Microsoft udostępnia aktualizację Windows 10 Mobile Build 14393.576

Kolejny miesiąc i kolejne poprawki oraz ulepszenia w mobilnym systemie Windows. Microsoft udostępnił dzisiaj kolejną zbiorczą aktualizację dla telefonów z oficjalną wersją systemu Windows 10 Mobile oraz dla uczestników programu Windows Insider zapisanych do kręgu Release Preview. Dzisiejsza aktualizacja to kompilacja o numerze Build 14393.576.

Aktualizacja podnosi system z wersji Build 14393.448 (proukcyjny krąg) lub Build 14393.479 (Release Preview) do wersji Build 14393.576. Niestety na tę chwilę nie jest dostępna oficjalna lista zmian i poprawek jakie zostały wprowadzone w najnowszej wersji systemu. Jeżeli zauważyliście jakieś zmiany lub nowości to koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej.

Aby pobrać aktualizację musicie przejść kolejno w telefonie do: Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Aktualizacje telefonu > Sprawdź aktualizacje. Pamiętajcie, że proces aktualizacji może potrwać nawet 30 minut i jest uzależniony między innymi od szybkości łącza internetowego.

Zestawienie wersji systemu Windows 10 Mobile we wszystkich kręgach aktualizacji znajdziecie w tym artykule.

Aktualizacja

Microsoft opublikował pełną listę zmian i poprawek. Jest to wspólna lista zmian dla wersji PC i Mobile.

  • Ulepszono niezawodność Security Support Provider Interface.
  • Poprawiono błąd w CDPSVC, który w niektórych sytuacjach mógł powodować brak możliwości pozyskania adresu IP.
  • Poprawiono instalację modułu Catalog-signed, który nie działał na Nano Server.
  • Poprawiono błąd z urządzeniami zostawionymi z włączoną funkcją Windows Hello, które nie przechodziły w tryb oszczędzania.
  • Poprawiono błąd z gl_pointSize, który nie działał poprawnie kiedy używano z metodą drawElements w Internet Explorer 11.
  • Poprawiono błąd maszynami Azure Active Directory, które po aktualizacji do wersji 1607 nie synchronizowały się z Exchange.
  • Poprawiono dodatkowe błędy z kompatybilnością aplikacji, informacją o zaktualizowanej strefie czasowej oraz z przeglądarką IE.
  • Poprawki bezpieczeństwa dla przeglądarki Microsoft Edge, Internet Explorer, Microsoft Uniscribe oraz Common Log File System Driver.

Powyższe poprawki w zdecydowanej większości dotyczą komputerów. Na pewno telefony otrzymały poprawki w przeglądarce Microsoft Edge ponieważ wersja przeglądarki podskoczyła do wersji 38.14393.576.0.