Windows 10 Mobile Threshold 2 najpopularniejszy wśród naszych czytelników

Dokładnie tydzień temu przygotowaliśmy dla Was ankietę, w której mogliście oddać głos na wersję rozgałęzienia systemu Windows 10 Mobile, z której korzystacie na co dzień w Waszych telefonach. Wyniki już znamy i nie ma żadnego zaskoczenia. Rozgałęzienie Threshold 2 zdobyło najwięcej głosów.

Wyniki ankiety Windows 10 Mobile

Threshold 2 najpopularniejszy

W ankiecie oddaliście aż 945 głosów z czego 509 na rozgałęzienie Threshold 2 czyli na kompilacje o numerach 10586. Z całą pewnością głos na tę opcję oddały osoby, które posiadają w swoich telefonach wersje Build 10586.318 oraz Build 10586.338. Pierwsza wersja to ostatnia oficjalna aktualizacja a druga wersja dostępna jest wyłącznie w kręgu Release Preview programu Windows Insider.

Redstone 1 na drugim miejscu

Na drugim miejscu znalazło się rozgałęzienie Redstone 1, które otrzymało 315 głosów co daje dokładnie 1/3 wszystkich głosów. Użytkownicy oddający głos na tę opcję korzystają przede wszystkim z kompilacji Build 14342.1004 (wolny krąg) oraz Build 14361 (szybki krąg).

Windows Phone 8.1

Jedynie 121 osób w dalszym ciągu nie otrzymało aktualizacji Windows 10 Mobile lub też wróciło do systemu Windows Phone 8.1. Podejrzewam, że większość naszych czytelników pomimo braku oficjalnej aktualizacji Windows 10 Mobile postanowiło skorzystać z aplikacji Windows Insider, dzięki czemu jedynie niecałe 13% osób oddało głos na tę wersję systemu.

Dziękuję wszystkim za wzięcie udziału w naszej ankiecie. Czy jesteście zaskoczeni wynikami? Jeżeli macie pomysł na kolejną ankietę to koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej.

 • start84

  Głosowałem na Threshold 2 – mam L625, nie jest to demon prędkości, z Win 10 sobie jednak radzi. Sam Win10 ma jednak kilka minusów które są mocno uciążliwe:
  – Outlook nie potrafi otwierać załączników , pobiera załącznik, jednak nie potrafi go otworzyć ani zapisać mimo że jest to np jpg, doc.
  – bardzo kiepski słownik który podpowiada słabiutko
  – wg mnie aparat robi gorsze zdjęcia
  – bateria szybko leci mimo powyłączania praktycznie wszystkiego co się da,
  – telefon potrafi zrobić zwieche zwłaszcza w momencie jak się wychodzi szybko z aplikacji za pomocą strzałki wstecz, wchodzi wtedy na pulpit i tak zostaje, ekran się nie wygasza i zostaje tylko reset, dodatkowo jak szybko wychodzę z aplikacji i chce zablokować telefon to robi się podobnie.
  Przed powrotem do win8.1 powstrzymuje mnie brak aktualizacji map z których zdarza mi się korzystać, brzydszy wygląd.
  Podsumowując czekam cierpliwie że może MS jeszcze poprawi te niedociągnięcia z outlookiem i słownikiem i da się używać wtedy telefonu.

  • turbotramp

   Co do pierwszego problemu, z outlookiem- nie jest przypadkiem tak, że przy kliknięciu na załącznik outlook „pobiera” plik i dopiero gdy pobierze, przytrzymujemy palcem ikone załącznika jeszcze raz i tam są opcje otwórz/zapisz?

   • start84

    Jest opcja otwórz/ zapisz ale nic to daje bo nawet jeśli zapiszemy plik to zapisuje go w nieznanym formacie i nie da się go niczym otworzyć. Problem z załącznikami jest niezależnie czy otwiera załącznik w momencie otwierania emial czy jeśli ustawimy żeby pobierało całą wiadomość w momencie synchronizacji skrzynki.

    .

    • Damian

     Podobny problem miałem z outlookiem i z plikiem pdf tyle że ja mam L735 TH2 .318

 • Sebastian Kulesza

  pytanie do Michał czy po rocznej subskrycji na office nadal pozostanie 1T Ondrive po zrezygnowaniu z odnowienia

  • Niestety nie. Aby zachować 1TB należy przedłużyć subskrypcję.

   • Sebastian Kulesza

    to szkoda, dziękuje za odpowiedź

 • largi

  Wiadome kiedy nowa kompilacja TH2 :D? Czy na razie cisza w eterze ?

  • Jest duża szansa, że pojawi się już jutro.

 • Tomek Wolniewicz

  Czy ktoś się orientuje jak usunąć ze sklepu z pobierania aplikacje equaliser, rate your device i gestures and touch, które nachalnie próbują się zaktualizować (bezskutecznie), po resecie i transferze danych z telefonu z W8.1 na W10 (L520 -> L820).

 • Damian

  Kiedyś pamiętam że był artykuł na temat aktualizacji oprogramowania układowego do L735 temat za pewne umarł skoro cisza na ten temat.

 • flv

  Czy ktoś używa wersji Th2 na Lumii 630 bądź innym modelu z 512 ram? Czy da się z tego korzystać na co dzień, czy nadal się zawiesza?

  • Jarek

   Melduję się użytkownik L630 z najnowszym TH2 🙂 Właśnie przejrzałem FB, YouTube, neta, wszystkie internetowe zakamarki, w międzyczasie wysylam smsy i slucham muzy. Dziala plynnie i w miarę szybko (jak na 512MB) Minusy:
   -Potrafi się zrestartować (na najnowszym buildzie rzadko ale jednak, rano na przyklad wlaczalem Edge i mialem restart)
   -Czasami trzeba chwile poczekać na otwarcie apki i powrót do pulpitu, gdy apke zamykamy (ale juz nie ma tego bledu, ze telefon wieszal sie albo restartowal podczas napisu ŁADOWANIE)
   -FB i Messenger potrafią crashować, pomaga ponowna instalacja apki lub restart telefonu. Poza tym jest OK, nie działa to teraz dużo gorzej niż 8.1, jednak zdarzają się czasem jakieś drobne przywieszki.

   • flv

    Dzięki. Chociaż to jednak przekonuje mnie, by go jednak nie instalować. Mimo wszystko jest to mój podstawowy telefon, więc wolałbym uniknąć restartów w niespodziewanym momencie.

    • Jarek

     Jeżeli intensywnie korzystasz z telefonu to możesz przetestować W10M na przyklad na urlopie lub w weekend, kiedy nie będziesz czekal na ważne telefony i będziesz mial czas by potestowac. Jak Ci się cos będzie dzialo to wrócisz na 8.1 a jak będzie dzialal dobrze to zostaniesz 🙂 Ja tak wlasnie zrobilem 😉

 • Michał.B

  Sprzedałem swoje dwie lumie wczoraj. ale będę wam dalej kibicował 🙂

  • Ktosiek

   Też się nad tym zastanawiam nad zmianą smartfona. Chciałbym zostać z Lumią, ale w sumie aktualnie nie ma na co się przesiąść z L640. Myślę nad L830, ale wolałbym iść „do przodu” w nowsze modele. Ew. zastanawiam się nad Xiaomi Mi4, ale to dalekie plany.

 • Krzysiek

  Aparat, mapy i poczta zaktualizowane w FR

 • Krzysiek

  🙂

 • Marek

  TH2 to jest naprawdę bardzo dobry system. Mam L640 DS. Bywałem na RS1, ale wracałem z powodu zużycia baterii. TH2 jest świetnie zoptymalizowany, po prostu miodzio 🙂