Windows 10 Mobile Build 14379 dostępny w szybkim kręgu Windows Insider

Microsoft udostępnił kilkanaście minut temu kolejną aktualizację systemu Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 1 w wersji Build 14379. Uczestnicy programu Windows Insider zapisani do szybkiego kręgu aktualizacji już teraz mogą pobrać najnowszą aktualizację. Poprzednia wersja posiadała numer Build 14376.

Windows 10 Mobile Build 14379

Poprawki:

  • Rozwiązano problem, który mógł powodować błędne wyświetlanie prostokątów w niektórych aplikacjach takich jak Groove czy Cortana po wywołaniu klawiatury.
  • Rozwiązano problem, gdzie proporcje obrazów na dynamicznych kafelkach nie były zachowywane jeżeli zachodziła potrzeba zmniejszenia co powodowało wyświetlanie rozciągniętych obrazów.

Znane błędy:

  • Można otwierać pliki PDF w przeglądarce Edge ale nie będziemy mieli możliwości interakcji z otwartymi dokumentami. Dotknięcie ekranu spowoduje ponowne załadowanie pliku.
  • Zmieniono format kopii zapasowej aby zmniejszyć rozmiar kopii zapisywanych w OneDrive. Z tego powodu po wykonaniu kopii zapasowej w tej wersji systemu i po powrocie do wersji 10586 i przywróceniu tej kopii ekran startowy nie zostanie przywrócony z kopii i będzie posiadał domyślne ustawienia. Ponadto Twoja kopia z nowszej wersji systemu zostanie nadpisana więc jeżeli wracasz tymczasowo do wersji 10586 to zalecane jest wyłączenie kopii zapasowej aby w OneDrive pozostała kopia wykonana w nowszej wersji systemu Windows Insider.
  • Sprawdzane jest znaczne zużycie baterii na takich telefonach jak Lumia 830, 930 oraz 1520 (telefony z układami SoC 8974).
  • Sprawdzane są błędy, które powodują rozłączanie Wi-Fi. Jeżeli masz problemy z Wi-Fi to zerknij do tego wątku w Microsoft Community oraz oddaj głos na ten problem w Centrum opinii.

Jeżeli uczestniczycie w programie Windows Insider i posiadacie ustawiony szybki krąg to już teraz powinniście otrzymać opisywaną aktualizację. Po zakończonej aktualizacji koniecznie dajcie znać jakie są Wasze pierwsze wrażenia z używania nowej wersji Windows 10 Mobile.

Jeżeli planujecie dopiero przystąpić do programu Windows Insider to zapraszam do naszego poradnika dla początkujących. Jeżeli nie jesteście pewni jaki krąg wybrać aby otrzymać najnowszą wersję systemu w programie Windows Insider to zapraszam do tego artykułu.

Źródło: Microsoft

Dziękuję Paweł Napiórkowski za informację!