto Outlook to pierwsza pozycja, z kontem Gmail jest jakiś problem ale to wina Google trzeba czekać aż oni to naprawią ale możesz próbować na konfiguracji zaawansowanej lub Inne mi się nie udało

     • dominik

      To co najlepiej wziasc

     • Andy2015

      Na Onecie „Inne” wypełniasz wszystkie pola i gotowe. Później ustawiasz opcje wyżej opisane i tyle. I jeszcze konto Windows które utworzyłeś gdy pierwszy raz uruchamiałeś tel. podczas konfiguracji opcji konta zaznaczasz dotyczy wszystkich kont i już. Więcej Ci nie potrafię pomóc Pozostaje wujek Google on zna wszystkie odpowiedzi i wszystkie pytania jak mawiał klasyk.

     • dominik

      Pocztę programu outlok mam już w powiadomieniach i akcje czyli już powinno dzialac

     • Andy2015

      Tak.

     • dominik

      A w tle musze mieć odpalone pocztę i kalendarz

     • Andy2015

      Nie tylko w Ustawienia – Prywatność – Aplikacje w tle Poczta i Kalendarz ma być ustawione na Włączone. Atak poza tym tam możesz powyłączać wszystkie zbędna rzeczy które nie muszą pracować w tle ja zacząłem od Edge / bateria wtedy trzyma dłużej /

     • dominik

      Wylonczony mam edge

     • Andy2015

      No i gitara.

     • dominik

      Dzięki za pomoc kurde jeszcze nie ma nowej kompilacji

     • Andy2015

      Następne konta także powinny działać

     • dominik

      Wybrac

     • dominik

      Zapomniałem tez mam konto na onecie

     • dominik

      Bo wiesz ja nie ogarniam bo to mój pierwszy fon na windowsie

     • dominik

      Kurwa teraz facebook mi zginal w powiadomieniach i akcje co zrobić??

    • Andy2015

     Powiadomienia i akcje musi tam być

    • user

     ustawienia dzwięku w poczcie są w ustawieniach aplikacji pocztowej a nie systemu.

     • dominik

      Ustawiłem tam i nadal nie ma dzwieku

     • user

      No to nie wiem. 😉

     • dominik

      Dziwne to jest

 • largi

  Mam pytanie a Ms już testuje 10.0.14393.103 🙂 na buildfeed takie cos widnieje…

 • dominik

  Wiecie jak naprawić wlanczam siec komórkowa i jak później ja wykańczam to sie tak zacina