Windows 10 Mobile Build 14393.0 posiada status RTM

Wczoraj przytoczyliśmy kilka powodów, które sugerują, że obecnie testowana kompilacja przez uczestników programu Windows Insider posiada status RTM. Mowa o systemie Windows 10 Mobile w wersji Build 14393. Teraz mamy kolejne potwierdzenie, że kompilacja o tym numerze zostanie udostępniona jako oficjalna aktualizacja Anniversary Update.


Dzisiaj przeglądając ustawienia programu Windows Insider w telefonie odkryłem, że pojawił się nowy krąg o nazwie Release Preview, który doskonale znamy z obecnej, stabilnej wersji systemu Windows 10 Mobile czyli z kompilacji o numerze 10586.

Release Preview Build 14393

Dla przypomnienia napiszę, że krąg Release Preview oferuje wyłącznie sprawdzone wersje systemu oraz aplikacji, które są udostępniane na krótko przed ich publicznym udostępnieniem. To kolejne potwierdzenie na to, że kompilacja o numerze Build 14393.0 posiada status RTM a każda kolejna aktualizacja będzie zbiorczą aktualizacją do tej właśnie kompilacji. Microsoft testuje wewnętrznie kompilację Build 14393.3, która być może w niedługim czasie trafi do szybkiego kręgu Windows Insider.

Podsumowując, na początku sierpnia nasze telefony z systemem Windows 10 Mobile zostaną zaktualizowane do wersji Build 14393. Zapewne do czasu oficjalnej aktualizacji zostaną wprowadzone poprawki do systemu a to oznacza, że prawdopodobnie otrzymamy kompilację z wyższym numerem rewizji jak np. wcześniej wspomniana kompilacja Build 14393.3.