Windows 10 Mobile Fall Creators Update dostępny w kręgu Release Preview

Wczoraj wieczorem Microsoft udostępnił aktualizację Fall Creators Update również dla telefonów zapisanych do programu Windows Insider. Użytkownicy z ustawionym kręgiem Release Preview, którzy zostali dopuszczeni do kolejnej aktualizacji już teraz mogą pobrać kompilację Build 15254.1. To znaczy, że w niedługim czasie aktualizacja wystartuje oficjalnie dla pozostałych użytkowników z oficjalną wersją Windows 10 Mobile Creators Update.

W przeciwieństwie do komputerowej wersji Fall Creators Update telefony otrzymały jedynie dwie nowości w postaci nowych emotikonek oraz pionowego trybu Continuum. Reszta zmian to wyłącznie poprawki błędów i udoskonalenia działania:

  • Wprowadzono tryb portretowy do funkcji Continnum. Wyświetlanie obrazu na monitorach w trybie portretowym do tej pory było nieprawidłowe. Teraz użytkownicy mogą pracować na zewnętrznym monitorze w trybie portretowym korzystając z funkcji Continuum.
  • Nowe emotikonki Emoji 5.0. W tej kompilacji wprowadzono nowe emotikonki, które już jakiś czas temu zadebiutowały w komputerowej wersji systemu. Nowe emotikonki możecie zobaczyć w tym miejscu.
  • Wprowadzono dziesiątki poprawek oraz usprawnień. Część z nich możecie znaleźć w tym artykule.

W przypadku poprzednich, dużych aktualizacji posiadacze telefonów musieli czekać około dwóch tygodni dłużej po oficjalnej aktualizacji dla komputerów. Jeżeli tym razem powtórzy się ten scenariusz to Windows 10 Mobile Fall Creators Update zostanie udostępniony w ostatnim dniu października. Opisywana wersja systemu została udostępniona również w wolnym oraz szybkim kręgu 12 października

Dziękuję za informację CureMar!