Windows 10 Mobile Build 14316 nie został udostępniony ze względu na błąd

Dzisiaj Microsoft planował udostępnić najnowsze kompilacje systemów Windows 10 oraz Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 1 dla uczestników programu Windows Insider. Plan udało się wykonać jedynie w połowie bowiem w ostatnim momencie został wykryty błąd w mobilnej wersji systemu i w związku z tym aktualizacja została wstrzymana.

Jak informuje Jason powodem wstrzymania aktualizacji dla telefonów Windows 10 Mobile był błąd, który został odkryty dopiero wczoraj. Przeglądając całą dyskusję na Twitterze dowiadujemy się czego dotyczy i jak poważny jest ten błąd.

Microsoft odkrył błąd z danymi komórkowymi, który uniemożliwiałby nam korzystanie z Internetu w telefonach. Podejrzewam, że jest to błąd, który zgłaszacie od jakiegoś czasu i dotyczy w głównej mierze użytkowników korzystających z kart Orange oraz nju mobile.

Dobra informacja jest taka, że błąd zostanie poprawiony. Ta gorsza wiadomość dotyczy terminu udostępnienia aktualizacji dla telefonów. Moim zdaniem stworzenie nowej kompilacji oraz jej przetestowanie potrwa kilka dni co oznacza, że testerzy Windows 10 Mobile otrzymają nową kompilację dopiero w przyszłym tygodniu. Będzie to z pewnością wyższy numer niż Build 14316.

Warto dodać, że jest na co czekać bowiem komputerowa wersja otrzymała sporo nowości i poprawek w tym uniwersalną aplikację Skype. Prawdopodobnie nowa wersja dla telefonów również będzie posiadać kilka nowości oraz wspomnianą wcześniej aplikację Skype. O wszystkich nowościach w nowej kompilacji dla komputerów możecie przeczytać na stronie Microsoft.

Źródło: Twitter