Windows 10 Mobile Build 14388 dostępny w wolnym kręgu Windows Insider

Zaledwie dwa dni temu Microsoft udostępnił aktualizację Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 1 w wersji Build 14388 dla uczestników programu Windows Insider zapisanych do szybkiego kręgu. Teraz ta sama wersja trafiła do użytkowników zapisanych do wolnego kręgu. Zobaczcie co nowego w tej aktualizacji.

Windows 10 Mobile Build 14388

Poprawki:

  • Zaktualizowano aplikację Sklep Windows do wersji 11606.1001.39, która zawiera poprawki błędów.
  • Naprawiono błąd z klawiaturą, która nie pojawia się w trybie prywatnym w przeglądarce Microsoft Edge.
  • Naprawiono błąd z aplikacjami, które pozostawały w stanie zawieszenia z brakiem możliwości ich uruchomienia do momentu ponownego uruchomienia urządzenia

Znane błędy:

  • Aplikacja rejestrator głosu nie zawsze pojawia się jako opcja do nagrywania rozmów.
  • Portfel wymaga podwójnego wpisania kodu PIN przy płatnościach dotykowych przy zablokowanym telefonie. Kod PIN można wprowadzić po odblokowaniu telefonu ale trzeba podać go dwa razy.
  • Zmieniono format kopii zapasowej aby zmniejszyć rozmiar kopii zapisywanych w OneDrive. Z tego powodu po wykonaniu kopii zapasowej w tej wersji systemu i po powrocie do wersji 10586 i przywróceniu tej kopii ekran startowy nie zostanie przywrócony z kopii i będzie posiadał domyślne ustawienia. Ponadto Twoja kopia z nowszej wersji systemu zostanie nadpisana więc jeżeli wracasz tymczasowo do wersji 10586 to zalecane jest wyłączenie kopii zapasowej aby w OneDrive pozostała kopia wykonana w nowszej wersji systemu Windows Insider.

Jeżeli uczestniczycie w programie Windows Insider i posiadacie ustawiony wolny krąg to już teraz powinniście otrzymać opisywaną aktualizację. Po zakończonej aktualizacji koniecznie dajcie znać jakie są Wasze pierwsze wrażenia z używania nowej wersji Windows 10 Mobile.

Jeżeli planujecie dopiero przystąpić do programu Windows Insider to zapraszam do naszego poradnika dla początkujących. Jeżeli nie jesteście pewni jaki krąg wybrać aby otrzymać najnowszą wersję systemu w programie Windows Insider to zapraszam do tego artykułu.