Nowa opcja dla testerów Windows 10 Mobile w szybkim kręgu Insider

Aktualizacja godz. 14:03. Jak się okazuje był to jedynie tymczasowy błąd w telefonach z systemem Windows 10 Mobile. Użytkownicy zapisani do programu Windows Insider nie mogą pominąć oficjalnej aktualizacji a tym samym nie mają możliwości zapisania się do testów nowego rozgałęzienia. Nie wiadomo czy opcja pojawi się czy też, tak jak donoszą nieoficjalne informacje, Feature 2 czyli Fall Creators Update będzie ostatnią aktualizacją dla telefonów.

Poprzednia treść artykułu

Kilka dni temu pisałem o przygotowaniach testerów systemu Windows 10 do nowego rozgałęzienia o nazwie kodowej Redstone 4. Wraz z najnowszą kompilacją Build 15237 testerzy mobilnej wersji systemu Windows 10 również otrzymali nowe możliwości w ustawieniach programu Windows Insider. Czyżby Microsoft przygotowywał się do udostępnienia nowego rozgałęzienia dla systemu Windows 10 Mobile?

Uczestnicy programu Windows Insider, którzy zdecydowali się wgrać aktualizację Feature 2 otrzymali nową opcję w ustawieniach testowego programu. Teraz oprócz wyboru wolnego oraz szybkiego kręgu użytkownik może zdecydować się na nową opcję o nazwie Skip ahead to the next Windows release. Włączenie nowej opcji spowoduje automatyczne ustawienie odbierania szybkich aktualizacji.

Od tego momentu osoby, które posiadają system w wersji Feature 2 mogą wybrać pomiędzy następującymi opcjami:

  • Wolne aktualizacje. Użytkownik będzie w dalszym ciągu otrzymywał sprawdzone kompilacje z rozgałęzienia Feature 2.
  • Szybkie aktualizacje + Następna wersja systemu Windows. Użytkownik będzie w dalszym ciągu otrzymywał najnowsze kompilacje z rozgałęzienia Feature 2.
  • Szybkie aktualizacje + Skip ahead to the next Windows release. Użytkownik w niedługim czasie otrzyma możliwość pobrania kompilacji z nowego rozgałęzienia. Przez jakiś czas będą jednak pobierane kompilacje z obecnego rozgałęzienia Fetaure 2.

Dodanie nowej opcji może oznaczać, że Microsoft jednak przygotowuje się do udostępnienia nowego rozgałęzienia dla posiadaczy telefonów z systemem Windows 10 Mobile. Na tę chwilę nie wiadomo kiedy miałoby nastąpić udostępnienie nowych kompilacji oraz jakie nowości zostaną w nich zawarte. Nowa wersja systemu powinna zostać udostępniona na krótko przed oficjalną premierą aktualizacji Fall Creators Update. Nie wiadomo również, które modele telefonów zostaną dopuszczone do testów nowego rozgałęzienia.