Windows 10 Mobile otrzyma możliwość emulacji aplikacji x86 w Redstone 3?

Microsoft nie tylko nie porzuca systemu Windows 10 Mobile, ale ma również wielkie plany związane z tym systemem. Jeżeli najnowsze doniesienia okażą się prawdziwe to Microsoft wróci do mobilnego wyścigu w wielkim stylu. Według najnowszych informacji gigant z Redmond planuje wprowadzić emulator x86 do urządzeń ARM64. W skrócie oznaczałoby to możliwość uruchamiania desktopowych aplikacji na telefonie podłączonym do monitora lub komputera w trybie Continuum.

Projekt wprowadzenia emulacji x86 do telefonów nosi nazwę kodową Project Cobalt. Obecnie jedynie telefon HP Elite x3 posiada możliwość uruchamiania aplikacji x86, dzięki usłudze HP Workspace, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby zapewnienie natywnej emulacji w samym urządzeniu bez konieczności korzystania z dodatkowych usług opartych o chmurę.

Możliwość emulowania aplikacji x86 na telefonach byłoby doskonałym rozwiązaniem zarówno dla klientów biznesowych jak i dla entuzjastów. Zwykli klienci mogą przejść obojętnie obok tego typu rozwiązania, ale część użytkowników z pewnością odetchnęłaby z ulgą mogąc uruchamiać tego typu aplikacje podczas kiedy platforma UWP ewoluuje i zastąpi obecną architekturę.

Nie tylko telefony skorzystałyby z tego udogodnienia. Ultra lekkie laptopy wyposażone w system Windows 10 Mobile z możliwością emulacji aplikacji x86 z pewnością również znalazłyby swoich klientów. Wygląda na to, że mamy na co czekać ponieważ Microsoft szykuje powrót w wielkim stylu wraz z aktualizacją Redstone 3, która ma zadebiutować pod koniec 2017 roku.

Na tę chwilę zarówno firma HP jak i Microsoft odmówiła komentarza w tej sprawie. A jakie jest Wasze zdanie? Czy wprowadzenie emulacji x86 w systemie Windows 10 Mobile to klucz do sukcesu?

Źródło: ZDNet via Windows Central