Windows 10 Mobile Build 14267 Redstone już dostępny dla wybranych Lumii

Dzisiaj Microsoft przygotował niespodziankę dla uczestników programu Windows Insider korzystających z najnowszych telefonów Lumia. Windows 10 Mobile w wersji Build 14267 czyli długo oczekiwana wersja Redstone 1 jest już dostępna dla telefonów Lumia 550, Lumia 650Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Posiadacze telefonów Xiaomi Mi4 również mogą pobrać najnowszą aktualizację.

Jeżeli posiadacie telefon Lumia 550, Lumia 650, Lumia 950, Lumia 950 XL lub Xiaomi Mi4 to już teraz możecie pobrać system Windows 10 Mobile w najnowszym rozgałęzieniu Redstone 1 w wersji Build 14267. W niedługim czasie aktualizacja będzie również dostępna dla pozostałych telefonów biorących udział w programie Windows Insdier. Poniżej zamieszczam listę nowości, poprawek oraz znanych błędów dla systemu Windows 10 Mobile Build 14267 czyli dla wersji 10.0.14267.1002.

Co nowego?

 • Wyszukuj muzykę łatwiej z asystentką Cortana. Teraz można wyszukiwać muzyki za pomocą Cortany naciskając ikonę wyszukiwania, która znajduje się w prawym górnym rogu. Otwórz Cortanę i kliknij wyszukiwanie muzyki aby rozpoznać piosenkę.
 • Klawiatura Word Flow działa teraz w pasku adresu Microsoft Edge. Teraz możesz korzystać z klawiatury Word Flow korzystając z przeglądarki Microsoft Edge.
 • Otwieranie zakładek w trybie prywatnym. Teraz użytkownicy mają łatwiejszy dostęp do zakładki w trybie prywatnym – ikonka włączająca ten tryb znajduje się na dolnym pasku.
 • Usprawniono komunikaty pobierania w Microsoft Edge. Przeglądarka poinformuje Cię teraz o rozpoczętym pobieraniu z możliwością anulowania niechcianych pobierań.
 • Wiadomości + Skype. Teraz możesz dołączać zdjęcie do Twoich wiadomości Skype wybierając ikonę załącznika, która znajduje się w lewym dolnym rogu. Dodatkowo możesz skorzystać z aparatu aby zrobić zdjęcie i dołączyć je do wiadomości.

Co poprawiono?

 • Poprawiono błąd z pominiętymi słowami w polach tekstowych w przeglądarce Microsoft Edge.
 • Poprawiono słowa w polskiej klawiaturze. Polskie słowa są teraz poprawnie korygowane. Na przykład słowo „milosc” zostanie automatycznie zamienione na słowo „miłość”.
 • Poprawiono błąd w aplikacja WP8.1, który uniemożliwiał schowanie paska nawigacyjnego w takich aplikacjach jak np. WhatsApp, Twitter, Weibo, Flixster i inne.
 • Poprawiono błąd, który mógł powodować omijanie klatek w zapisanych filmach na karcie pamięci.
 • Usprawniono niezawodność uruchamiania aplikacji oraz błędy, które mogły powodować restartowanie się urządzenia.
 • Usprawniono niezawodność dla klawiatur w dużymi słownikami jak np. dla klawiatury Hinglish.

Znane błędy:

 • Usługi Poczty Głosowej (powiadomienia i dostarczanie) nie działają w tej kompilacji.

Czy ktoś z posiadaczy telefonów Lumia 550, Lumia 650, Lumia 950, Lumia 950 XL lub Xiaomo Mi4 zdecydował się na zaktualizowanie telefonu do najnowszej wersji systemu Windows 10 Mobile? Jeżeli tak to koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej.

Źródło: Microsoft

Dziękuję Kol1nz za informację!