Windows 10 Mobile Build 10586.29 dostępny w programie Windows Insider

Microsoft przygotował dla nas niespodziankę i dzisiaj w okolicach godziny drugiej w nocy udostępnił kolejną aktualizację dla systemu Windows 10 Mobile w programie Windows Insider. Nowa kompilacja posiada numer Build 10586.29 i wprowadza jedynie poprawki błędów i udoskonalenia wydajności. Zapraszam do pobierania i zapoznania się z listą zmian.

Aktualizacja Windows 10 Mobile Build 10586.29

Dzisiejsza aktualizacja ma pokazać to czego możemy się spodziewać w systemie Windows 10 Mobile Insider Preview w ciągu kilku kolejnych tygodni oraz w przyszłym roku. Jak możemy przeczytać na blogu Microsoft zarówno partnerzy jak i sam Microsoft przygotowywali nowe telefony z systemem Windows 10 Mobile oraz pracowali nad aktualizacją dla obecnych telefonów Lumia. W niedługim czasie rozpocznie się oficjalna aktualizacja, która będzie zawierać poprawki wypracowane na podstawie zgłoszeń w programie Windows Insider oraz od nowych użytkowników telefonów z najnowszym systemem.

Microsoft informuje również, że otrzymał bardzo wiele odpowiedzi zwrotnych dotyczących systemu Windows 10 Mobile Build 10586. Warto dodać, że dzisiejsza aktualizacja Build 10586.29 zostanie udostępniona jako oficjalna aktualizacja dla telefonów z systemem Windows Phone 8.1.

Dzisiejsza zbiorcza aktualizacja dla systemu Windows 10 Mobile Build 10586.29 jest aktualizacją dla bazowej wersji Build 10586.0. Pierwsze co zauważymy to drobną zmianę numeru na końcu wersji – w takim wypadku zawsze będą to jedynie poprawki do kompilacji, która obecnie jest w programie Windows Insider.

Na początku przyszłego tygodnia zostanie dodana również obsługa nowych telefonów w programie Windows Insider co oznacza, że oprogramowanie w końcu będzie dostępne w aplikacji komputerowej Windows Device Recovery Tool dla telefonów:

  • LG Lancet
  • Lumia 550
  • Lumia 950
  • Lumia 950 XL

Co poprawiono w najnowszej kompilacji Build 10586.29 (zbiorcza aktualizacja):

  • Ulepszenia w procesie aktualizacji włączając w to urządzenia z ograniczoną ilością wolnego miejsca, renderowanie map w trakcie aktualizacji.
  • Lepsza kompatybilność wsteczna dla aplikacji Windows Phone 8.1 Silverlight.
  • Ulepszono wydajność i stabilność przeglądarki Edge. Funkcja autouzupełniania została zaktualizowana co znacząco ułatwi edytowanie adresów URL na pasku adresu.
  • Dodatkowe ulepszenia stabilności Bluetooth.
  • Rozwiązano problemy ze zmianą aktywnej sieci na telefonach z dwoma kartami SIM.
  • Poprawiono profile związane z poprawnym odbiorem wiadomości MMS.

Zdążyliście zaktualizować Wasze telefony? Jakie są Wasze pierwsze wrażenia po aktualizacji?

Źródło: Microsoft