Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 1 jest już na ukończeniu

Dzisiaj z całą pewnością zostanie udostępniona kolejna kompilacja testowa systemu Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 1. Tym razem podobnie jak w przypadku poprzednich kompilacji nie zostanie zaprezentowana żadna nowa funkcja. Microsoft musi usunąć błędy i usprawnić działanie systemu przed oficjalną aktualizacją, której dystrybucja rozpocznie się na początku sierpnia.

Anniversary Update czyli oficjalna nazwa aktualizacji Redstone 1 według zapowiedzi powinna wystartować wraz z wersją komputerową już 2 sierpnia. Nie pozostało zbyt wiele czasu więc Microsoft nie będzie ryzykował dodawania nowych funkcji na niecały miesiąc przed oficjalną premierą.

To oznacza, że każda kolejna aktualizacja systemu w rozgałęzieniu Redstone 1 będzie posiadać wyłącznie poprawki i usprawnienia. Do czasu pojawienia się oficjalnej aktualizacji zobaczymy jeszcze kilka testowych kompilacji jednak nowe funkcje zadebiutują dopiero wraz z kolejnym rozgałęzieniem systemu czyli Redstone 2.

Microsoft testuje w wewnętrznych kręgach kompilacje Build 14383 oraz Build 14384 i zapewne jedna z nich zostanie dzisiaj udostępniona dla uczestników programu Windows Insider w szybkim kręgu aktualizacji.

Źródło: Opracowanie własne, BuildFeed.net