Windows 10 Mobile Build 14295 już dostępny w szybkim kręgu Windows Insider

Microsoft przygotował dla nas niespodziankę i udostępnił kolejną kompilację systemu Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 1 w szybkim kręgu Windows Insider. Najnowsza wersja posiada numer Build 14295 i jest dostępna dla telefonów z fabrycznym systemem Windows 10 Mobile oraz dla telefonów, które zostały dopuszczone do oficjalnej aktualizacji Windows 10 Mobile.

Windows 10 Mobile Build 14295 - Redstone 1

Co poprawiono w Windows 10 Mobile Build 14295?

  • Poprawiono błąd z przywracaniem kopii zapasowej w tej kompilacji. Jeżeli przywrócicie ustawienia fabryczne i zdecydujecie się przywrócić kopię zapasową to aplikacje poprawnie zainstalują się z kopii. W poprzedniej kompilacji zabieg ten kończył się niepowodzeniem co skutkowało nie instalowaniem się aplikacji z kopii oraz na ekranie startowym widoczne były szare kafle.
  • Poprawiono błąd z brakiem możliwości pobrania nowych języków oraz klawiatur. Po pobraniu nowego języka lub klawiatury nie pojawi się automatyczna prośba o zrestartowanie telefonu. Należy przejść do ustawień > update & security > aktualizacje telefonu i ręcznie zrestartować telefon aby nowe języki i klawiatury działały poprawnie.

Znane błędy w Windows 10 Mobile Build 14295:

  • Po aktualizacji przestanie działać synchronizacja z opaską Microsoft Band oraz Microsoft Band 2. Aby synchronizacja zaczęła działać konieczne jest przywrócenie ustawień fabrycznych.
  • Po aktualizacji z poprzedniej kompilacji z obecnego rozgałęzienia (Redstone 1) próba połączenia z odbiornikiem Miracast zakończy się niepowodzeniem. Niestety nie ma możliwości usunięcia tego błędu w tej kompilacji.
  • Aplikacja Gadżety nie wykrywa stacji dokującej Microsoft HD-500. Jeżeli posiadacie w stacji oprogramowanie w wersji 4 to nie potrzebujecie aplikacji Gadżety. Aplikacja jest potrzebna aby zaktualizować oprogramowanie w tym akcesorium.

Jeżeli planujecie dopiero przystąpić do programu Windows Insider to zapraszam do naszego poradnika dla początkujących. Jeżeli nie jesteście pewni jaki krąg wybrać aby otrzymać najnowszą wersję systemu w programie Windows Insider to zapraszam do tego artykułu.

Uwaga dla osób korzystających z Orange

Jeżeli po aktualizacji Wasz telefon restartuje się przez cały czas to musicie zmienić ustawienia dotyczące dostępu do Internetu. Po uruchomieniu telefonu musicie szybko wyłączyć transmisję danych (najlepiej za pomocą centrum akcji). Następnie w ustawieniach SIM musicie ręcznie dodać punkt dostępu do Internetu:

  • Nazwa: orange (z małej litery)
  • Login: Internet (z dużej litery)
  • Hasło: internet (z małej litery)
  • Reszta ustawień domyślna

Źrodło: Microsoft