Microsoft rozważał opcję wprowadzenia obsługi rysika do Windows 10 Mobile

Microsoft pokładał wielkie nadzieje w telefonach Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Niestety debiut obu urządzeń nie był udany ze względu na niedopracowane oprogramowanie układowe oraz system operacyjny. Jak się okazuje Microsoft planował wprowadzenie obsługi rysika do swoich flagowych telefonów, ale koniec końców nie zdecydował się na wprowadzenie tego rozwiązania w swoich flagowych smartfonach.

Jak widać na powyższym filmie dokładność oraz szybkość pisania za pomocą rysika nie była zbyt dopracowana. Najprawdopodobniej obsługa rysika była dostępna w prototypowych telefonach Lumia 950 oraz Lumia 950 XL jednak nie trafiła nigdy do klienta końcowego. W momencie premiery flagowych telefonów zarówno system operacyjny jak i oprogramowanie układowe były we wstępnej fazie rozwoju i dodawanie kolejnych funkcji mogłoby dodatkowo wpłynąć na wydajność oraz działanie telefonów co bezpośrednio przełożyłoby się na negatywne opinie klientów. Obsługa rysika to nie jedyna funkcja, która nigdy nie opuściła fazy prototypowej. Część z nich możecie zobaczyć w tym artykule.

Czy uważacie, że korzystanie z rysika w telefonach z systemem Windows 10 Mobile byłoby przydatną funkcją? Chcielibyście obsługiwać Wasze telefony Lumia 950 za pomocą rysika, podobnie jak np. w przypadku telefonu Samsung Galaxy Note8?

Źródło: Proto Beta Test via WindowsBlogItalia