Windows 10 Mobile Build 10586.713 dostępny dla niektórych telefonów

Microsoft w dalszym ciągu aktualizuje poprzednie rozgałęzienie systemu Windows 10 Mobile o nazwie Threshold 2. Wraz z dzisiejszą aktualizacją Build 14393.576 została również udostępniona aktualizacja o numerze Build 10586.713. Aktualizacja jest przeznaczona dla telefonów, które jeszcze nie otrzymały oficjalnej aktualizacji Anniversary Update.

Dzisiejsza aktualizacja dotyczy wyłącznie wąskiej grupy telefonów, które nie otrzymały oficjalnej aktualizacji Anniversary Update. Jeżeli posiadacie w swoich telefonach jedną z nowszych kompilacji 14393 lub uczestniczycie w programie Windows Insider to nie otrzymacie tej aktualizacji ponieważ w Waszych telefonach znajduje się już nowsza wersja systemu.

W jednym z ostatnich artykułów informowałem Was, że nie wszyscy producenci telefonów Windows 10 Mobile udostępnili aktualizację Anniversary Update. W tamtym artykule przywołałem telefony Acer Liquid Jade Primo oraz Cube WP10, które w dalszym ciągu pracują pod kontrolą systemu z rozgałęzienia Threshold 2. Jeżeli posiadacie taki smartfon to już teraz możecie wgrać nowszą wersję systemu. Aktualizacje mogą pobrać również starsze telefony Lumia takie jak np. modele 520, 620, 720, 820 czy 1320 o ile znajduje się w nich jedna z poprzednich wersji Windows 10 Mobile.

Na zbiorczej liście zmian dla PC i Mobile znalazła się jedna poprawka, która dotyczy mobilnej wersji systemu. W tej kompilacji poprawiono nieprawidłowe wyświetlanie informacji o konieczności naprawienia podłączonego urządzenia USB.

Pamiętajcie, że aby zaktualizować telefon do najnowszej wersji TH2 nie możecie być zapisani do żadnego z kręgów Windows Insider ponieważ w kręgach tych jest oferowane wyłącznie nowsze rozgałęzienie RS1 oraz RS2, które nie jest dostępne dla tych telefonów.