Windows 10 Mobile Build 10586.242 testowany wewnętrznie przez Microsoft

W ostatnim czasie Microsoft rozwija przede wszystkim system Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 1. Poznaliśmy szereg nowości i usprawnień jakie zostały wprowadzone do najnowszych kompilacji Build 14322, Build 14327 oraz Build 14328. Ku uciesze sporej części użytkowników prace nad mobilną dziesiątką z rozgałęzienia Threshold 2 w dalszym ciągu trwają i zapewne w niedługim czasie pojawi się kolejna aktualizacja, która pojawi się dla osób, które obecnie posiadają system w tym rozgałęzieniu.

Według najnowszych informacji Microsoft obecnie pracuje nad kompilacją o numerze Build 10586.242. Niestety na tę chwilę nie są znane zarówno poprawki jak i usprawnienia jakie zostaną wprowadzone do tej wersji systemu. Najważniejsze jednak, że Microsoft w dalszym ciągu pracuje nad tym rozgałęzieniem i z pewnością kolejne wersje usprawnią działanie systemu Windows 10 Mobile.

Wielu z Was również nie może doczekać się oficjalnej aktualizacji Windows 10 Mobile. Moim zdaniem Microsoft wstrzymał rozsyłanie aktualizacji do momentu dopracowania systemu. Aktualizacja nie została wznowiona pomimo udostępnienia nowszej kompilacji Build 10586.218. Być może zielone światło pojawi się dopiero po udostępnieniu kolejnej kompilacji Build 10586.242.

Zestawienie najnowszych wersji systemu Windows 10 Mobile w rozgałęzieniach Threshold 2 oraz Redstone 1 z podziałem na kręgi aktualizacji znajdziecie w tym artykule.

Źródło: Buildfeed.net

Dziękuję monioks za informację!