Windows 10 Mobile nie pojawi się w aplikacji Windows Device Recovery Tool

W zeszłym miesiącu wystartowała oficjalna aktualizacja Windows 10 Mobile dla starszych telefonów z systemem Windows Phone 8.1, które zostały do niej dopuszczone. Niestety na ten moment w dalszym ciągu niewielka część telefonów może skorzystać z niej skorzystać. Warto jednak zwrócić uwagę, że aktualizacja do mobilnej dziesiątki różni się od poprzednich ponieważ tym razem Microsoft pozostawia wybór użytkownikom.

Opcjonalna aktualizacja Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile to opcjonalna aktualizacja dla starszych telefonów z systemem Windows Phone 8.1. Informacja o nowej wersji systemu nie pojawi się automatycznie w ustawieniach telefonu. Aby sprawdzić dostępność musimy skorzystać z dodatkowej aplikacji o nazwie Upgrade Advisor. Dodanie tego kroku spowoduje, że ogromna część użytkowników starszych telefonów nie dowie się o nowej aktualizacji ponieważ w ich telefonach nie pojawi się komunikat o dostępności nowej wersji systemu.

Łatwy i szybki powrót do Windows Phone 8.1

Windows 10 Mobile, jak każdy nowy system, może sprawiać problemy. Dlatego Microsoft oferuje możliwość przywrócenia systemu do wersji Windows Phone 8.1 za pomocą aplikacji Windows Device Recovery Tool. Niektórzy z Was pytali kiedy pojawi się najnowszy system w tej aplikacji. Wygląda na to, że nigdy bowiem aplikacja ta to jedyny ratunek dla osób, które nie są zadowolone z systemu Windows 10 Mobile i w każdym momencie mogą powrócić do poprzedniej wersji systemu. Poniżej zamieszczam wypowiedź pracownika Microsoft.

Z powyższej wypowiedzi wynika, że Microsoft nie ma planów na dodanie systemu Windows 10 Mobile do aplikacji Windows Device Recovery Tool dla telefonów, które fabrycznie posiadały system Windows Phone 8.1. To oznacza, że jedyną możliwością aktualizacji pozostaje wspomniana wcześniej aplikacja Upgrade Advisor lub przystąpienie do programu Windows Insider.

Źródło: Twitter

 • KAMIL AMOKOWSKI

  Słabiutko, jeśli coś się stanie należy najpierw wgrać 8.1, trochę czasu zajmie zanim dogramy 10. dodaliby opcję wyboru systemu i byłoby elegancko.

 • marcin

  Niech w końcu udostępnią aktualizację do 10 dla ludzi,którzy jej nie mają jeszcze. Mam L930 CVPL i nic. Nie mam jeszcze aktualizacji

  • Lidia

   A ja właśnie przywróciłam L640LTE do 8.1 i Upgrade Advisor powiedział, że moje uaktualnienie jest gotowe. A czytałam, że były problemy z „wykryciem”? Jak to właściwie jest, interesujące 😀

   • marcin

    Dla 930 CVPL też była 17.03. A obecnie nie ma niestety. W MS Polska też nie wiedzą kiedy będzie. Kobita na infolinii mówi: Proszę czekać cierpliwie

 • pominąłeś jedno zdanie Jasona:

  @GabeAul For a Retail user going from 8.1 to 10 who may hit an issue and need to recover, they need an 8.1 image to recover to.

  • Czyli musi wtedy skorzystać z aplikacji Windows Device Recovery, w której znajduje się właśnie Windows Phone 8.1.

 • nie systemu tylko obrazu oprogramowania zawierającego system X

  • Zgadza się. W artykułach używam skrótów myślowych 🙂

 • Terki

  Wystarczyło by dodać małą opcje wyboru w stylu:
  1. (re)instalacja systemu Windows 10 Mobile
  2 .(re)instalacja systemu Windows Phone 8.1
  Oczywiście musiałyby być to dwa wyraźne przyciski, ale komu w MS chce się w to bawić.

 • Hubert123454

  Microsoft pokazuje, jak bardzo nie wierzy w swój system. Szkoda że na każdym kroku, sami sobie podcinają przysłowiowe skrzydła. Chociaż niech w advisorze zrobią tak, aby w każdej chwili dało się zainstalować Windows 10 Mobile po każdym powrocie do 8.1. Skoro oficjalna aplikacja, do odzyskiwania tego nie będzie oferowała w przyszłości.

 • A mnie już takie info nie rusza, ponieważ moja nowiutka Lumia 950 XL już do mnie jedzie ☺ Ale w sumie zgadzam się z jednym z wcześniejszych komentarzy – powinni dać wybór.

  • Co należy zrobić po zakupie telefonu Lumia 950/XL?
   1. Wgrać najnowsze oprogramowanie za pomocą WDRT a następnie zaktualizować system via OTA lub skorzystać z programu Windows Insider.
   2. Kupić etui Mozo: http://msmobile.pl/skorzane-etui-mozo-lumia-950-xl
   3. Skorzystać z promocji 200zł: http://msmobile.pl/lumia-rewards-lumia-950-xl-bon-200zl
   4. Skorzystać z promocji Office: http://msmobile.pl/lumia-rewards-lumia-950-xl-office-365
   5. Skorzystać z promocji Audiobook: http://msmobile.pl/kup-telefon-lumia-z-windows-10-mobile-i-odbierz-bezplatny-audiobook-sapkowskiego
   6. Wykorzystać bon z punktu 3 na zakup ładowarki DT-904 i cieszyć się powiadomieniami świetlnymi.
   7. Odwiedzać regularnie MSMobile.pl 🙂

   • Niestety, do punktu 3 potrzebuję drugiego człowieka. Sam sobie 950-ki nie polecę…

    • W ostatnim czasie poleciłem Ci ten telefon. Odbierz wiadomość e-mail.

     • Odebrałem. Dzięki 🙂

     • Nie ma sprawy. Jak już otrzymasz telefon to napisz dlaczego tak bardzo jesteś z niego zadowolony 🙂

     • Oki 😀

     • Tak swoją drogą… To już drugi telefon, który kupuję za Twoim poleceniem 😉 Lumię 1520 też tak kupiłem dwa lata temu (bez jednego miesiąca).

     • Miło mi. Oby się nie okazało tym razem, że będzie to ostatni telefon jaki kupiłeś z mojego polecenia 🙂

   • Andrzej S

    ad. 1 się nie zgodzę bo L950 i L950XL-DS działają poprawnie.
    Ja zawsze robię po instalacji update przywrócenie do ustawień fabrycznych i wszystko działa 😉

    ad.2 jeśli komuś bardzo przeszkadza skrzypiąca klapka zawsze może kupić etui SHTLa lub Nillkina za ułamek ceny Mozo

    ad.4 promocja Office tyczy się tylko osób prywatnych.

    • 1. Napisałem jedynie żeby zaktualizować oprogramowanie oraz system do najnowszej wersji. Nie rozumiem dlaczego się nie zgadzasz. Warto mieć najnowsze wersje w telefonie.
     2. Zgadza się. Zaproponowałem Mozo bo przy cenie telefonu nie jest to aż tak spory wydatek a wygląda rewelacyjnie.
     4. Tak. Office 365 Personal.

     • Andrzej S

      ad1. zamiast WDRT można użyć OTA ale ktoś napisze, że OTA to samo zło ale ja tak nie uważam 😉

     • Jeżeli chcesz mieć najnowszą wersję oprogramowania to na tę chwilę jest dostępne tylko w WDRT. Co prawda nie wnosi nic nowego ale jeżeli ktoś lubi mieć najnowsze wersje: http://msmobile.pl/nowe-oprogramowanie-ukladowe-dla-telefonow-lumia-950-oraz-lumia-950-xl-juz-dostepne

     • Andrzej S

      I teraz z sensem napisane bo jak pani Kasia nie goni za nowym oprogramowaniem układowym to nie musi się bawić w WDRT.
      Specjalnie wgrałem via WDRT najnowsze oprogramowanie układowe wraz z b.107 do L950 i L950XL-DS i różnicy nie zauważyłem.

     • Nie zauważyłeś bo poza numerkiem nic więcej się nie zmieniło. Masz rację, że nie trzeba korzystać z WDRT a można zaktualizować wyłącznie za pomocą OTA.

     • Andrzej S

      Ktoś na innym portalu zamieścił screen godzinę temu, że L950 dostała nowe oprogramowanie via OTA
      Ja mam via WDRT 16082.36013 brand PLUSa a on CV 16082.36019
      Wygląda na to, że nie trzeba już WDRT do instalacji najnowszego oprogramowania układowego.

     • Rzeczywiście coś idzie. Dam znać jaka wersja jak się zaktualizuje telefon.

     • Zgadza się. Nie potrzeba już WDRT. Telefon aktualizuje się sam do wersji 16082.36xxx.

   • RPP

    Szkoda że pkt 6 jest tylko w kolorze białym. Nokia przynajmniej potrafiła wypuścić jeszcze dodatkowo w kolorze zielonym i pomarańczowym.

   • Kilka dni minęło, więc mogę zdać raport z dokonań 😀
    1. Oprogramowanie zaktualizowane przez WDRT, system aktualizowany do najnowszego dostępnego buildu RS1.
    2. Etui Mozo właśnie zamówione (kolor czarny). A z rozpędu też słuchawki Microsoft WH-610 i powerbank Xiaomi 10000 mAh (mój stary powoli dogorywa).
    3. 200 zł dostałem.
    4. Subskrypcja na Office 365 przedłużona do kwietnia 2018.
    5. Nie da się, bo kupiłem telefon u operatora (regulamin w tym przypadku wyklucza możliwość skorzystania z promocji).
    6. Nad tym jeszcze myślę…
    7. Jestem tu kilka razy dziennie, więc można to chyba uznać za regularne odwiedzanie MSMobile.pl 😉

    • Super! Pamiętaj, że odnośnie punktu nr 3 możesz otrzymać kolejne 200zł jak polecisz komuś telefon. Co do punktu 6 to też się ciągle zastanawiam – nie ma za bardzo co wybrać.

     • Tymczasem rozwiązałem największą bolączkę Lumii 950 XL, czyli brak polskiego głosu w funkcji „mowa”. Na szczęście znalazłem odpowiednią paczkę na windowsmanii. Wszystko się ładnie zainstalowało i znowu Bookviser czyta mi e-booki po polsku 😉

     • Prosta sprawa czy trzeba kombinować? Podrzuć odnośnik jak możesz.

     • Bardzo proste, żadnych kombinacji. Kwestia pobrania dwóch paczek (soft + aktualizacja .cab – ja wziąłem język z .164), rozpakowania tej pierwszej, podłączenia telefonu (z wyłączonym dostępem do internetu) kablem do kompa i wpisanie jednego niedługiego polecenia w wierszu poleceń uruchomionym z prawami administratora. Po chwili telefon się restartuje i przechodzi standardową procedurę jak przy każdej aktualizacji (zębatki itp.). Szczegóły tutaj: http://www.windowsmania.pl/poradniki-499/%5Bwindows-10-mobile%5D-instalacja-paczki-jezykowej-dla-funkcji-mowa-27695/

     • Rzeczywiście zajęło mi to 5 minut. W końcu mam dźwięk. Dziękuję za wskazówki!

 • Konrad Uroda-Darłak

  Kogoś chyba mocno głowa boli – przecież to katorga niemiłosierna …

 • Fotel

  Fajnie by było jakby WDRT miał opcję dostosowywania się pod użytkownika, tzn. logujesz się do konta MS i aplikacja sprawdza czy jesteś Insiderem. Potem możesz wybrać dowolną kompilację WP10, lub 8.1. Jak istnieją jakieś przeciwwskazania niech ktoś mnie uświadomi bo według mnie pomysł jest dobry

 • Greg85

  I co z tą aktualizacją do 535ds. Czekam prawie od miesiąca i nic. Było tak że w marcu wgrałem program upgrade advisor.Pojawilo się uaktualnienie. Pobrałem je na kartę ale brak miejsca nie pozwalał zainstalować. Przywróciłem do stanu fabrycznego, pobrałem upgrade advisor i aktualizacji brak!!!!! Telefon z tmobile a karta nju. Może ktoś poradzi jak to wgrać?