Microsoft potwierdza usunięcie aplikacji Radio FM w najnowszych kompilacjach Redstone 1

Do tej chwili nie było do końca pewne czy usunięcie aplikacji Radio FM w najnowszych kompilacjach systemu Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 1 było błędem czy celowym posunięciem ze strony Microsoft. Teraz mamy już potwierdzenie, że Microsoft usunął aplikację i nie zamierza jej przywrócić.

[quote style=”1″ author=”Jason”]FM Radio has been removed from dev branch builds and is being cut. May use third party radio apps from store[/quote]

Jason, członek zespołu Windows Insider Engineering, odpowiedział na swoim profilu Twitter, że aplikacja Radio FM została usunięta i nie pojawi się w kolejnych kompilacjach systemu Windows 10 Mobile. Dodatkowo poinformował, że użytkownicy mogą skorzystać z aplikacji do obsługi radia firm trzecich.

Warto dodać, że aplikacja jest w dalszym ciągu dostępna w systemie Windows 10 Mobile w rozgałęzieniu Threshold 2. Już teraz wiadomo, że rocznicowa aktualizacja (Anniversary Update) znana również jako Redstone 1 usunie aplikację z systemu. Czy będzie Wam brakować tej aplikacji?

Źródło: Twitter