Windows 10 Mobile Build 14393.953 w wewnętrznych testach Microsoft

W zeszłym miesiącu Microsoft nie udostępnił zbiorczej aktualizacji systemu Windows 10 Mobile w wersji Anniversary Update. Nowa wersja systemu nie została udostępniona ani dla użytkowników z oficjalną wersją systemu ani dla uczestników programu Windows Insider zapisanych do kręgu Release Preview. Aktualizacja została wstrzymana w ostatnim momencie ze względu na wykryty błąd.

Obecnie najnowsza oficjalna wersja systemu posiada numer Build 14393.693. W kręgu Release Preview jest dostępna nieco nowsza wersja oznaczona numerem Build 14393.726. Jak donosi BuildFeed Microsoft testuje już dużo nowszą wersję systemu Build 14393.953, która być może zostanie udostępniona już jutro w ramach comiesięcznej zbiorczej aktualizacji Windows 10 oraz Windows 10 Mobile. Nowa kompilacja będzie zawierać przede wszystkim poprawki błędów oraz udoskonalenia działania. Nie pojawią się żadne nowe funkcje systemu.

W przyszłym miesiącu Microsoft rozpocznie dystrybucję aktualizacji Creators Update czyli systemu Windows 10 oraz Windows 10 Mobile w wersji 1703. Na tę chwilę nie wiadomo czy w związku z tym pojawi się w kwietniu jeszcze jedna zbiorcza aktualizacja dla Anniversary Update czy otrzymamy od razu kolejną dużą aktualizację Creators Update. Już wiemy, że aktualizacja dla telefonów pojawi się nieco później niż dla komputerów, ale w dalszym ciągu nie wiadomo jaki będzie schemat udostępniania aktualizacji.