Windows 10 Mobile w wersji Build 10586.71 być może trafi do wszystkich

Wczoraj Microsoft udostępnił kolejną kompilację systemu Windows 10 Mobile w wersji Build 10586.71 dla uczestników programu Windows Insider w szybkim kręgu. Jak się okazuje zespół pracujący nad rozwojem mobilnej wersji Windows wiąże spore nadzieje z ową kompilacją bowiem być może zostanie ona udostępniona pozostałym posiadaczom telefonów z systemem Windows.

Szybki oraz wolny krąg aktualizacji

Obecnie wersja Build 10586.71 jest dostępna wyłącznie w programie Windows Insider w szybkim kręgu (Fast). Jak poinformował Gabe Aul jeżeli telemetria aktualizacji przejdzie pozytywnie przez wszystkie testy to już niebawem wersja ta pojawi się w wolnym kręgu (Slow) a następnie trafi do całej reszty.

Lumia 550, Lumia 950 oraz Lumia 950 XL

W pierwszej kolejności aktualizacja z całą pewnością trafi do telefonów z fabrycznie zainstalowanym systemem Windows 10 Mobile czy dla modeli Lumia 550, Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Telefony te już posiadają odpowiedni system więc aktualizacja będzie natychmiastowa po zwolnieniu jej przez Microsoft.

Co z telefonami z systemem Windows Phone 8.1?

W pierwszej kolejności Microsoft musi udostępnić oficjalną aktualizację. Niestety data jej udostępnienia w dalszym ciągu pozostaje pod znakiem zapytania. Mimo wszystko według mnie użytkownicy starszych telefonów Lumia otrzymają w pierwszej kolejności system w wersji Build 10586.29 (taka wersja obecnie znajduje się na telefonach Lumia 550, 950, 950 XL) a dopiero kolejną aktualizacją będzie wersja Build 10586.71. To jednak nie oznacza, że użytkownicy tych telefonów będą dłużej czekać na nowszą wersję systemu. Będzie ona zapewne dostępna dla wszystkich od razu to znaczy po wykonaniu pierwszej aktualizacji do wersji Build 10586.29. Następnie w telefonach pojawi się informacja o kolejnej aktualizacji do wersji Build 10586.71. Może się również okazać, że operatorzy do czasu udostępnienia oficjalnej aktualizacji zdążą przeprowadzić testy nowszej kompilacji i wtedy od razu dystrybuowana będzie wersja o numerze Build 10586.71.

Warto również pamiętać, że telefony, które posiadają wgrany system Windows 10 Mobile będą otrzymywać kolejne aktualizacje systemu operacyjnego znacznie szybciej ponieważ będzie on aktualizowany bezpośrednio przez Microsoft bez potrzeby testowania przez operatorów. Testy takie będą musiały być wykonane w przypadku kolejnych wersji oprogramowania układowego. Po więcej informacji zapraszam do tego wątku.

Źródło: Twitter