Windows 10 Mobile nie pojawi się w aplikacji Windows Device Recovery Tool

W zeszłym miesiącu wystartowała oficjalna aktualizacja Windows 10 Mobile dla starszych telefonów z systemem Windows Phone 8.1, które zostały do niej dopuszczone. Niestety na ten moment w dalszym ciągu niewielka część telefonów może skorzystać z niej skorzystać. Warto jednak zwrócić uwagę, że aktualizacja do mobilnej dziesiątki różni się od poprzednich ponieważ tym razem Microsoft pozostawia wybór użytkownikom.

Opcjonalna aktualizacja Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile to opcjonalna aktualizacja dla starszych telefonów z systemem Windows Phone 8.1. Informacja o nowej wersji systemu nie pojawi się automatycznie w ustawieniach telefonu. Aby sprawdzić dostępność musimy skorzystać z dodatkowej aplikacji o nazwie Upgrade Advisor. Dodanie tego kroku spowoduje, że ogromna część użytkowników starszych telefonów nie dowie się o nowej aktualizacji ponieważ w ich telefonach nie pojawi się komunikat o dostępności nowej wersji systemu.

Łatwy i szybki powrót do Windows Phone 8.1

Windows 10 Mobile, jak każdy nowy system, może sprawiać problemy. Dlatego Microsoft oferuje możliwość przywrócenia systemu do wersji Windows Phone 8.1 za pomocą aplikacji Windows Device Recovery Tool. Niektórzy z Was pytali kiedy pojawi się najnowszy system w tej aplikacji. Wygląda na to, że nigdy bowiem aplikacja ta to jedyny ratunek dla osób, które nie są zadowolone z systemu Windows 10 Mobile i w każdym momencie mogą powrócić do poprzedniej wersji systemu. Poniżej zamieszczam wypowiedź pracownika Microsoft.

Z powyższej wypowiedzi wynika, że Microsoft nie ma planów na dodanie systemu Windows 10 Mobile do aplikacji Windows Device Recovery Tool dla telefonów, które fabrycznie posiadały system Windows Phone 8.1. To oznacza, że jedyną możliwością aktualizacji pozostaje wspomniana wcześniej aplikacja Upgrade Advisor lub przystąpienie do programu Windows Insider.

Źródło: Twitter