• Porady
  • Komentarze: 182

Wgraj aktualizację Creators Update za pomocą Windows Insider

Creators Update to kolejna duża aktualizacja dla telefonów i komputerów z systemem Windows 10. Oficjalna dystrybucja aktualizacji dla wybranych telefonów rozpoczęła się 25 kwietnia, ale dzięki kilku prostym krokom już teraz możecie wgrać najnowszą wersję systemu dla pozostałych telefonów. Zapraszam do naszego poradnika.

Dla kogo jest przeznaczona poniższa instrukcja?

Dla wszystkich telefonów, które zostały dopuszczone do poprzedniej aktualizacji Anniversary Update. Jeżeli Wasz telefon nie znalazł się na liście telefonów dopuszczonych do aktualizacji Creators Update to za pomocą poniższej instrukcji wgracie najnowszą wersję systemu. Pamiętajcie jednak, że posiadając niedopuszczony do aktualizacji telefon instalujecie najnowszą wersję systemu na własną odpowiedzialność. Szczegółową listę najnowszych kompilacji oraz dopuszczonych i niedopuszczonych do aktualizacji telefonów znajdziecie w tym artykule.

 

1. Przystąp do programu Windows Insider

Aktualizacja Creators Update jest dostępna w programie Windows Insider. Aby ją pobrać należy zapisać się do odpowiedniego kręgu uprzednio akceptując wszystkie postanowienia programu. Zarejestruj swoje konto Microsoft w programie Windows Insider przechodząc na stronę insider.windows.com a następnie przejdź w telefonie kolejno do: Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Niejawny program testów systemu Windows > Rozpocznij i postępuj zgodnie ze wskazówkami zwracając uwagę na warunki programu. Po zakończeniu procesu telefon zrestartuje się.

 

2. Ustaw odbieranie aktualizacji w Windows Insider

Po ponownym uruchomieniu telefonu należy upewnić się, że w telefonie ustawiony jest krąg Release Preview. Aby to zrobić należy kolejno przejść do Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Niejawny program testów systemu Windows i wybrać szybkie lub wolne aktualizacje. Jeżeli w dalszym ciągu macie problemy to zachęcam do przeczytania naszego poradnika dotyczącego przystępowania do programu Windows Insider w tym artykule.

 

3. Pobierz aktualizację Creators Update

Po przystąpieniu do wolnego kręgu Windows Insider pojawi się możliwość pobrania aktualizacji Creators Update. Aby zaktualizować telefon należy kolejno przejść do: Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Aktualizacje telefonu > Sprawdź aktualizacje. Telefon powinien wyszukać system w wersji 10.0.15063.2. Czekamy aż aktualizacje zostanie pobrana i aktualizujemy telefon.

 

5. Przestaw odbieranie aktualizacji z kręgu Release Preview

Krokiem koniecznym do otrzymania aktualizacji Creators Update było zapisanie się do programu Windows Insider. Aby odbierać kolejne zbiorcze aktualizacje systemu Creators Update koniecznie jest przestawienie kręgu na Release Preview w ustawieniach programu Windows Insider.

  • Jak przestawić krąg na Release Preview?

Aby to zrobić należy kolejno przejść do Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Niejawny program testów systemu Windows i wybrać krąg Release Preview.

Alternatywnie możecie całkowicie zrezygnować z odbierania jakichkolwiek aktualizacji systemowych wypisując się z programu Windows Insider.

  • Jak zrezygnować z programu Windows Insider?

Możecie zrezygnować w dowolnym momencie z uczestnictwa w programie Windows Inisder. Rezygnacja oznacza, że nie będzie otrzymywać kolejnych, testowych kompilacji systemu Windows 10 Mobile. Aby zrezygnować należy wejść do ustawień niejawnego programu testów i wybrać opcję Przestań otrzymywać kompilacje Insider Preview. Następnie należy kliknąć w opcję Przesyłaj mi kompilacje do następnego wydania systemu Windows. Teraz wystarczy potwierdzić nasz wybór i w ten sposób nie otrzymamy żadnej testowej wersji systemu.

 

Jeżeli macie dodatkowe pytania lub wątpliwości to zapraszam do ich zadawania w poniższych komentarzach. Dajcie znać czy udało Wam się wgrać aktualizację Creators Update i jak się sprawuje na Waszych telefonach. Zapraszam do dyskusji.

Ostatnia aktualizacja: 2017.04.27