Windows 10 Mobile Build 14295 już dostępny w wolnym kręgu Windows Insider

W zeszły piątek Microsoft udostępnił system Windows 10 Mobile w wersji Build 14295 dla uczestników szybkiego kręgu Windows Insider. Teraz ta sama kompilacja została udostępniona w wolnym kręgu. Jeżeli posiadacie ustawiony wolny krąg to już teraz Wasze telefony powinny informować o dostępności nowej aktualizacji systemu Windows 10 Mobile.

Co poprawiono w Windows 10 Mobile Build 14295?

  • Poprawiono błąd z przywracaniem kopii zapasowej w tej kompilacji. Jeżeli przywrócicie ustawienia fabryczne i zdecydujecie się przywrócić kopię zapasową to aplikacje poprawnie zainstalują się z kopii. W poprzedniej kompilacji zabieg ten kończył się niepowodzeniem co skutkowało nie instalowaniem się aplikacji z kopii oraz na ekranie startowym widoczne były szare kafle.
  • Poprawiono błąd z brakiem możliwości pobrania nowych języków oraz klawiatur. Po pobraniu nowego języka lub klawiatury nie pojawi się automatyczna prośba o zrestartowanie telefonu. Należy przejść do ustawień > update & security > aktualizacje telefonu i ręcznie zrestartować telefon aby nowe języki i klawiatury działały poprawnie.

Znane błędy w Windows 10 Mobile Build 14295:

  • Po aktualizacji przestanie działać synchronizacja z opaską Microsoft Band oraz Microsoft Band 2. Aby synchronizacja zaczęła działać konieczne jest przywrócenie ustawień fabrycznych.
  • Po aktualizacji z poprzedniej kompilacji z obecnego rozgałęzienia (Redstone 1) próba połączenia z odbiornikiem Miracast zakończy się niepowodzeniem. Niestety nie ma możliwości usunięcia tego błędu w tej kompilacji.
  • Aplikacja Gadżety nie wykrywa stacji dokującej Microsoft HD-500. Jeżeli posiadacie w stacji oprogramowanie w wersji 4 to nie potrzebujecie aplikacji Gadżety. Aplikacja jest potrzebna aby zaktualizować oprogramowanie w tym akcesorium.

Jeżeli planujecie dopiero przystąpić do programu Windows Insider to zapraszam do naszego poradnika dla początkujących. Jeżeli nie jesteście pewni jaki krąg wybrać aby otrzymać najnowszą wersję systemu w programie Windows Insider to zapraszam do tego artykułu.

Źródło: Microsoft