Windows 10 Mobile Build 15235 dostępny w szybkim kręgu Insider

Microsoft udostępnił dzisiaj kolejną kompilację Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Feature 2 dla uczestników programu Windows Insider zapisanych do szybkiego kręgu. Już teraz możecie zaktualizować Wasze telefony do najnowszej wersji o numerze Build 15235. Poprzednia kompilacja z tego rozgałęzienia posiada numer Build 15230. Dzisiejsza aktualizacja zawiera nowość w postaci portretowego trybu Continuum i podobnie jak poprzednie kompilacje z tego rozgałęzienia, zawiera drobne poprawki błędów.

Lista nowości:

 • Wprowadzono tryb portretowy do funkcji Continnum. Wyświetlanie obrazu na monitorach w trybie portretowym do tej pory było nieprawidłowe. Teraz użytkownicy mogą pracować na zewnętrznym monitorze w trybie portretowym korzystając z funkcji Continuum. Aby włączyć funkcję portretową należy kolejno przejść do: Ustawienia > System > Ekran i zmienić funkcję wyświetlania. Na poniższym zrzucie po lewej stronie widać Continuum przed zmianą a po prawej po wprowadzonej poprawce.

Lista zmian, poprawek i udoskonaleń:

 • Kompilacja zawiera poprawki z aktualizacji KB4025342 (Build 15063.483).
 • Naprawiono problem gdzie pobieranie dużych aplikacji kończyło się komunikatem o braku miejsca podczas kiedy miejsce było dostępne.
 • Naprawiono problem z instalowaniem aplikacji (głównie gier) ze sklepu gdzie niekiedy pojawiała się informacja o niepowodzeniu.
 • Naprawiono problem z brakiem możliwości odblokowania telefonu po usunięciu/wyłączeniu funkcji Windows Hello.
 • Naprawiono problem z Cortaną, która nie dostarczała pełnych informacji o regionie.
 • Naprawiono tłumaczenie w tureckim języku.

Znane błędy:

 • Występuje problem z telefonem HP Elite x3 przy połączeniu kablowym ze stacją dokującą w trybie portretowym i po odłączeniu i połączeniu z zewnętrznym wyświetlaczem.

Które telefony mogą pobierać kompilacje Feature Update?

 • Microsoft: Lumia 550, Lumia 640, Lumia 640 XL, Lumia 650, Lumia 950, Lumia 950 XL
 • Pozostali producenci: Alcatel IDOL 4s, Alcatel OneTouch Fierce XL, HP Elite x3, MouseComputer MADOSMA Q601, SoftBank 503LV, Trinity NuAns NEO, VAIO Phone Biz
 • Niewspierane telefony. Niedopuszczone telefony do aktualizacji również mogą pobrać nową kompilację za pomocą zmiany rejestru.

Równolegle Microsoft udostępnił kompilację Build 16251 dla komputerów zapisanych do szybkiego kręgu. Dajcie znać czy zaktualizowaliście Wasze telefony do najnowszej wersji oraz jakie są Wasze pierwsze wrażenia. Zestawienie wszystkich wersji systemu Windows 10 Mobile w poszczególnych kręgach znajdziecie w tym artykule.

Źródło: Microsoft

 • largi

  Eh, co tu można więcej powiedzieć ;(. Aktualizaja jak każda kolejna. Z nowości nic szczególnego.

  PS. Co tu dużo mówić, od 3 lat siedzę na tej platformie, na obecną chwilę posiadam L640LTE oraz moja żona posiadała, postanowiłem że zmienię jej telefon na inny. Padło na inną platformę, co mogę stwierdzić, deko zacofany jest ten system, z którym wiązałem nadzieje.

  • D3F

   Nie jest tak źle, polecam zobaczyć jak można spieprzyć UI po aktualizacji na przykładzie Androida z 6 do 7, przynajmniej na Samsungowej nakładce.

   • nie wiem co masz na myśli ale na motoroli i czystym andku po aktualizacji z 6 do 7 system dostał skrzydeł i wygląda o wiele lepiej w centrum akcji czy w panelu powiadomień (grupowanie wiadomości), dodano zamykanie wszystkich zakładek jednym przyciskiem, podział ekranu, ogólnie wszystkie zmiany są na duży plus

    • RS2_15230

     A jak podstawowa sprawa łączności ze światem? Są w ogóle jakieś powiadomienia? Na blokadzie? Pulpicie? Ikonach? Czy trzeba instalować 100 aplikacji które to ogarną?

     • squall0

      – łączność ze światem?
      – są powiadomienia na:
      * blokadzie – domyślna blokada ma na 100% (używam tylko jej i mi wystarcza)
      * pulpicie – w zależności od launchera – generalnie są.
      * ikonach – jw.

      Część dot. instalacji dodatkowego oprogramowania tą słaby tekst imho :/

     • RS2_15230

      Słowo klucz „generalnie są” czyli tak naprawdę nic nie ma i nic nie działa tak to mam na Windows. Ale zaznaczam, że porównuje do androida 4.3, być może sam system ma inne api i dlatego nie może działać prawidłowo. Poza tym brakuje mi podstawowej aplikacji od MS, kalendarz i poczta. Jest odpowiednik ale niestety nie jest tak fajny i czytelny.

     • squall0

      Czyli tak naprawdę to musisz mieć pecha co do launchera, żeby nie mieć tej funkcjonalności(co też jest małym problemem, bo sklep jest ich pełen). Budujesz swoją opinię na wersji systemu, która została wydana 5 lat temu. Do teraz system podbił swoje API za pomocą aktualizacji 6 razy… Z drugiej strony, ja nie mówię, że Android w 100% będzie Ci idealnie leżał – każdy ma swoje przyzwyczajenia, które musiałbyś zmienić. Ja tutaj tylko odpowiadam na pytania, które zadałeś. Sam od kwartału korzystał z Androida 7, więc wiem to i owo.

     • RS2_15230

      Sam android nie będzie mi leżał niezależnie od wersji, ale jak wiemy innego wyboru nie ma. Tak czy inaczej w ciągu 1-2 lat na niego przejdę. Faktycznie, może zniechęcenie mam większe przez stary telefon, z starym androidem. Szkoda, że nie ma aplikacji typu kalendarz, poczta od MS, przynajmniej jakoś wyglądają, bo ten email od LG to jakiś żart. Ściągnąłem Outlooka, ma nawet widget, oczywiście na następnym ekranie bo tutaj na jednym nic nie można zrobić przez durne ograniczenia możliwości ustawień widgetów androida. Ale mam z nim problem, każda wiadomość ma informacje że nie ma zawartości… ?

     • squall0

      Tj. jak uciekałem z Androida na Windowsa parę lat temu to uciekałem właśnie z wersji 4.3 😉 Sposób działania tego systemu się jednak zmienił w mojej ocenie i jest bardzo zjadliwy. Tak jak wspomniałem, Androida nigdy nie będzie się obsługiwało jak urządzenie z Windowsem, więc to nawet nie ma sensu próbować porównywać. Mi to pasuje, Tobie nie musi. Co do Outlooka na Androida to nie mogę Ci pomóc. Używałem przez chwilę i nie działało to dobrze. Osobiście używam Google Calendar(który powinien Ci zadziałać z kalendarzem u MS) oraz Inboksa(który jest tylko obsługuje GMaila AFAIK). Być może Twoje problemy są spowodowane tym, że aplikacja jest skopana pod starsze Androidy…

     • RS2_15230

      To jaka jest najlepsza poczta dla kilku kont? Jaki kalendarz z widget aby było ładnie, czytelnie i z powiadomieniami oczywiście?

     • do poczty używam MS Outlook, do kalendarzy kalendarza google

     • squall0

      Skąd mam wiedzieć, co jest dla Ciebie ładne i czytelne? Nie wiem również jaka jest najlepsza poczta dla Ciebie. Całkowicie zrezygnowałem z usług MS i korzystam tylko z aplikacji Google, więc Ci nie mogę w tej materii pomóc.

     • RS2_15230

      Nie chodzi o google czy MS. Mam kilka kont pocztowych, na Windows wszystko ładnie i szybko działa. Każdy email mam albo w jednym folderze albo w oddzielnych kaflach.

     • squall0

      W tym przypadku trochę chodzi – używam tylko jednej skrzynki pocztowej, więc nie miałem problemu wielu skrzynek. Ogólnie możesz spróbować uderzyć w https://play.google.com/store/apps/details?id=me.bluemail.mail . Ma sporo pozytywnych ocen i pobrań(ponad 200k). Co do reszty Twojej wypowiedzi: tak jak wspomniałem – nie ma sensu porównywać obu systemów 😉 Niech każdy używa czego chce 🙂

     • RS2_15230

      No wiem, że z jedną skrzynką to nie problem. Ale to znaczy, google nie ma swojej aplikacji aby obsłużyć więcej niż jedną skrzynkę? Generalnie już sobie poradziłem, oczywiście aplikacją Outlook. Konta skonfigurowane, widget niby działa, choć wygląda.. Ale ważne, że powiadomienia są i działają w centrum akcji, na ikonie nie ma, ale już chyba za dużo wymagam. Wieczorem sprawdzę to ze sklepu.

     • squall0

      No jest jeszcze GMail, który jest w stanie obsłużyć skrzynki IMAP i POP, ale nie wiem jak z Exchange. Inbox od Google’a nie może obsługiwać innych kont niż Googlowe bo zbyt mocno integruje się z GMailem.

     • RS2_15230

      Czyli gmail obsłuży mi kilka kont, zwykłe darmowe głowinie znane wszystkim? Jak w chrome zrobić górny pasek stanu (bateria, wifi, itp) aby nie był widoczny przy przeglądaniu Internetu? Zabiera bez sensu miejsce, z przeniesieniem paska na dół już sobie poradziłem dzięki poradom.

     • squall0

      Z tego co pamiętam, to tak – powinien. W chrome nie ma takiej możliwości AFAIK.

     • RS2_15230

      To słabo, ale wreszcie zrobili to co było od dawna na Windows. Pasek na górze do wpisywania adresu to chyba ktoś na złość wymyślił. 😉

     • RS2_15230

      Gmail działa. Wszystkie konta dodane. Jedno ale, otrzymuje email z linkiem i nie działa jego kliknięcie, w opcjach nie znalazlem również tej opcji. Czy trzeba się męczyć i ręcznie kopiować adresy?

     • squall0

      Nie powinien tak reagować. Jeżeli adres wskazuje na protokół (http,https,ftp) to powinien być normalnie wykryty jako link. Jeżeli nie ma informacji o protokole, to GMail powinien spróbować wykryć i tak, to czy to jest link. Jak używałem GMaila, to nic nie musiałem kopiować i się męczyć

     • RS2_15230

      Na Windows z Outlook nigdy nie miałem i nie mam z tym problemu. Potestuję jeszcze.

     • RS2_15230

      To są linki do odpowiedzi z danego forum. Zobaczę jak będzie na dłuższą metę. Jeszcze pytanie o gmail, czy da się tam zrobić widget wszystkich skrzynek na raz ? Czy muszę mieć specjalnie 5 pulpitów?

     • RS2_15230

      Systemów może nie można bezpośrednio porównywać ale tutaj widzę nagonka na WM10 się robi, każdy wie, że system już jest zamykany więc po co jeszcze tutaj ludzie się zlatują jak pewnie większość już tylko na androidzie. Nie ma żadnego forum o androidzie?

     • squall0

      Nagonka na W10M jest (i to jest fakt), bo sam producent systemu o to zadbał. Ludzie się zlatują tutaj, bo posiadali kiedyś Windowsa i po przesiadce widzą jak MS wszystkim napluł w twarz i to kilka razy. Na portalu więc możemy znaleźć dwie grupy userów Windowsa: byli użytkownicy, którzy mieli Windowsa, a teraz chcą pokazać, że można traktować klienta lepiej, oraz jeszcze klienci M$, którzy ostatnimi siłami próbują bronić swojego wyboru. Stąd wszystkie wojenki. Ja się staram nie komentować tutaj, bo to nie ma sensu. Jeżeli ktoś się o coś pyta w kwesti Androida, to chętnie służę pomocą i tyle.

     • RS2_15230

      Ja nie próbuje bronić na siłę, ja po prostu jestem zadowolony z aktualnie działającego systemu. Ma błędy, oczywiście, ale który nie ma?

     • squall0

      Jeżeli nie próbowałbyś go bronić na siłę to miałbyś w to „wylane” i dałbyś sobie spokój. Tak nie jest więc jednak bronisz, choć wiesz, że to nie ma sensu 😉

     • RS2_15230

      Przecież to nie wchodzę na strony z androidem i nie sieje zamętu;) ja jestem na forum tego systemu, inaczej niż inni… Kiedyś dałem przykład z samochodem, miałem samochód znanej, poważanej marki i ciągle się .. I co? Teraz mam wchodzić na to forum i płakać wszystkim? Bezsens.

     • squall0

      Spoko, ja to rozumiem. To nie zmienia faktu, że bronisz tego systemu 😉 Ponadto walczysz z wiatrakami – to nie ma sensu ;P

     • RS2_15230

      Wiem, że i tak skończę na androidzie, ale chciałem już zacząć to ogarniać, żeby potem nagle nie doznać szoku, że coś co było banalne w Windows tutaj będzie nie do przeskoczenia (choćby te ukrywanie paska stanu górnego). Takich dziwnych rzeczy będzie pewnie dużo więcej, bo wielu będzie trzeba się po prostu przyzwyczaić mając nadzieję, że zaczną kopiować te dobre pomysły z innych systemów. Starczy pisania, kończy mi się wolny czas ;). Pozdrawiam.

     • squall0

      Ja to wszystko rozumiem i mniej więcej widze jaka jest sytuacja. Jest faktycznie kilka rzeczy do przeskoczenia i mogą się one wydawać dziwne, ale jest to kwestia przyzwyczajenia 🙂 Ja się szybko przyzwyczaiłem i użytkowanie Androida jest dla mnie dosyć wygodne 🙂

     • RS2_15230

      No właśnie, czyli jednak nie da się przejść i powiedzieć jest super, wszystko lepiej. Prawda leży po środku.

     • RS2_15230

      Teraz kilka dni używam dużo tego androida, i widać o ile lepiej chodzi np. WhatsApp i Messenger. Różnica na korzyść androida duża, pod pod Windows zdarzają się problemy z wysyłaniem filmów. Ale pewnie sam wiesz jak było.

     • squall0

      Wiem, dlatego między innymi uciekłem z Windowsa.

     • RS2_15230

      Moi znajomi dlatego przeszli na androida, brak nowych telefonów, a nawet jakby by były to nadal problem z aplikacjami. Rozmawiałem wiele razy z nimi, żaden nie woli androida dla samego systemu, miażdżącą przewagą jest otoczka, czyli aplikacje. Muszą zmienić przyzwyczajenia i jechać na martwych ikonach i kilku pulpitach aby coś przyjemnego zobaczyć.

     • RS2_15230

      Co dla mnie jest ładne i wygodne w używaniu? Takie coś, oczywiście to jest dla mnie super praktyczne. Dlatego mi brakuje w androidzie takiego spasowania, żeby chociaż widget jeden albo dwa można ładnie wkomponować w ekran startowy to byłoby fajnie.
      https://uploads.disquscdn.com/images/51fafb79e552987a49ef0f898b9161799c7ec22fb39863c9be51dfb94ad9fbaf.png

      https://uploads.disquscdn.com/images/d482d5f465240e88efbcc34111ae543fef0b2a0279ce0d01d9583bd737d0709c.png

     • squall0

      To co jest ładne i wygodne dla Ciebie, dla mnie jest bałaganem, który rozprasza uwagę. Nie traktuj gusta wszystkich użytkowników smartphone’ów swoją miarą.

     • RS2_15230

      Dokładnie, dlatego twierdzę że android dla mnie jest dużo gorszy pod względem ergonomii użytkowania. Ale chodzi o to jak zrobić to samo na androidzie, na tak świetnym i otwartym systemie.

     • squall0

      Ok, a dla mnie nie – obsługuje mi się go całkiem nieźle.

     • RS2_15230

      Przyzwyczajam się do nowej obsługi bo nic innego mi nie zostało. Za rok, dwa, będzie to już pewnie dla mnie standard, ale nie z wyboru, raczej przez brak wyboru.

     • RS2_15230

      Tragedia. Pokazywanie takich kulfonów powinno być karane. Wstydz się 🙂

     • RS2_15230

      A w wyższych wersjach androida 6,7 jest opcja decydowania która aplikacja ma mieć powiadomienia na blokadzie, która w centrum a która na pulpicie?

     • tak

     • RS2_15230

      Oki, to może pomoże mi w ogarnięciu tego systemu.

     • RS2_15230

      Zainstalowałem ten google calendar, jak w nim dodać konto MS?

     • squall0

      Musisz dodać konto MS do systemu. Pojawi się synchronizacja kalendarza i sam kalendarz powinien stać się dostępny w Google Calendar. Jeżeli nie możesz dodać konta MS to znaczy, że aplikacja Outlook jest niezainstalowana, albo nie działa poprawnie.

     • nie ma czegoś takiego jak konto MS w androidzie, trzeba dodawać osobno konto pod MS Office, OneDrive, Outlook i Skype

     • squall0

      To prawda, że każda aplikacja będzie tworzyła osobne konta. Outlook jednak doda konto z książką adresową i kalendarzem. Jednak masz racje, mój skrót myślowy może wprowadzić w błąd

     • RS2_15230

      Mam dodane konto kalendarza w systemie. Kalendarz Outlook działa, ale w aplikacji calendar google nie ma opcji dołączenia konta MS

     • RS2_15230

      Co do powiadomień to powiedzmy, że sobie poradziłem, mam dwie aplikacje od MS i w miarę to działa sprawnie i szybko.

     • sa powiadomienia na wyłączonym ekranie, na ekranie blokady, na górnym pasku

     • RS2_15230

      Sprawdzę niebawem na nowszym androidzie jak to działa.

     • RS2_15230

      Nie mogę się do tego androida przyzwyczaić, chyba za długo na Windows siedzę… Więcej nic nie piszę na jego temat póki nie odbiorę P10L. Wrócę z wakacji to może już będzie.

     • RoBB

      Mam P10 od 3 miesiecy, nigdy wcześniej nie miałem telefonu z Androidem na pokładzie ( ostatnie lata to Windows, wcześniej Symbian OS i jeszcze wcześniej to telefony na których nikogo nie interesowało jaki ma OS i tak nic nie można było tam zainstalować 🙂 Siemens S6, S6 Power, Panasonic GD50 itp. ). Moje spostrzeżenia jako osoby przesiadającej się z W10 M (950 XL) na Androida 7 (P10) to:
      – szybkość działania na korzyść Androida, lecz weźmy pod uwagę że sprzętowo te dwa telefony dzielą 2 lata i też nie jest to jakaś straszna różnica, jedynie aplikacje ze stajni FB otwierają się dłużej ( FB i Messenger otwierają się u mnie na 950 XL około 8-9 sekund do pełnego załadowania, na P10 to do 1 sekundy ).
      – poczta to jest na Androidzie jakiś dramat moim zdaniem przy 3 kontach mailowych skonfigurowanych. Na Windows możesz sobie przypiąć kafel do pulpitu z każdym kontem osobno i odblokowując telefon masz podgląd przejrzysty na to na które konto przyszło ile wiadomości, na Androidzie to w moim odczuciu droga przez mękę jak się ma 3 konta i około 20 maili dziennie na każde z kont. Na P10 przy oryginalnym launcherze masz tylko powiadomienia na ikonce programu pocztowego E-mail, po instalacji Outlook choć w ustawieniach jest że ma pokazywać ilość wiadomości to ich nie pokazuje. Zmienisz na Arrow launcher to sytuacja się odwraca – masakra. Testowałem jeszcze Nova launcher tak zachwalany przez wszystkich, niestety po wykupieniu premium i chęci włączenia na P10 powiadomień na ikonach Android 7 wyłączał ten launcher z powodu błędu systemowego ( szczęśliwie szybko odzyskałem swoje pieniądze robiąc zwrot ), kolejny Action launcher tu na P10 działa bez problemu lecz powiadomienia na ikonach są tylko do kilku, dosłownie chyba 5 aplikacji w tym wiadomości i telefon ( o czym dowiadujesz się dopiero po wykupieniu wersji premium niestety … brak możliwości łatwego zwrotu gotówki za zakup ). Można oczywiście ustawić widżety na ekranie dla poszczególnych kont pocztowych, lecz z ergonomią ma to niewiele wspólnego, widżet staje się używalny gdy zajmuje cały ekran jak miało to miejsce w Symbian OS, ogólnie mam wrażenie wizualne jakbym wrócił do Symbiana tylko znacznie szybciej chodzi.
      – Aktualizacje OS tu jest zabawnie 🙂 są na p10 co miesiąc na tą chwilę przeszedłem 3 od kiedy mam telefon, jeśli coś przestaje działać jedyna rada to reset do ustawień fabrycznych 🙂 osobiście nie miałem jakiś wielkich błędów po aktualizacjach, takie pierdoły jak brak możliwości przesunięcia utworu z pozycji paska postępu w pozycji pionowej, czy kształt ikon na pulpicie to kosmetyka, ale warto zaznaczyć że jedyna rada jaką usłyszysz to reset.
      – Google maps i piesza nawigacja to jakiś koszmar, użyłem raz w nowym mieście żeby przejść 300 metrów i nie wiedziałem w którą stronę zacząć iść, dobrze że miałem ściągnięte Here We Go tu poszło bez problemu.
      Ogólnie mam mieszane odczucia po 3 miesiącach korzystania z Androida, łapie się na tym że pocztę nadal sprawdzam na 950 XL. Aplikacji nie mam wiele, nigdy nie miałem ich dużo, więc nie odczuwam teraz że coś mogę więcej niż na Windows Mobile ( straciłem Disqus, zyskałem aplikacje do sklepu X-kom i Here We go, czyli powrót do Here 🙂 ) w gry nie gram. OS wydaje mi się bardziej zabawkowy, choć przez wszędobylstwo Androida łatwiej się dogaduje z samochodem. Wybór padł na ten model tylko ze względu na atrakcyjną cenę w promocji z ubezpieczenia, jaką dostałem gdy serwis nie mógł naprawić przez kilka miesięcy mojej 930.

     • RS2_15230

      Mam na razie te same odczucia, android to dramat dla ludzi którzy sporadycznie korzystają z telefonu albo tylko do dzwonienia może jest ok. Z ergonomia i przyjemnością korzystania to nie ma nic wspólnego. Do tej pory nie mogę zrozumieć jak MS mógł dopuścić do tego że ten system nie ma trzeciej części rynku. Zrobił podstawowy błąd wypuszczając 10 na stare telefony i następnym błędem było wypuszczenie mocno nie dopracowanego systemu na start. Szkoda.

     • RoBB

      Wydaje mi się że korzystam dość dużo z telefonu ( rozmowy głosowe, poczta – mając W 10M w pierwszej kolejności sprawdzałem pocztę na telefonie ponieważ jest dla mnie bardziej wygodna, komunikatory, muzyka i internet ). Łącznie uzbiera się tego z 2-4 godzin dziennie w tygodniu roboczym, co uważam dużym wynikiem. Telefon jest dla mnie przede wszystkim źródłem komunikacji i przyjemności ( słuchanie muzyki ), rzadziej konsumpcji treści w internecie i zerowej jeśli chodzi o gry.
      Microsoft popełnił błąd ponieważ poszedł jak większość firm w ostatnim czasie drogą która pokazał Alphabet Inc. – Google. Mianowicie wydał OS który był nie stabilny, niedopracowany i okrojony z dużej ilości funkcji w większości świata. Tak samo jak wcześniejsze wersje Androida wydane przez Google, różnica polegała na tym że ten OS był otwarty tzn. można było go zrootować i sobie go poprawić. Dzieciom i młodzieży spodobało się to że nie musieli na Androidzie kupować gier tylko je zgrać od kolegi. Przylgnęła do Androida łatka system otwartego i mówią o tym wszyscy jako argument za, a tylko nieliczni z tej otwartości faktycznie korzystają powtarzając jak mantrę. MS w naiwności osób decyzyjnych myślał że skoro Google mogło wydać niebezpieczny i niedopracowany OS i wszyscy są zachwyceni to im też się uda. Nie przewidzieli tylko że użytkownicy OS ze stajni MS są przyzwyczajeni do tego że ten system ma działać dobrze, natomiast Ci z Androida nie przejdą na MS skoro będą mieli te same problemy ze stabilnością systemu co u siebie, a dodatkowo nie będą mieć swoich gier i aplikacji. Mieli WP 8.1 który był po prostu bardzo dobrym systemem, stabilny, szybki, polecenia głosowe w wielu językach świata offline, dobre mapy na wyłączność, topowe telefony bardzo dobrze wykonane z dobrym aparatem fotograficznym i oprogramowaniem do niego. Wystarczyło tylko dopracować tak W 10M by na starcie był taki jak WP 8.1 nową szatą graficzną i nie byłoby tyle zawirowań i rozczarowań. Ja rozumiem że część z decyzji MS dotyczących W 10M była podyktowana też przez decyzje firm zewnętrznych jak Intel. Z tego co wiem np. DELL miał prototyp telefonu z W 10M i prockiem Atom. Lecz brak jasnego i pewnego celu jaki miał MS przy projekcie mobilnego OS od początku projektu zwanego Windows 10 Mobile, miotanie się z jednej koncepcji na drugą musiało się tak skończyć jak się skończyło. Może się mylę, ale mam wrażenie że sukces WP 8 i WP 8.1 był podyktowany tym że MS był dostarczycielem systemu, a Nokia i jej inżynierowie dopracowywali go i naciskali na MS z poprawkami jego produktu przed ich publikacją. Nokia znana była z rozwiniętego działu testu, używałem ich sprzętu przez kilka lat i szczerze mówiąc na tych modelach telefonów które miałem nigdy za czasów Noki nie miałem problemu z działaniem telefonu, czy aplikacji pochodzących od producenta telefonu.
      Sukces Androida u producentów telefonów powstał moim zdaniem także z powodu częstszych wymian telefonów przez zirytowanych użytkowników, stąd moda na wymiany telefonów co rok-półtora. Moda wymuszona działaniem tego urządzenia i OS. Nie mówię tu o flagowych urządzeniach, lecz niskiej i średnio-niskiej półki. Mam w rodzinie użytkownika telefonu Lumia 820, ma go od początku jak wszedł ten model na rynek, czyli koniec 2012 roku. Wiecie co, ten telefon nadal działa, prawie 5 lat i nic się nie zacina, do internetu nadal można wejść i przeglądać strony ( nie tak komfortowo jak w dzisiejszych urządzeniach, ale śmiem wątpić by prawie 5 letni telefon z Androidem działał równie szybko z tej samej co L820 półki sprzętowej. Jedyny minus to w tym roku wyłączenie Skype, Messengera i FB dla WP 8.1.

     • „android to dramat dla ludzi którzy dużo korzystają z telefonu, może tylko do dzwonienia jest ok.” dramat dla ciebie, inni jakoś sobie radzą bo nie mają wyjścia

     • RS2_15230

      Właśnie, bo nie maja wyboru. Ale zauważ ile ludzi korzysta z kilku kont, kalendarza i innych podstawowy rzeczy? Chyba nie za dużo skoro ten system jest popularny.

     • twój post potwierdza informacje, że chińskie nakładki na xiaomi i huawei to padaki

      problem z pocztą rozwiązałem w sposób następujący: na gmailu mam prywatną skrzynkę, na outlooku służbową i pięknie się od siebie różnią

      z google maps nigdy nie miałem problemów, chociaż i tak do nawigacji używam Here

     • RS2_15230

      Ich wygląd jest tragiczny, czcionka również. Osobiście bym go nie kupił, ale jako zastępczy do przeglądania neta mi styknie.

     • RoBB

      Jeśli chodzi o pocztę to chciałem tak samo rozwiązać swój problem, pomyślałem nie ma kafli z powiadomieniami to będę miał ikony, lecz tylko ikona od aplikacji E-mail ma powiadomienia, G-mail, Outlook – brak powiadomień na ikonie. Jeśli już tak ograniczają to chociaż mogli dodać aplikacją E-mail do tych dwóch pozostałych ( FB i WhatsApp) w których można zalogować się na dwa konta.
      Z Google Maps samochodem też nie miałem problemu, a tu raz chciałem użyć do pieszej i zonk. Na mapach Here wystarczy ruszyć w którymś kierunku i od razu pokazuje Ci czy dobrze idziesz, na Google maps są te kropki i super komunikat „kieruj się na północ”. Wydaje mi się że w Here jest to lepiej rozwiązane. Zdaje sobie sprawę także że to też po części walka z mojej strony z przyzwyczajeniami. Niemniej jednak rozwiązanie poczty na Huawei P10 totalnie mi nie leży, a nie chce mi się kupować telefonu od każdego producenta by sprawdzić jak działa poczta i jej powiadomienia, ponieważ przy okazji może się okazać że inne usługi kuleją.

     • RS2_15230

      Ja nie chcę rozwiązywać problemów i rzeźbic kilkoma aplikacjami coś co miałem na start pięknie przemyślane na Windows.

     • sprawdzę temat

     • to nie moja wina, że Nadella zabił system zamiast go rozwijać

     • RS2_15230

      Zgadza się. Ja mogę tylko zmienić system.

     • Krzysztof Miłota

      A jak zrobić w androidzie, aby podkatalogi (gdzie automatycznie filtrują się maile), były widoczne na pulpicie oddzielnie (wraz z powiadomieniami).
      W W10m robi się to przez przypięcie danego katalogu do ekranu startowego.

     • bodo

      „użyłem raz w nowym mieście żeby przejść 300 metrów i nie wiedziałem w którą stronę zacząć iść,”
      no bo nie umiesz obsługiwać map. 😉

     • RoBB

      Dziękuję że mnie oświeciłeś 🙂 do tej pory moja wiedza w tym zakresie mi wystarczała.Do tej pory także nawigacja Here mnie wystarcza, widać ją umiem obsługiwać 🙂 Tak samo jak umiem obsługiwać analogowy kompas i papierową mapę 🙂

     • bodo

      Czasem trzeba się czegoś douczyć. Zwłaszcza jak przez całe życie siedziało się na prymitywnych systemach i nagle dostało sie do ręki potężne narzędzie. 😉

     • RoBB

      Widzę kolega dużo sarkazmu używa w swoich wypowiedziach 🙂 Android to OS w miarę dopracowany w wersji 7, w miarę bezpieczny jak się go odpowiednio skonfiguruje i z rozumem używa. Nakładki producentów telefonów są także w miarę swoich możliwości dopracowane w mniejszym, bądź większym stopniu. Ale „potężnym narzędziem” na pewno bym Androida nie nazwał 🙂

     • Krzysztof Miłota

      A ja myślałam że e to ja nie ogarniam androida w służbowym telefonie. Ale to prawda z tą pocztą. Android w tym wypadku jest jakiś zacofany. Żeby nie można było zrobić powiadomień do poszczególnych podkatalogów mailowych. To jest nieczytelne.

      A co do Disqsa, to dlaczego piszesz że straciłeś. Przecież jest na W10m.

     • RoBB

      Z pocztą już na P10 sobie poradziłem, tydzień temu zaktualizowali Action Launcher. Po aktualizacji launchera są dostępne powiadomienia dla Gmail, Outlook i aplikacji od Huawei E-mail.Action Launcher w wersji plus, czyli płatnej oczywiście. Minus tego rozwiązania jest taki że widżety od aplikacji Huawei są na tym launcherze niedostępne ( zawieszają system i po chwili OS wyłącza launcher ), widżety od innych aplikacji działają bez problemu.
      Co do Disqus to miałem na myśli to że straciłem na Androidzie dostęp do tej aplikacji.

     • Krzysztof Miłota

      Czyli ogólnie bez instalacji aplikacji firm trzecich, android nawet z pocztą i jej powiadomieniami na problem. A jak chcesz otrzymywać powiadomienia z konkretnego katalogu w poczcie na androidzie – to zapomnij. Microsoft 10 mobile na to rozwiązane elegancko.
      Nigdy mi ten służbowy androfon nie dorówna Lumii 950 dual sim.

     • RS2_15230

      Jeszcze jedno, jest jakaś normalna przeglądarka z paskiem na dole ekranu?

     • RoBB

      Google Chrome możesz zmienić ustawienie, by pasek był na dole.

     • jakoś nie widzę takiej opcji

     • RoBB

      To że czegoś nie widać nie znaczy że tego nie ma 😉
      Tapnij na pasek adresu i wpisz: chrome://flags.
      Wyszukaj: „Chrome Home Android” lub „Home”.
      Przełącz pozycję na „Enabled”.
      Uruchom ponownie przeglądarkę.

     • RS2_15230

      Super. Bardzo czytelna informacja że strony chrome. Tragedia.

     • RoBB

      Sorki, ale to ten dopracowany OS 😉

     • RS2_15230

      Sam system Windows jest już ok, szkoda, że jak go zamykają. Ale wystarczyłoby dać wszystkie aplikacje z androida, i można anulować projekt Android.

     • bodo

      Głupi ludzie się nie poznali na doskonałym windowsie. To musi być spisek. 😉

     • RS2_15230

      Wiesz jak jest w społeczeństwie ;). A prawda jest taka, że to wina MS, gdyby inaczej podeszli od początku, i system działał jak teraz i miał aplikacje z androida, to system google można by zamknąć.

     • bodo

      Gdyby babcia miała wąsy…. 😉

      Mimo wszystko windows zawsze będzie badziewny.
      To jest inna kultura korporacyjna. W Apple, czy Google ludzie piszą soft, którego sami go później używają, to są pasjonaci. Piszą dla siebie.

      W MS przychodzi się klepać kod, a po pracy wraca do iPhona. 😉

     • RS2_15230

      Masz rację, teraz już za późno aby zrobić tyle aplikacji, powinni o tym pomyśleć wcześniej. Z tymi „pasjonatami” to nieźle popłynąłeś;) to są ludzie, którzy zarabiają po prostu pieniądze, jak każdy. Jeśli są lepiej opłacani to po prostu są lepsi. Tutaj MS pewne mocno oszczędzał na Mobile i jest efekt.

     • bodo

      Nigdzie nie płynąłem. Znam kilku. 😉

     • greg

      Przeważnie jak z owcami , jak przewodniczka idzie tam to teszta za nią i nie ma zmiłuj

     • Paweł Walczak
     • RS2_15230

      Jestem w tych cudownych ukrytych funkcjach i nie widzę nic ze słowem „home”. Gdzie to mogę znaleźć?

     • RoBB

      jaką masz wersję Chrome na telefonie?

     • RS2_15230

      36.0.1985.135

     • RoBB

      Może to w wersji przeglądarki jest problem, swoją przygodę z Androidem zacząłem 3 miesiące temu jak wcześniej pisałem więc nie wiem jak było na wcześniejszych wersjach.

     • RS2_15230

      Już działa, zainstalowałem nowszą wersję ze sklepu 🙂 dzięki

     • RS2_15230

      A da się zrobić aby górny pasek zakryła przeglądarka? Jak mniejszyć ten kulfoniasty dolny pasek żeby był niższy?

     • greg

      Edge

     • RS2_15230

      To wiem. Ale już w chrome sobie poradziłem, jest pasek wpisywania na dole. Natomiast niestety nie można wyświetlić stron bez widocznego górnego paska stanu, głupota.

     • greg

      To nie wiem, ja siedzę na wp

  • to ja za free poproszę 2 sztuki

  • RS2_15230

   Ja znów odwrotnie, używam androida 4.3 i to jest dramat. Nie dość, że to brzydkie, nic nie ma, to do tego nic tam nie działa samo intuicyjnie. Wszystko trzeba odinstalować z syfu, doinstalować z potrzebnych, ale znaleźć coś ciekawego to nie lada wyzwanie. Podstawową wygodę można między bajki włożyć. Tak naprawdę to teraz widzę jaki android jest zacofany. O ile cieszy mnie, ilość i jakość aplikacji to sam system to dramat.

   • używanie androida 4.3 to jest dramat… zmien telefon na coś innego bo szkoda twojego życia

    • RS2_15230

     Czuję, że każdy będzie taki sam. Ale idąc twoją radą, wypowiem się za jakiś czas używając 7.

    • RS2_15230

     Sorry, teraz sprawdziłem, mam Android 4.4.2 ale to pewnie żadna zmiana.

 • Aqua

  no nic, trzeba instalować, mimo, że dla mojego telefonu nic się chyba nie zmieni.

 • Wojtas27

  A moja linia 950 ustawiona na fast jej nie widzi 🙁

  • Wojtek Kusal

   Miałem tak samo restart telefonu pomógł i ja już pobieram.

   • Wojtas27

    No nie mów co wyjdzie kolejna aktualizacja ja mam robić restart telefonu

    • greg

     Myślisz pewnie o resecie a restart to proste 1 minute to się robi

     • Wojtas27

      Restart czyli ? Jak go zrobić

     • greg

      Włącznik i przycisk głośności – razem aż zawibruję i to wszystko, gdzieś tak 20 sekund

     • Wojtas27

      Już to zrobiłem i dalej nic 🙁

     • greg

      Pewnie jesteś na fast ,kręgów nie zmieniałeś ,jeśli nie to reset , albo czekać

     • greg

      Wiele nie tracisz to tylko numerek

     • greg

      Wiele nie tracisz, to tylko numerek

 • L930_15235

  Poszło

 • AdikX91

  Po co MS aktualizuje system, który jest martwy?

  • RS2_15230

   Martwy jest ten, z kim nie mogę się normalnie porozumieć. Z Windows Mobile porozumiewam się na co dzień. Bez problemów z każdym, z kim chcę.

   • bodo

    No dobra, złe słowo. Nie martwy, tylko upośledzony. 😉

    • RS2_15230

     Używasz go na co dzień na jakim telefonie?

     • bodo

      Mam 925 i 930. W 2017 już niestety nieużywalne. Świat odjechał.

     • RS2_15230

      Zmień telefon, na jakiś z ostatnich MS, zobaczysz różnice. Największym błędem MS było zaprzestanie rozwijania systemu Mobilnego.

     • bodo

      To znaczy co zobaczę? Pojawią się mapy google?
      Mam na 930 tę samą kompilację, co wy na 950. Ten system stoi w miejscu od wielu miesięcy. Aplikacje znikają jedna za drugą.

     • Krzysztof Kowalski

      A to ciekawe, bo 930 nie została dopuszczona do CU. A przez Insidera dostaniesz co najwyżej 15063.138. Chyba że bawiłeś się zmiany rejestru.

     • bodo

      bawiłeś.

     • Zmień krąg na RP albo wypisz się całkowicie z programu i wtedy powinieneś otrzymać najnowszą kompilację CU na 930.

     • Krzysztof Kowalski

      Akurat sam nie mam 930, ale jeśli to prawda to warto byłoby zaktualizować:
      http://msmobile.pl/wersje-windows-10-mobile-dostepne-w-windows-insider

     • Tabelę ciężko uzupełnić, aby oddawała 100% rzeczywistości. Jeżeli ktoś uczestniczy przez cały czas w kręgu RP to nie otrzyma Creators Update tylko najnowszą kompilację Anniversary Update. Dopiero przełączenie na szybki krąg a potem ponowny powrót do RP pozwoli na wgranie najnowszej wersji CU.

     • Ja70

      Człowieku po co się wypowiadasz jak jedyną rzeczą którą masz do przekazania to tylko marudzenie. Używaj telefonu na androidzie jak masz problem z mapami google. Zauważyłem na różnych forach w naszym kraju że najwięcej do powiedzenia mają malkontenci którzy nic nie wnoszą do sprawy

     • bodo

      Przekonałeś mnie. System jest super i ma wszystkie aplikacje.

     • RS2_15230

      A niego ci te mapy? Używam jedne i drugie, i każde mają i wady i zalety. System może teraz nie rozwija się teraz w sensie nowych rzeczy, ale już jest na tyle stabilny, że można spokojnie być z niego zadowolonym. Jedynie czego brakowało i brakuje to aplikacji.

     • bodo

      Skoro brakuje tylko aplikacji, to luz.

     • RS2_15230

      Dokładnie. W tym momencie może nawet nie brakuje, ale zamknięcie projektu będzie to powodować.

     • bodo

      hmm.. ja próbowałem być sarkastyczny. system bez aplikacji jest nic nie wart.

     • RS2_15230

      Masz rację.

   • moja Lumia 950 XL przestała ze mną rozmawiać w kwietniu… 🙁

    • greg

     No ciekawe

     • brak działającego hotspota dyskwalifikuje telefon

     • greg

      Aha, mów jaśniej

     • RS2_15230

      Tak, to było w pewnym sensie słabe, że strony MS

     • Paweł Walczak

      Nie no, telefonu to nie dyskwalifikuje, ale smartfona już tak. Mobilny windows to jest właśnie taki telefon, taki seniorfon, albo zabawka dla dziecka. Jeżeli ktoś chce mieć system do pracy, to tutaj można mówić jedynie o Androidzie.

     • WM 6.5.3 Bulid 29315

      Do pracy to moze 2w1 z windows. Gwarantuje ze jak takie cos nabedziesz to twoj android zacznie sluzyc do tego do czego sie wlasciwie nadaje, czyli do dzwonienia. Praca na systemie i aplikacjach przystosowanych do telefonu nie istnieje.

     • Paweł Walczak

      Pracuję w branży IT i doskonale wiem co służy do pracy, a co nie.

    • RS2_15230

     Mam nadzieję że nie każdy android będzie taką katastrofą, obsługa jak ktoś wcześniej wspomniał wygląda jak stare oprogramowanie symbian. Kupa martwych ikon, zero przejrzystości. Widget na kilku ekranach i w kółko ich przerzucanie aby sprawdzić podstawowe rzeczy. Powiem szczerze, nie wiem jak ty to wytrzymujesz jak wcześniej mocno Windows.

     • Paweł Walczak

      „Kupa martwych ikon, zero przejrzystości. Widget na kilku ekranach i w kółko ich przerzucanie aby sprawdzić podstawowe rzeczy”

      Lepsze martwe ikony niż geriatryczne kafle, które powinny wyświetlać bieżący stan aplikacji, a na moich kaflach powiadomienia sprzed tygodnia (dawno już odczytane) i nie da się tego usunąć. Widgety w Androidzie są przynajmniej sprawne. I powiedz mi, czym się różni przerzucanie stron w Androidzie, od przewijania w mobilnym windowsie? Jeżeli nie wiesz to powiem – Animacją (tylko).

      Mam kilka smartfonów z mobilnym windowsem, kilka z Androidem, oraz kilka z innymi systemami, i jeżeli chodzi o mobilnego windowsa, to tylko WM i WP8/8.1 nadawały się do czegoś (WP7.x i W10M to najgorsze padaki jakie można było zrobić). Smartfony to narzędzia mojej pracy i na W10M pracować się praktycznie nie da – Sam system niedopracowany, zawalony błędami, co chwilę coś się wysypuje i co chwilę trzeba robić HR. Aplikacje na ten „system” to też jedno wielkie pośmiewisko – Niedopracowane, niefunkcjonalne, uśmiercane twory, które są tak kiepskie że lepiej gdyby nie było ich w ogóle. Android to system mobilny z prawdziwego zdarzenia, stabilny i funkcjonalny, a aplikacje na niego są tym czym powinny być aplikacje mobilne (nawet aplikacje MS są dużo lepsze na Androidzie, niż na mobilnym windowsie).

     • RS2_15230

      Mam zupełnie inne zdanie. Na ekranie startowym mam wszytko co potrzebuje, nic nie przerzucam, do tego mam sprawnie działającą pocztę z kilkoma kontami, czytnikiem nextgen (oczywiście nie ma go na ubogiego krewnego czyli androida, tak samo jak disqus i teraz męczę tą durną przeglądarkę chrome). Nie mam żadnych problemów z animacjami, informacjami na żywo z aplikacji, poczty kalendarza, disqus, Ness, whatsapp i innymi. Chyba dawno nie używałes Windows, ja używam oba systemy teraz dopiero widzę ile lat wstecz jest android.

     • Paweł Walczak

      Oczywiście że możesz mieć sobie inne zdanie i ja to zdanie całkowicie szanuje (moja rodzicielka do dzisiaj używa Siemensa A52 i twierdzi że to najlepszy telefon na świecie). A co do używania mobilnego windowsa, to jeżeli 30 minut to dawno, to tak, dawno nie używałem mobilnego windowsa.

     • RS2_15230

      Inaczej, nie chodzi po prostu o używanie, chodzi o przyjemne, szybkie, czytelne używanie urządzenia. Dla mnie android pod tym względem to tragedia. Gdyby MS nie dał ciała z wprowadzeniem Windows 10 z taką ilością błędów to teraz sytuacja byłaby zupełnie inna. Dopiero od jakiegoś czasu ten system działa na tyle stabilnie, że można go używać na co dzień bez marudzenia.

     • Paweł Walczak

      Mobilnego windowsa nie da się używać szybko i przyjemnie (to nie Android).

     • RS2_15230

      Jest zupełnie odwrotnie. Może pod względem prędkości uruchamiania aplikacji android wygrywa, ale prędkość to tylko jedna składowa systemu.

     • Paweł Walczak

      Pod każdym względem Android wygrywa – Szybkość, stabilność, funkcjonalność, aplikacje. Mobilny windows może konkurować z Firefox OS albo Bada OS, ale nie z Androidem czy iOS-em.

     • RS2_15230

      Haha dobry żarcik, stabilność i android 🙂

     • RS2_15230

      Wystarczyłoby aby były na Windows aplikacje z androida, i można zamknąć ten upośledzony system google.

     • Paweł Walczak

      Albo można by sprawić żeby na Androidzie przestawały działać najważniejsze funkcje systemu, wtedy Android będzie tak cudowny jak mobilny windows. Od czego zaczniemy psucie Androida, żeby upodobnić go do mobilnego windowsa? Może upierdzielimy udostępnianie neta przez wi-fi, co?

     • RS2_15230

      Wystarczy zabrać aplikacje, i każdy system umrze. Tak jak stało się z Windows. Znajomi poprzechodzili teraz z Lumii na androida, i jedyne czym się chwalą to właśnie aplikacje. Praktycznie każdy twierdzi, że Windows był dużo lepszy pod względem personalizacji, ustawień pod siebie i przyjemności użytkowania. Ci, którzy zmienili z modeli 735/640 również chwalą szybkość systemu, ale wiadome , że minęły dwa lata i telefony nawet w niższej półce działają już znośnie.

     • Paweł Walczak

      Nie mówię tutaj o aplikacjach, tylko o systemie (funkcja hotspotu jest funkcją systemową). Mobilny windows sypie się jak nos Michaela Jacksona, a nie każdy ma ochotę robić HR co kilka dni. Brak aplikacji to jedno, ale niedziałające funkcje systemowe to dopiero jest cyrk. Mobilny windows to klaun i nic więcej.

     • RS2_15230

      Wymieniłeś jedną, która faktycznie jakiś czas nie działała, ale na niektórych modelach i na niektórych wersjach systemu. To oczywiście wpadka, i MS powinien być za to zjechany. HR ? Naprawdę od długiego niż czasu jest zupełnie nie potrzebny. Kiedyś robiłem HR albo dla testu sprawdzenia czy system inaczej, szybciej, wolniej, stabilniej działa. Od dawna to nie jest potrzebne.

     • Paweł Walczak

      Przestań już trollować. Każdy użytkownik W10M doskonale wie, że ten „system” to lipa i HR robić trzeba. Ostatnio HR robiłem w niedzielę i skoro nie potrzeba go robić, to powiedz mi jak naprawić hotspot i sklep (nie pobiera mi aplikacji) – Słucham.

     • RS2_15230

      Przestań już trolować. Sieroty może muszą robić HR ale tak będzie na każdym systemie, nie tylko Windows.

     • Paweł Walczak

      Ne odpowiedziałeś na moje pytanie. Co mam zrobić żeby sklep i hotspot zaczął działać. Słucham trollu.

     • RS2_15230

      Trolu, o mnie działa. A serio to jaką masz wersję systemu?

     • Paweł Walczak

      Najnowszą oficjalną (gdybym miał insidera to bym nie pisał że mi coś nie działa, bo insidery właśnie są po to żeby nie działały).

     • RS2_15230

      Ciężko mi pomóc, nigdy nie miałem wersji oficjalnej dłużej niż kilka godzin.

     • RS2_15230

      A mi podpowiedz trolu co mam zrobić żeby nie mieć raz dziennie informacji „aplikacja nie odpowiada” albo „została zatrzymana”

     • Paweł Walczak

      Kupić coś lepszego niż kilkuletni budżetowiec.

     • RS2_15230

      No tak, to wina telefonu, to najprostsze rozwiązanie;) To wole używać dalej 950 i mieć święty spokój.

     • Paweł Walczak

      A czego ma to być wina jak nie telefonu? Czy lumia 520 działa tak samo jak lumia 950?

     • RS2_15230

      Nie rozumiem o co chodzi. Czy ja narzekam że ten telefon jest mułem? (choć jest) Narzekam na błędy w tym super stabilnym androidzie. To jest duża różnica.

     • Paweł Walczak

      „aplikacja nie odpowiada” albo „została zatrzymana”, to wina gównianego telefonu, a nie systemu. Gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie o systemach operacyjnych, to byś to wiedział.

     • RS2_15230

      Dziwne bajki opowiadasz, to samo miałem na P8. To jaki to telefon z androidem „nie gowniany”?

     • Paweł Walczak

      Dziwne to jest twoje trollowanie. Smartfon wyświetla komunikaty „aplikacja nie odpowiada” albo „została zatrzymana”, gdy aplikacja nie może się załadować i jest to spowodowane głównie tym, że aplikacja przy próbie uruchomienia zabiera zbyt dużo zasobów. Mogą się również pojawić takie komunikaty, gdy aplikacja jest niekompatybilna z systemem, albo podczas gdy aplikacja źle się zainstalowała. Ale co ja tam wiem, w końcu pracuję tylko w dziale IT.

     • RS2_15230

      Chcesz powiedzieć, że ten system android jest tak zwalony że nie potrafi ogarnąć tak prostej rzeczy? Aplikacje mapy google są źle napisane? Chrome? I kupa innych? U mnie to nie występuje na jakiejś konkretnej, również na P8 tak było. Jak może być aplikacja niekompatybilna skoro ją ściągam normalnie w sklepie? Dziwnie to….

     • Paweł Walczak

      Niuniu, android jest jak desktopowy windows, jest prawdziwym systemem operacyjnym, a smartfon z Androidem to komputer w twojej kieszeni. Mobilny windows to bardziej jak konsola playstation albo tamagotchi. Na androida możesz wgrać wszystko, nawet rzeczy które nie są kompatybilne z daną wersją systemu. Możesz też zapchać ram na androidzie i wtedy również wyskoczy ci info o zamknięciu apki. Otwarty system operacyjny to nie zamknięty sofcik i może najpierw troszeczkę się doucz w tym temacie, a dopiero później próbuj użytkować takie rzeczy.

     • RS2_15230

      Ale ja piszę Tobie, że używam tylko aplikacje ze sklepu i mam problemy. Nie interesuje mnie co ten system może, dla mnie to tylko użytkowa elektronika, i ma spełniać moje oczekiwania co do działania.

     • RS2_15230

      Z resztą, dalsza rozmowa nie ma sensu.

     • RS2_15230

      Co poradzisz aby mieć aplikacje do kilku kont pocztowych, ikona która będzie na bieżąco informować o nowych emailach (może być bez widget bo w android to i tak bez sensu bo będzie na innym ekranie) ale żeby były powiadomienia w centrum akcji ?

     • Paweł Walczak

      Hahaha, a jak masz trollu kafle, to nie musisz ich przewijać? Czym się różni przewijanie menu z kaflami od przewijania ekranów na Androidzie? Ten twój fanatyzm, to ci doszczętnie mózg wypalił, trollu.

     • RS2_15230

      Czy ty masz odrobinę chociaż inteligencji? Czy tylko przyszedłeś sobie na to forum sobie potrolować?
      Nie wiesz czym się różni jak masz wszystko na jednym ekranie, jeśli potrzebuję kafelek z informacjami to jest duży, jak tylko do włączenia aplikacji to mały. Kup sobie jakiś telefon na Windows to zobaczysz jak to działa. Na ten moment nie piszę z idiotami którzy nie potrafią się normalnie odzywać dlatego, żegnam.

     • Paweł Walczak

      Trollu, jak masz 30 kafli na ekranie to musisz je przewijać żeby coś znaleźć i tak samo jest na androidzie, że mieści się na ekranie ograniczona ilość widgetów. Przewijanie kafli nie różni się niczym od przerzucania kart w Androidzie. Nawet nie wiesz jaki jesteś zabawny, pisząc swoje bzdury o tym nienadającym się do użytku pseudosystemie MS, który jedyne czym jest to pośmiewiskiem. W życiu nie miałeś smartfona z Androidem, bo inaczej byś nie pisał tych swoich bzdur, trollu.

     • motorola 😛

     • RS2_15230

      Może tak. Nie miałem. I niestety nie miałem jej do wyboru, dlatego wybrałem ten hujwie 10. To będzie ponowny początek przygody z androidem.

     • RS2_15230

      Chcesz powiedzieć że samochód z małym silnikiem losowo 1.2 może gasnąć jadąc na drodze bo z założenia jest wolny? Powinno być to przemyślane aby nie było takich jazd.

     • tak, dajmy na to taka nowiutka kia 1.6 nie sypie się po 7 latach, a fiatem panda strach jeździć bo nie wiadomo co się wysypie po drodze

     • RS2_15230

      Bzdura.

     • inne porównanie: Lumie 550 i 650 są za słabe na W10M podobnie jak słabe średniaki z andkiem są za słabe na androida, chcesz mieć płynny system musisz zapłacić

     • RS2_15230

      Wiem, że za szybkość się płaci, ale nie za durny system który się wysypuje.

     • to tak jakby narzekać w 2017 r. na wysypywanie się Windowsa 7.5

     • RS2_15230

      Dlaczego ? J5 ma androida 5 lub 6, nie pamiętam. To takie stare telefony? Nie mają jeszcze dwóch lat….

     • wyobraź sobie że Android 7.0 wydłużył dwukrotnie pracę baterii – telefon jest automatycznie „usypiany” jak nic się nie dzieje…

     • RS2_15230

      Wyobrazić mogę sobie wiele rzeczy, jak będzie w rzeczywistości to zobaczę

     • RS2_15230

      Ale yanosik ma jednak trochę funkcji wiecej na androida. Może gdzieś te plusy wreszcie znajdę, bo na razje to same wtopy na androidzie :). Gmail oczywiście działa z kontami ale już żadnej ilości na ikonie nie pokazuje, też tak masz?

     • no niestety, zeby widzieć kółeczka z ilością nowych postów to trzeba mieć wgrany launcher albo dodatkową aplikację, na czystym andku nie ma powiadomień na ikonach, są dopiero od wersji 8.0, na innych telefonach być może są, sprawdzę w poniedziałek na nakładce Huawei

     • RS2_15230

      Ja nie mam czystego androida tylko nakładkę LG. Ale generalnie bardzo słabą.

     • no LG to moim zdaniem tragedia, dlatego nie kupiłem – na szczęście – kiedyś LG G4…

     • RS2_15230

      Możesz mieć rację, porównam niedługo do drugiego, innego producenta.

     • RS2_15230

      Mam go kilka godzin, już mam go dość, co ile trzeba formatować nowe telefony żeby usługi google działały na ich „najlepszym” systemem?
      https://uploads.disquscdn.com/images/efc4ff153abb1bb6cefbda4dc4780387e657a25e2f202e21a2a1e2301a3bb431.png

     • RS2_15230

      Mam tego androida 7 i nadal na ikonie nie ma ilości email, co mam doinstalować?

     • RS2_15230

      W Outlook znów niektóre wiadomości nie zawierają treści, znakomicie… https://uploads.disquscdn.com/images/3fc0cd540504498209d36715570e5df60ed080e251a6b8550e27e9ed613943bc.png

     • RS2_15230

      „no niestety, zeby widzieć kółeczka z ilością nowych postów to trzeba mieć wgrany” pewnie porządny sytem, Windows lub IOS. Zaczynam to powoli rozumieć.

     • jakim androidzie? na jakim telefonie?

     • RS2_15230

      J5, L65, P8L na szybko w skrócie. Ale było ich dużo więcej i jak pamiętam w każdym się to pojawiało.

     • no to są niestety dolne średniaki, to tak jakby kupić Lumię 535 i narzekać jaki ten windows jest daremny, wolny i ciągle się wiesza

     • RS2_15230

      1300 kosztuje dolny średniak? To ile kosztuje średni średniak?

     • 1300 zł kosztuje P10 Lite, średni średniak kosztuje 1600 😛

     • RS2_15230

      Grubo jak na system który jest super działający i zoptymalizowany …. To może podobnie by tam chodził prawdziwy system Windows.

     • za 800 zł kupisz Moto X Style – flagowca z 2015 roku, który szybkością zmiata większość obecnych średniaków za 1300 zł

     • RS2_15230

      Pewnie tak, ale pewnie jak zobaczę resztę jego możliwości to odpadnie 😉

     • co masz na myśli pisząc resztę możliwości? jedyna wada w twoim przypadku to niestety brak wersji dual sim na polskim rynku

     • RS2_15230

      No w sumie na szybko odpada od razu przez wielkość ekranum ale reszta parametrów wstępnie ok.

     • RS2_15230

      Zdam realcje niedługo jak poużywam nie kilkuletniego budżetowca, P10L

     • ja już mam

     • RS2_15230

      I jak?

     • napiszę w poniedziałek

     • zmienić telefon na taki z 3 GB RAM i porządnym prockiem

     • RS2_15230

      Czyli tyle ile mam w PC który nie robi takich problemów n

     • zmień telefon

     • Paweł Walczak

      Raczej „wyrzuć telefon” 😀

     • RS2_15230

      Tak, i zmienić na super „desktopowy” system androida który sam zamyka aplikacje i to jest podobno normalne. Chciałbyś aby system np. Windows w pracy sam zamykał nieoczekiwanie aplikacje bo nagle skończył się RAM? Gratulacje.

     • Paweł Walczak

      To jest tylko u ciebie normalne, trolliku.

     • o czym ty opowiadasz w ogóle.. przez 4 miesiące ANI JEDNA aplikacja mi się sama nie zamknęła! naprawdę, zmień telefon!

     • RS2_15230

      To tak ma wyglądać świat androida ? Coś się wiesza to się zmienia sprzęt? Tak robisz na laptopach i PC i Windows? Bzdura.

     • RoBB

      Mam także Lumie 950 XL Dual Sim na oficjalnym systemie ( nigdy nie był ten telefon zapisany do Isidera ), aktualnie nie widzę żadnych problemów z działaniem sklepu, czy hot spotu. Kafle także się odświeżają bez problemu, alarm działa, powiadomienia także. Jedyny kafel który pokazuje stare powiadomienia to FB, który to nie odświeża powiadomień o urodzinach znajomych, tzn kilka dni temu miała urodziny koleżanka to do wczoraj kiedy urodziny miała inna osoba znajoma, kafel był z informacją o urodzinach koleżanki.Może warto oddać do serwisu jeśli jest jeszcze na gwarancji, być może coś jest uszkodzone. Inną sprawą jest fakt, czy to w ogóle się opłaca jeśli po gwarancji jest urządzenie, mając na uwadze że ten OS nie będzie rozwijany na tych urządzeniach.

     • oddawać telefon do serwisu bo nie działa kafel facebooka? :))))

     • RoBB

      Odpisałem to do Ciebie. Gdyby mnie nie działał hot spot na oficjalnej wersji OS to oddałbym telefon do serwisu, a nie narzekał na forum przez kilka miesięcy że nie działa. Mnie tak odświeżający się kafel FB totalnie nie przeszkadza. Cała reszta aplikacji systemowych i firm trzecich u mnie na 950 XL Dual Sim działa mi na dzień dzisiejszy po prostu dobrze.

     • a skąd wiesz że nie oddałem? serwis odpisał, że muszę czekać na kolejną aktualizację bo to nie jest wada sprzętowa tylko systemowa!

     • RoBB

      Czyli serwis poszedł po najniższej linii oporu. W związku z Twoim problemem mam tylko jedno pytanie, czy przed tym jak odkryłeś brak hot spotu był ten telefon zapisany do Insidera?
      Może któraś wersja preview namieszała coś sterowniku, bądź firmware?
      Tak jak pisałem wcześniej, moja 950XLDS działała tylko na oficjalnym OS i nie mam tego problemu. Wersje testowe OS sprawdzałem na L930 jak ją miałem.

     • żadna wersja preview nie zmieniała sterowników ani firmware, które pobierało się na nowo z WDRT, żadna wersja nie posiadała nowych sterowników

      hotspot działał zawsze na RS1 po powrocie z insdera

      po oficjalnej aktualizacji z RS1 na RS2 hotspot przestał działać tak samo jak nie działał cały czas na wersji preview RS2

      brak działającego hotpsota to wina tylko i wyłącznie gałęzi RS2 a nie sterowników, hotspot działał na TH2, RS1 i na Feature 2, nie działa tylko i wyłącznie nie wszelkich buildach RS2 – to spapranie systemu, zgłaszane wielokrotnie w centrum opinii, do tej pory tego nie poprawili

      dwa, nie mam ochoty przekomarzać się miesiącami z serwisem i czekać kolejne tygodnie bądź dłużej na zwrot telefonu gdy nie mam telefonu zastępczego i na czymś muszę pracować! po pierwszej opinii odpuściłem wolałem sprzedać telefon póki był cokolwiek wart niż siedzieć na niedziałającym sofcie albo czekać na odmowną na 99 % odpowiedź

     • RoBB

      U mnie na telefonie z którego teraz piszę ( 950 xl ds) hot spot działa i działał. Bodajże na jednym buildzie RS2, faktycznie przez miesiąc był z nim problem. Na tym forum nie jestem jedyną osobą której hot spot działa na tym telefonie, więc nie wiem skąd ta pewność że to skopany OS w tej gałęzi. Nie mam zamiaru się tu kłócić. Ja akuratnie tak często z niego korzystam ponieważ mam łapka z wbudowanym modemem, ale też się zdarza, gdy się limit netu kończy na wyjeździe służbowym. Każdy ma prawo rozpogadzać swoim mieniem jak mu się podoba, ja póki ten telefon będzie dobrze działał to będę z niego korzystał. Tak jak pisałem w innym poście ostatnio nabyłem telefon z Androidem po pierwsze z braku lepszego w moim odczuciu telefonu z wygaszanym W10m, po drugie ładować się w telefon z OS który zaraz zakończy w tej wersji żywot, to głupota. Trzy miałem super promocję ceny tego Huaweia P10 z ubezpieczenia mojej Lumii 930, więc głupio było nie skorzystać w celach choćby testowych, skoro na dzień dobry dostałem rabat ponad 2 tysięcy złotych. Inną sprawą jest to że jak mantrę powtarzasz o tym hot spocie jako wadę, choć nie masz już tego telefonu. Ja nie wypowiadam się o usterkach, bądź wadach sprzętu którego już nie mam. Nie mam też problemu z tym żeby powiedzieć że MS skopał ten OS koncertowo patrząc co oferował swego czasu WP 8.1 i do czego przyzwyczaił użytkowników. Jednakże uważam że pewne rozwiązania miał i ma dużo lepsze niż konkurencja. To jest tylko moje odczucie. Co do Androida na P10 działa szybko, a nawet bardzo szybko ma też wiele zalet, wygląda całkiem spoko, choć pierwsze wrażenia miałem jakbym wrócił do Symbiana 😉 oczywiście na turbo doładowaniu. W zasadzie jedyna rzecz ktora mnie po tych 3 miesiącach irytuje to ta poczta ( mam 3 firmowe konta ) dla mnie to chaos. Mnie jeszcze pozostał IOS do sprawdzenia.

     • używasz gmaila czy outlooka?

     • RoBB

      Outlook, bo ma kalendarz i standardowa aplikacja poczty od Huaweia ( ta jako jedyna ma powiadomienia na ikonie ), ale wkurza mnie to że nie mogę na pulpit wstawić ikonki poczty do każdego konta z własnym opisem. Wchodzenie w aplikacje i wybór konta plus jeszcze priorytetowe i inne ( tak wiem, da się priorytetową wyłączyć, co nie zmienia faktu że przy 3 kontach masz 6 zakładek czy jak to nazwać ) to musiał wymyślić ktoś kto delikatnie mówiąc telefonu używa z jednym kontem. Gmaila mam bo być musi.

     • fajnie jest to rozwiazane w battery widget gdzie widżety są wielkości ikony i je imitują

     • nie sieroty tylko normalni użytkownicy

     • RS2_15230

      Sieroty, ja jestem identyczną, bo nie mogę sobie z tym androidem poradzić. Dlatego tak napisałem wcześniej, ktoś kto ogarnia androida może sobie poradzi, a ja znów zrobię HR. Tylko, w Windows robię HR z kopią i za dwie godziny mam wszystko pięknie ustawione, zsynchronizowane, poukładane. Podaje tylko hasła do kont email i kilku aplikacji i działam dalej, a na androidzie? No właśnie, jak to zrobić najszybciej i przyjemnie? Na L65 zawsze robię HR i mam goły telefon….

     • na androidzie czekasz nie dwie godziny tylko powiedzmy 10 minut, sklep instaluje wszystko w kilka chwil, pamiętam jak na 930 męczyłem się godzinami żeby zaktualizować 50 aplikacji zresetowanych do 2015 roku…

     • RS2_15230

      950 robi reset z kopią max 30-40 minut plus podanie haseł do kont itp.

     • RS2_15230

      Widzę, że jednak cała ta „super” kopia to o kant dup.. potłuc. Będzie tak ze wszystkim jak powoli się orientuje….

     • RS2_15230

      Podpowiesz jak zrobić HR w android aby działało tak jak na Windows Mobile? Napewno pamiętasz jakie tam były możliwości więc masz porównanie. System to potrafi czy jakaś zewnętrzna dobra apliakcja?

     • na androidzie jest identycznie jak na w10, możesz zresetować pamięć przyciskami bocznymi (miękki reset) albo wybrać przywracanie do ustawień fabrycznych i po kilku chwilach masz świeży system, następnie jest pytanie które aplikacje chcemy przywrócić, i gotowe całość jest z dwa razy szybsza niż na windowsie

     • RS2_15230

      I wszystko mi przywróci? Ustawienia, sms, konta itp ? Cały pulpit, lanucher itp?

     • RoBB

      nie licz na smsy i mmsy na Androidzie jeśli nie zrobisz kopii zapasowej. Krzysztofa teraz fantazja poniosła 🙂

     • RS2_15230

      Bez żartów, sms muszę mieć. Tak jak na Windows, wszystkie.

     • RoBB

      Nie żartuje. Nie zrobisz kopii, nie masz smsów. Zalogowanie się na konto nie przywróci Ci wiadomości. Przerobiłem to niestety i teraz już wiem.

     • RS2_15230

      Dzięki. Czyli ta opcja odpada.

     • na szczescie z pulse sms nie ma tego problemu

     • RoBB

      Nie no oczywiście, oddajmy swoje smsy do chmury zarządzanej przez jakiegoś bliżej nieokreślonego programistę. Rozsądnie, nawet bardzo rozsądnie 🙂 Tak samo myśleli pewnie użytkownicy docer.pl o których można przeczytać na innym portalu. Nie twierdzę że wszystko co jest na Androidzie jest złe, ale podchodźmy z głębszym przemyśleniem do ochrony swojej prywatności.

     • RS2_15230

      Do tego na androida jest chyba najwięcej syfu i trzeba bardziej uważać. Ale skoro jest jakaś możliwość zrobienia tego w normalny sposób to pewnie i ja z tego niedługo skorzystam. Co do prywatności, chyba coraz ciężej z tym 🙂

     • RoBB

      To już teraz taki mój skrót myślowy z tą prywatnością. Już poprawiam się 😉 do resztek prywatności. W dzisiejszych czasach jest o nią bardzo trudno, co nie zwalnia nas z myślenia i nie oddawajmy wszystkim dookoła za frajer swojej tożsamości. Smsy to nie tylko „spotkajmy się o 9:00″, czy ” kup bułki”, to także potwierdzenia z banku, podwójna weryfikacja, to także dane kontaktowe naszych znajomych ( imię, nazwisko, numer telefonu ).

     • RS2_15230

      Masz rację, ale można wcześniej niektóre pokasować, te cenniejsze ale nie potrzebne do zachowania.

     • wiem o tym, ale powiedz mi dlaczego google nie posiada automatycznej synchronizacji smsów i rozmów z aplikacji Telefon? po każdym restarcie tracę wszystkie dane, żeby zgrać smsy na konto gmail to tez muszę używać jakiejś podejrzanej apki, pulse sms przynajmniej dodaje w zamian możliwość pisania smsów z poziomu przeglądarki na pc, świetna usługa, która powinna zostać przejęta przez google

     • RoBB

      Myślę że dlatego Google nie daje takiej możliwości żeby nie brać na siebie odpowiedzialności za wyciek danych osobowych w przypadku ataku hakerskiego. Jakby nie patrzeć jest to skaza wizerunkowa, a tak nie dają takiej usługi, nie ma problemu. Możesz zawsze sobie zrobić kopie, szkoda tylko że o tym nie informują… Ja straciłem przez to pare ważnych wiadomości.

     • 1. …ale jednocześnie trzymają wszystkie dane nt. twoich maili, a tam niby nie ma danych osobowych?
      2. jak robić kopie z aplikacji wiadomości sms?

     • RoBB

      1. Zgadza się, ale to muszą, świadcząc usługę Gmail. Wiadomości SMS, czy MMS to dodatkowy kłopot.
      2. Nie wiem jak to jest na czystym Androidzie, na nakładce od Huaweia mam coś takiego jak „Kopia Zapasowa Huawei” wchodząc w nią możesz wykonać kopię zapasową kontaktów, wiadomości, rejestru połączeń, aplikacji i multimediów. Kopie możesz zapisać na:
      – komputerze za pomocą programu HiSuite,
      – pamięci wewnętrznej,
      – karcie SD,
      – nośniku USB
      Jak resetowałem do ustawień fabrycznych to korzystałem tylko z kopii kontaktów i wiadomości ( po tym jak się boleśnie przekonałem że w Androidzie ich nie uświadczysz po resecie ), więc osobiście nie wiem jak to się zachowuje przy kopii aplikacji, czy multimediów, kiedyś z ciekawości pewnie sprawdzę.

     • właśnie odkryłem funkcję kopii zapasowej w tym danych, haseł czy połączeń telefonicznych ale nie ma opcji zarządzania co przekazywać do chmury google

     • RoBB

      Super, teraz wystarczy sprawdzić przy okazji w jakim stopniu to przekazuje. Czy jest to pomocne, czy synchronizuje się z automatu jak się ustawi, czy ręcznie.

     • a jednak jest automatyczna synchronizacja danych

     • RoBB

      U mnie synchronizacja z dyskiem Google jest wyłączona przez administratora. W wolnej chwili sobie kiedyś popatrzę może gdzieś w innym zakamarku ustawień tego systemu mam coś źle ustawione.

     • A ja mam Skype ? Pozdrowienia z L950DS ?

     • nie testowałem pełnego resetu – zawsze robiłem czysty od zera, na windowsie 10 przywracanie kopii przywracało błędy…

     • RS2_15230

      Błędy? Chyba u Ciebie…. Prawie zawse robiłem z kopią ustawień, bez kopii apliakcji i było więcej niż ok, a tutaj wszech mogący system „desktopowy” android ma takie braki?

     • jakie braki?

     • RS2_15230

      Sms? Podstawowa rzecz, i muszę się męczyć z zewnętrznymi aplikacjami? Słabo. Poza tym, więcej powiem, jak w tygodniu zrobię znów HR na L65, tylko z kopią, zobaczymy jaki będzie efekt. W tygodniu odbieram p10l, więc za tydzień zobaczymy ile android poszedł do przodu z 7 względem 4.4.

     • RS2_15230

      Jakie braki? Gmail nie pokazuje ilości email na pulpicie, widget nie dość, że obleśny to nie potrafi pokazać połączonych skrzynek. Nadal nie działają linki, trzeba je ręcznie kopiować z wiadomości. Kalendarz od Google nawet nie wspominam, widget również obleśny.. Na parę godzin to jedynie mogę pochwalić czytnik linii papilarnych, jest błyskawiczny. Spróbuję z tydzień ogarnąć to badziewie, jeśli nie dam rady to zostanie jako przenośny punkt hotspot.

     • Krzysztof Kowalski

      Albo masz jakiegoś starocia, albo bredzisz jak potłuczony. Ostatni HR na budżetowej 550 robiłem już nie pamiętam kiedy(na pewno nie w ciągu ostatniego roku). Z hotspotem ani ze sklepem również nie mam problemów. Po przeczytaniu całego tego wątku Twoje wypociny skomentować można tylko tak – LOL.

     • hard resety robi się w zależności od potrzeb i to normalna procedura tak jak świeża instalka na pc, gorzej jeśli hr wynika z błędów systemowych

     • Krzysztof Kowalski

      Nie wiem co w tym normalnego zarówno na mobile jak i na PC. Widocznie jestem nienormalny ;D

     • „która faktycznie jakiś czas nie działała” nie działa cały czas na buildach RS2 na 950 XL Dual Sim, hotspot mobilny naprawiono (na szczęście) dopiero w kręgu fast w feature 2, tyle że w fast telefon potrafił się restartować bez powodu

     • RS2_15230

      Jestem od zawsze na fast. Nie pamiętam już czasów kiedy telefon się restartował.

     • ostatnio nawet Michałowi się zrestartował – na oficjalnym…

     • RS2_15230

      Pewnie, że e to możliwe. Przecież nic nie jest idealne.

     • Zgadza się. Telefon zrestartował się w momencie kiedy nie był używany. Po jakimś czasie biorę do ręki 950 XL a tam prośba o wpisaniu kodu PIN do karty SIM.

     • krzysno

      faktycznie na fast się trsetyje. Ale na relase hot spot działał, choc nie zawsze

     • Zbigniew Mazur

      potwierdzam hr jest mi obcy. drobne problemy się oczywiście pojawiały ale sporadycznie. ogólnie jest dobrze na fast lumia 950ds

     • RS2_15230

      Znam Lumie 635 która nigdy nie miała HR od ponad dwóch lat. Ale jak to wszędzie, jeden ma problemy drugi nie.

     • nidek

      Kolego jak bateria w najnowszym bulidzie w fast? na lumce 950 ds. Możesz coś napisać?

     • RS2_15230

      Dzień użytkowania.

     • D3F

      Tak żartem smiechem, funkcja udostępniania hotspotu w zaleznosci od aktualizacji przestawała mi działać zamiennie raz na androidzie a raz na windowsie. Aktualnie dziala na obu.

      Nie wiem skad ten mit o bezblednosci Androida, bo w zaleznosci od modelu telefonu praktycznie kazdy znajomy ma z czyms problem.

     • Paweł Walczak

      Nie ma żadnego mitu o bezbłędności Androida (każdy system ma wady), ale jak porównasz sobie Androida do mobilnego windowsa, to wyraźnie widać że ten drugi jest jakby jego upośledzonym kuzynem, pracującym w cyrku jako klaun.

     • RS2_15230

      Używam go dużo co dziwnie, nie pamiętam kiedy się coś zawiesiło, natomiast na androidzie zdarzają się wspaniałe komunikaty o zatrzymanych aplikacjach, przyjdzie moment że jebn.. nim o ziemię….

     • bodo

      ” ja używam oba systemy teraz dopiero widzę ile lat wstecz jest android.”
      trochę cię poniosło. 😉

     • RS2_15230

      Nic mnie nie poniosło, moje zdanie i tyle.

     • Paweł Walczak

      Trochę? Użyłem najmocniejszej lunety i nie byłem w stanie go już dostrzec. Musi już przekroczył egzosferę.

     • kolega używa androida 4.3 na jakiejś starej słuchawce i stąd te biadolenia

     • bodo

      najtańszej słuchawki ze starym systemem. ja też narzekałem kiedyś na HTC Wildfire, choć pamiętam, jak zbierałem szczękę z podłogi zaraz po zakupie, bo miałem porównanie z symbianem. 😉

     • Samsung Galaxy S8 (najnowsze dostępne firmware). W kontaktach mam włączone sortowanie według nazwiska i jest poprawnie. Ale już w aplikacji wiadomości jest jedyne słuszne sortowanie kontaktów według Google. No faktycznie taki zajebisty ten Android.
      https://uploads.disquscdn.com/images/c28e0274efb3669f818b510af7678938e0649fe314fe0a6c3d020318af75f836.png https://uploads.disquscdn.com/images/f6f83705d6a565e2ad7935f4ce7b8df20f3ee06a9d11958cb5901bff56b25b3f.png

     • bodo

      No, ale co to ma wspólnego z androidem, skoro namieszał Samsung? 😉

     • Mało istotne, kto namieszał. Błąd jest. Pokazuję tylko, że nie ma systemów idealnych. W każdym znajdziemy jakieś wady.

     • bodo

      Jasne, że nie ma. Dlatego najlepiej używać urządzenia, którego producent ma pełną kontrolę nad softem. (nie dotyczy Microsoftu). 😉

     • Takich urządzeń już nie ma. Wyginęły jak dinozaury. Polityka cięcia kosztów we wszystkich korporacjach właśnie pokazuje swoje oblicze.

     • bodo

      Jak to nie ma? iPhone.

     • Też znajdziesz błędy.

     • bodo

      Błędy tak, ale nie kardynalne spapranie designu, gdzie każda aplikacja ma inną filozofię.

     • na iphonie wszystkie aplikacje są jednakowo spaprane

     • RS2_15230

      Dlaczego?

     • mam na myśli ten sam mydlany design 😉 mi się prywatnie nie podoba, przedsmak tego czegoś mieliśmy w portach na windows 10

     • RS2_15230

      Mi się podoba to akurat, nie żebym był zachwycony ale w 950 wygląda i chodzi coraz lepiej. Zresztą na androida mam lanchera MS i też przy folderach to jest. Może być, dyp.. nie urywa ale jest w miarę czytelne

     • RS2_15230

      Na jakich portach? Rozmywanie tła nie jest na portach tylko w oficjalnych aplikacjach Windows. Widzę, że dawno nie widziałeś tego systemu. Kup jaki telefon do testów.

     • pisząc mydlany nie miałem na myśli rozmywania tła… a system widzę codziennie

     • RS2_15230

      Ios z wyglądu to dla mnie jest bardzo słaby, ale to tylko gust

     • w czystym androidzie nie ma tego problemu

     • Poleć jakiś telefon o parametrach zbliżonych do Galaxy S8 z porządnym wyświetlaczem i aparatem z czystym Androidem?

     • Moto Z / Z2? Pixel?

     • lluukk

      trochę? 😉

     • Łukasz

      Jeden ekran i na nim upchane wszystko co potrzebne. Tylko na początku trochę ciężko sie przerzucić z windowsa, ale to kwestia przyzwyczajenia. Choc powiem ze nie wszystkie aplikacje działają tak cacy na androidzie. ?

     • RS2_15230

      Tak, aplikacje, to jedyna dla mnie przewaga, że w ogóle podejmuję próbę z nim współpracy.

     • RS2_15230

      Nie upchane, tylko skomponowane tak, aby było szybko i wygodnie na co dzień. Co mi z szybkości jak wszystkiego muszę szukać po pulpitach i tracić czas?

  • greg

   Bo nie jest martwy, tylko ty

   • ależ sensowna odpowiedź

    • WM 6.5.3 Bulid 29315

     Stara sie utrzymywac sredni poziom tego portalu;)

     • odpowiedź była poniżej średniej

     • WM 6.5.3 Bulid 29315

      Nawet na wizaz.pl kobitki tocza inteligentniejsze dialogi;)

 • Piotr K.

  Telefon wyraźnie przyspieszył. Zobaczymy jak edge będzie sie sprawowac.

  • Solar

   A jaki model?

   • Piotr K.

    L650 DS

    • Solar

     Ja mam L650SS. I jak spisuje się Edge. U mnie na CU tragedia.

     • Piotr K.

      Na insider lepiej działa build niż CU.. Chwile miałem, używałem i wierz mi jest różnica..

 • w release prewiev pojawił się build15230. Właśnie mi się tel zaktualizował

  • Jaki telefon posiadasz i z jakiej wersji aktualizowałeś?

   • L640 LTE w slow ring. Aktualizowałem z poprzedniego buildu w slow – 15228.

    • Ciekawe czy wspierane telefony z Creators Update (15063) z kręgiem RP też otrzymały 15230.

     • Tego nie wiem. Nie bardzo mam jak sprawdzić -mam tylko jedną Lumię

     • Jasne. Może ktoś inny się wypowie.

     • 馬戈

      Widząc, że usunąłeś większość komentarzy pomyślałem, że jednak poszedłeś po rozum do głowy, nawet edytowałem komentarz i usunąłem to słowo „Biedaczku” o które było takie wielkie halo, a Ty mnie jeszcze bezczelnie zbanowałeś…

      I co Ci to dało? Ja nadal tutaj jestem, piszę ten komentarz, a Ty mam nadzieję gotujesz się ze złości czytając go, zamiast odpuścić i tym samym załagodzić sytuację, Ty ją zao https://uploads.disquscdn.com/images/5be181783d9a223283bdf8d3dd87c731e705677d1a802b45ca325c8a9158c879.png strzyłeś i tyle osiągnąłeś Michałku :*

     • ChillSnail

      Nie dostały. Dopiero jak na slow przeszedłem to mogłem pobrać tą aktualizację.

 • Tomasz Bochenek
 • kamkier
  • Piotr K.

   Nie mam aktualizacji apek na SD. Jak się takie coś trafi dam znać

  • Krzysztof Kowalski

   Nie, a mam TT na SD w 15235. Może masz uszkodzoną kartę SD ?

   • kamkier

    Ja zostałem na AU. Tak z ciekawości pytałem,ale widzę w temacie „30.17 – Aktualizacje aplikacji w Sklepie dla telefonów Windows 10 Mobile”, że u niektórych ten bug wystąpił, czyli fast nie jest taki cacy jak niektórzy twierdzą, że tylko poprawki lecą, a nic już nie psują.

 • Dariusz Musiał