Windows 10 Mobile jednak dla wszystkich telefonów Lumia z oprogramowaniem Denim

Wczoraj na stronie Microsoftu pojawiła się informacja o aktualizacji Windows 10 Mobile dla telefonów Lumia. Nie byłoby w niej nic dziwnego gdyby nie fakt, że wśród modeli, które mają otrzymać aktualizację pojawiło się zaledwie kilka nowszych modeli Lumia. Dzisiaj Microsoft uspokaja, że jest to jedynie wstępna lista telefonów, które otrzymają najnowszy system jako pierwsze.

Tak więc poniższy cytat należy odczytywać jako zapowiedź aktualizacji dla niżej wymienionych telefonów, które jako pierwsze będą posiadały możliwość pobrania bezpłatnej aktualizacji Windows 10 Mobile.

[quote style=”1″ author=”Microsoft”]Aktualizacja zostanie zaoferowana za darmo następującym modelom smartfonów: Lumia 430, Lumia 435, Lumia 532, Lumia 535, Lumia 540, Lumia 640, Lumia 640 XL, Lumia 735, Lumia 830, oraz Lumia 930.[/quote]

Pozostałe smartfony Lumia z oprogramowaniem Lumia Denim również otrzymają aktualizację do najnowszej wersji mobilnego systemu Windows. Miejmy nadzieję, że modele, które nie znalazły się na liście pierwszeństwa nie będą musiały długo czekać na aktualizację.

Źródło: Neowin.net

Dziękuję RDF2 za informację!

 • Znów będzie fake-update, zaniżenie do Denim aby po OTA dostać Preview w wersji oficjalnej. Miejmy nadzieję że jak najwięcej modeli otrzyma przy tym aktualizację oprogramowania bo obecnie Microsoft strzela ślepakami a nóż trafi z poprawką w występujące problemy sprzętowe.

  • Konrad Uroda-Darłak

   Skoro problem jest sprzętowy, to jak Ci mają to poprawką oprogramowania poprawić? Tylko bez hejtu, poważnie pytam.

   • sprzętowe miałem na myśli brak odpowiednik sterowników dla hardware gdzie po każdym buildzie raz działa a za drugim razem to samo występuje na innym modelu z innym modelem dotyku. Sam system tego nie poprawi, dlatego teraz starsze modele dostają w serwisie Cyan aby samemu wgrać OTA bo w takiej konfiguracji wszystkie nie przejdą selftestu w 100% i serwis nie może się pod tym podpisać a tym bardziej gwarant.

 • Krzysztof Plochocki

  A gdzie jest w tym cytacie informacja że reszta dostanie później? W cytacie jest czarno na białym że aktualizacje dostaną wymienione modele a nie że reszta dostanie później. Znowu będzie jak z Windows Phone 7.8. Chociaż nie widzę problemu żeby reszta nie dostała aktualizacji to mówię, że z tego cytatu to nie wynika… Miejmy nadzieję że jednak wszystkie Lumie z 8.1 dostaną aktualizację

  • RDF2

   przeczytaj żródło newsa:

   „We reached out to the company for clarification, and thankfully, there’s good news to share. A spokesperson for Microsoft told Neowin:

   “This is an initial list of in-market devices to receive the Windows 10 update. It is our ambition to bring Windows 10 to all Lumia devices running Lumia Denim software, noting that some features will vary, based on the hardware specifications.”

   • Krzysztof Plochocki

    No to ten cytat w błąd wprowadza. Po co to publikować? Czytałem i na Windows Central i na Neowin, także wyżej przytoczone cytaty bardziej mnie przekonują 🙂 miejmy nadzieje że microsoft nie da ciała 😛

  • Przecież już mają, nie pisz że to preview. To jest to samo co RTM wysłany do OEM i to samo co dostaniesz po OTA.

 • w tłumaczeniu zabrakło jednego wyrazu „w momencie jak się pojawi” (Windows 10) i stąd rwetes

 • Sebastian H

  A może chodzi o telefony które fabrycznie wyszły z denim.