Windows 10 Mobile Build 14372 dostępny w szybkim kręgu Windows Insider

Microsoft udostępnił już drugą kompilację systemu Windows 10 Mobile w tym tygodniu dla uczestników programu Windows Insider zapisanych do szybkiego kręgu aktualizacji. Dzisiejsza wersja posiada numer Build 14372. Przeskok w numeracji w porównaniu do poprzedniej wersji jest niewielki co oznacza, że w przypadku dzisiejszej aktualizacji otrzymamy wyłącznie drobne poprawki i usprawnienia.

Windows 10 Mobile Build 14372

Dzisiejsza aktualizacja o numerze 10.0.14372.0 wprowadza kolejne poprawki i usprawnienia. Microsoft skupia się teraz wyłącznie na usuwaniu błędów i poprawianiu stabilności działania ponieważ latem tego roku zamierza udostępnić aktualizację dla wszystkich telefonów z systemem Windows 10 Mobile.

Jakie poprawki wprowadza Build 14372?

  • Poprawki ulepszające ogólną wydajność oraz stabilność urządzenia.

Znane błędy w Build 14372:

  • Zmieniono format kopii zapasowej aby zmniejszyć rozmiar kopii zapisywanych w OneDrive. Z tego powodu po wykonaniu kopii zapasowej w tej wersji systemu i po powrocie do wersji 10586 i przywróceniu tej kopii ekran startowy nie zostanie przywrócony z kopii i będzie posiadał domyślne ustawienia. Ponadto Twoja kopia z nowszej wersji systemu zostanie nadpisana więc jeżeli wracasz tymczasowo do wersji 10586 to zalecane jest wyłączenie kopii zapasowej aby w OneDrive pozostała kopia wykonana w nowszej wersji systemu Windows Insider.
  • Sprawdzane jest znaczne zużycie baterii na takich telefonach jak Lumia 830, 930 oraz 1520 (telefony z układami SoC 8974).
  • Sprawdzane są błędy, które powodują rozłączanie Wi-Fi. Jeżeli masz problemy z Wi-Fi to zerknij do tego wątku w Microsoft Community oraz oddaj głos na ten problem w Centrum opinii.

Jeżeli uczestniczycie w programie Windows Insider i posiadacie ustawiony szybki krąg to już teraz powinniście otrzymać opisywaną aktualizację. Po zakończonej aktualizacji koniecznie dajcie znać jakie są Wasze pierwsze wrażenia z używania nowej wersji Windows 10 Mobile.

Jeżeli planujecie dopiero przystąpić do programu Windows Insider to zapraszam do naszego poradnika dla początkujących. Jeżeli nie jesteście pewni jaki krąg wybrać aby otrzymać najnowszą wersję systemu w programie Windows Insider to zapraszam do tego artykułu.

Źródło: Microsoft