Windows 10 Mobile Technical Preview na zrzutach ekranu

System Windows 10 Mobile Technical Preview w programie Windows Insider jest już dostępny od piątku. Minęło już nieco czasu i wszyscy chętni z pewnością już zainstalowali najnowszy system na swoich słuchawkach. Jeżeli jednak jeszcze nie zdecydowaliście się na instalację lub nie będziecie tego robić to zapraszam do obejrzenia galerii zrzutów ekranu z opisem najnowszych funkcji jakie zostały wprowadzone w wersji Build 10051.

Project Spartan. To nic innego jak wczesna wersja przeglądarki internetowej Spartan, która wykorzystuje nowy silnik renderujący strony. Przeglądarka posiada wczesne wersje funkcji Reading View oraz Reading List.

Project Spartan Windows 10 Mobile

Nowe aplikacja kalendarz. Kalendarz to nowa wbudowana, uniwersalna aplikacja dla systemu Windows 10. Aplikacja otrzymała zupełnie nowy wygląd.

Kalendarz Windows 10 Mobile

Nowa aplikacja poczty e-mail. To również nowa uniwersalna aplikacja z odświeżonym interfejsem dla systemu Windows 10.

Poczta Windows 10 Mobile

Nowa aplikacja telefonu. Telefon również otrzymał nową wersję i wygląd.

Telefon Windows 10 Mobile

Nowa aplikacja wiadomości. Wiadomości z nowym wyglądem.

Wiadomości Windows 10 Mobile

Nowa aplikacja kontakty. Uniwersalna aplikacja People otrzymała nowy wygląd oraz dostarcza pełnej informacji o naszych kontaktach z takich usług jak Exchange, Outlook.com, Gmail, Facebook itd.

Kontakty Windows 10 Mobile

Nowa aplikacja Maps. Pierwsza wersja uniwersalnej aplikacji mapy oferuje funkcje i narzędzia, których potrzebujesz aby zwiedzać świat. Aplikacja posiada mapy, zdjęcia, bogate lokalne wyszukiwanie danych oraz głosową nawigację opartą na mapach Bing oraz mapach Here.

Mapy Windows 10 Mobile

Nowy menedżer aplikacji. Zaktualizowany menedżer aplikacji jest dostępny po dłuższym przytrzymaniu klawisza wstecz. Dodano obsługę trybu poziomego. Dla telefonów z dużymi ekranami jak np. Lumia 1520 przygotowano nową siatkę, dzięki której będzie można jeszcze efektywniej skorzystać z przełączania pomiędzy aplikacjami. Dodatkowo wydłużono listę ostatnich aplikacji do 15.

Poniżej zrzut nowego menedżera oraz dodatkowe zrzuty z systemu Windows 10 Mobile, na których widać nowe ustawienia systemowe, rozbudowany pasek skrótów, listę aplikacji z widokiem ostatnio zainstalowanych, nowa aplikacja alarmy oraz nowy kalkulator.

Windows-10-Mobile-Technical-Preview

Jak Wam przypadł do gustu system Windows 10 Mobile? Czy nowe aplikacje z odświeżonym wyglądem to dobry kierunek rozwoju? Zapraszam do dyskusji!