Windows 10 Mobile Build 14385 dostępny w szybkim kręgu Windows Insider

Rzadko się zdarza aby Microsoft udostępniał aktualizacje systemu w weekend. Tym razem korporacja z Redmond zaskoczyła uczestników programu Windows Insider udostępniając nową kompilację w szybkim kręgu. Już teraz możecie pobrać nową wersję systemu o numerze Build 14385. Dzisiejsza niespodziewana aktualizacja zawiera setki poprawek i poniżej znajdziecie listę najważniejszych usprawnień oraz listę znanych błędów. Zapraszam do lektury.

Windows 10 Mobile Build 14385

Poprawki:

  • Poprawiono korzystanie z dokumentów PDF w przeglądarce Microsoft Edge.
  • Ulepszono zużycie baterii na starszych telefonach takich jak Lumia 830, 930 oraz 1520.
  • Naprawiono błąd z ustawianiem nazwy SIM, które nie zawsze działało na telefonach Dual SIM.

Znane błędy:

  • Aplikacja rejestrator głosu nie zawsze pojawia się jako opcja do nagrywania rozmów.
  • Klawiatura nie pojawia się w trybie prywatnym w przeglądarce Microsoft Edge. Tymczasowe obejście problemu to kliknięcie w odnośnik prowadzący do Oświadczenia o ochronie prywatności, które spowoduje pojawienie się klawiatury.
  • Zmieniono format kopii zapasowej aby zmniejszyć rozmiar kopii zapisywanych w OneDrive. Z tego powodu po wykonaniu kopii zapasowej w tej wersji systemu i po powrocie do wersji 10586 i przywróceniu tej kopii ekran startowy nie zostanie przywrócony z kopii i będzie posiadał domyślne ustawienia. Ponadto Twoja kopia z nowszej wersji systemu zostanie nadpisana więc jeżeli wracasz tymczasowo do wersji 10586 to zalecane jest wyłączenie kopii zapasowej aby w OneDrive pozostała kopia wykonana w nowszej wersji systemu Windows Insider.

Jeżeli uczestniczycie w programie Windows Insider i posiadacie ustawiony szybki krąg to już teraz powinniście otrzymać opisywaną aktualizację. Po zakończonej aktualizacji koniecznie dajcie znać jakie są Wasze pierwsze wrażenia z używania nowej wersji Windows 10 Mobile.

Jeżeli planujecie dopiero przystąpić do programu Windows Insider to zapraszam do naszego poradnika dla początkujących. Jeżeli nie jesteście pewni jaki krąg wybrać aby otrzymać najnowszą wersję systemu w programie Windows Insider to zapraszam do tego artykułu.

Źródło: Microsoft