Windows 10 Mobile dodaje datę do ekranu podglądu na telefonach Lumia 532 oraz 640/XL

Ekran podglądu czyli Glance Screen to funkcja, która dla wielu użytkowników telefonów Lumia jest podstawą. Dzięki niej możemy podejrzeć aktualną godzinę, datę czy powiadomienia z aplikacji bez potrzeby odblokowywania telefonu. Telefony Lumia 532, 640 oraz 640 XL również zostały wyposażone w tę funkcję ale została ona dosyć mocno okrojona w systemie Windows Phone 8.1. Wraz z aktualizacją Windows 10 Mobile ekran podglądu zyskał możliwość ustawienia daty.

Ekran podglądu w Windows 10 Mobile

Na powyższych zrzutach widzimy porównanie możliwości ekranu podglądu na telefonie z okrojoną (Lumia 640) oraz z pełną funkcjonalnością (Lumia 950 XL). Do tej pory posiadacze telefonów z okrojoną wersją mogli zobaczyć na ekranie podglądu jedynie godzinę oraz ikony powiadomień. Teraz, dzięki aktualizacji Windows 10 Mobile otrzymali również suwak pozwalający włączyć datę. W dalszym ciągu jednak brakuje takich opcji jak możliwość włączenia zdjęcia w tle oraz ustawienia szczegółowych informacji o aplikacji.

Pełną listę telefonów, które obsługują funkcję Ekran podglądu znajdziecie w szczegółowych specyfikacjach wszystkich telefonów Lumia. Warto również przypomnieć, że telefony, które nie obsługują obecnie tej funkcji nie otrzymają jej również po aktualizacji do systemu Windows 10 Mobile.

Ustawienia dotyczące ekranu podglądu w systemie Windows 10 Mobile znajdują się w: menu > ustawienia > dodatki > ekran podglądu.

Kod QR

Dziękuję Anna Parzyszek za informację!