Windows 10 Mobile umożliwia zapisywanie map na karcie pamięci

Wraz z najnowszym systemem Windows 10 Mobile w wersji Build 10572 pojawiła się możliwość zapisywania map na karcie pamięci. Jest to jedna z wielu nowości jakie znajdują się w najnowszej kompilacji ale funkcjonalność ta zasługuje na swój osobny artykuł.

Windows 10 Mobile - zapisywanie map na karcie pamięci

Możliwość zapisywania map na karcie pamięci pojawiła się na krótki okres czasu w systemie Windows Phone 8.1 w aplikacji Lumia storage check beta. Niestety aplikacja przestała być rozwijana a w późniejszym czasie Microsoft zablokował możliwość jej instalacji. Dokładnie przyjrzałem się temu tematowi w tym artykule.

Po wielu prośbach ze strony uczestników programu Windows Insider w końcu Microsoft umożliwił zapisywanie map na karcie pamięci w systemie Windows 10 Mobile. Wystarczy kolejno przejść do: Menu > Mapy Windows > Ustawienia > Pobierz lub aktualizuj mapy i zmienić lokalizację przechowywania.

Począwszy od kompilacji 10572 pobieranie dużej ilości map nie będzie stanowić już żadnego problemu. Wystarczy zaopatrzyć się w pojemną kartę pamięci i możemy zapomnieć o brakującym miejscu w pamięci telefonu.

Więcej nowości jakie znajdziecie w systemie Windows 10 Mobile Build 10572 znajdziecie w tym artykule.