Windows 10 Mobile Build 15063.447 dostępny w kręgu Release Preview

Microsoft udostępnił kolejną aktualizację systemu Windows 10 Mobile w kręgu Release Preview. Uczestnicy programu Windows Insider zapisani do tego kręgu już teraz mogą pobrać kolejną zbiorczą aktualizację Creators Update aka Redstone 2 o numerze Build 15063.447.

Po aktualizacji system w Waszych telefonach podskoczy z wersji Build 15063.414 do wersji Build 15063.447. Zbiorcza aktualizacja wprowadza sporo poprawek i udoskonaleń dla komputerowej wersji Windows 10. Znalazło się również kilka poprawek dedykowanych mobilnej wersji systemu:

  • Rozwiązano problem, który powoduje wysokie zużycie pamięci przez aplikacje Aparat na platformach urządzeń przenośnych, co skraca czas pracy baterii. Wszelkie aplikacje korzystające z elementu przechwytywania multimediów (MCE) lub elementu multimediów (ME) odtwarzające w rozdzielczości 1080p będą zużywały dużo energii, co znacząco skraca czas pracy baterii.
  • Rozwiązano problem, aby poprawić parowanie, łączenie, synchronizację i powiadomienia dla akcesoriów noszonych firm zewnętrznych.
  • Rozwiązano problem, aby usprawnić połączenia Bluetooth z akcesoriami noszonymi.
  • Rozwiązano problem utraty danych w systemie Windows Phone (e-mail, kontakty, SMS itd.) powodowany przez uszkodzenie bazy danych Unistore.
  • Rozwiązano problem, aby skonfigurować domyślne ustawienie roamingu danych w sieci komórkowej jako „Nie korzystaj z roamingu” w przypadku uaktualnienia do systemu Windows 10 w wersji 1703.

Jeżeli planujecie dopiero przystąpić do programu Windows Insider to zapraszam do naszego poradnika dla początkujących. Jeżeli nie jesteście pewni jaki krąg wybrać aby otrzymać najnowszą wersję systemu w programie Windows Insider to zapraszam do tego artykułu.