Windows 10 Mobile nie zmienia nazwy na Windows 10 for phones

Dzisiaj jeden z zagranicznych portali zasugerował, że system Windows 10 Mobile w niedługim czasie zmieni nazwę na Windows 10 for phones. W zasadzie nic złego by się nie stało, ale źródłem tej informacji jest dosyć wiarygodny portal Thurrot, który od razu został zacytowany w jednym z największym polskich portali dotyczących nowych technologii. Plotka została powielona i obawiam się, że już niedużo brakuje do wprowadzenia kolejnego zamieszania wokół telefonów z systemem Windows 10.

Paul Thurrot zauważył, że w ostatnich kompilacjach systemu Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 1 w trakcie pobierania aktualizacji pojawia się informacja dotycząca tego, że aktualnie pobierany jest system Windows 10 Technical Preview for phones. Świetne spostrzeżenie, ale nieco spóźnione. Taka informacja pojawiała się już w przypadku pierwszych kompilacji systemu Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Threshold 2 udostępnianych w programie Windows Insider.

W związku z powyższym dementujemy plotki o rzekomej zmianie nazwy systemu. W naszych telefonach w dalszym ciągu będzie system o nazwie Windows 10 Mobile.

Dziękuję Oskar za informację!