Windows 10 Mobile Build 10586.242 dostępny w kręgu Insider Release Preview

Microsoft udostępnił godzinę temu kolejną aktualizację systemu Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Threshold 2 w kręgu Release Preview programu Windows Insider. Nowa wersja posiada numer Build 10586.242. Tym razem aktualizacja trafiła jedynie do uczestników programu Windows Insider.

Windows 10 Mobile Build 10586.242

Co nowego w zbiorczej aktualizacji Windows 10 Mobile Build 10586.242?

  • Ulepszenia w ogólnej kompatybilności aplikacji.
  • Ulepszenia w procesie aktualizacji zawierające poprawkę dla błędu w przypadku telefonów, które traciły możliwość połączenia z Internetem lub możliwość wpisywania dotykowego po aktualizacji do systemu Windows 10.
  • Ulepszono niezawodność powiadomień.
  • Ulepszono interfejs użytkownika dla opcji Zużycie danych w ustawieniach telefonu (Ustawienia > Sieć i połączenia bezprzewodowe > Zużycie danych).
  • Ulepszono działanie paska nawigacyjnego w niektórych telefonach.
  • Zaktualizowano strefy czasowe w krajach ze zmianami czasu letniego i zimowego.

Żeby otrzymać opisywaną aktualizację musicie przystąpić do programu Windows Insider i wybrać krąg Release Preview. Aktualizacja nie trafiła do oficjalnego kręgu aktualizacji a to oznacza, że osoby, które nie uczestniczą w programie Windows Insider nie otrzymają tej aktualizacji a tym samym najnowszą dostępną wersję systemu pozostaje Build 10586.218.

Przydatne odnośniki:

Dajcie znać czy Wasze telefony wykryły aktualizację i czy zauważyliście jakieś zmiany po zakończonym procesie aktualizacji. Zapraszam do dzielenia się wrażeniami z użytkowania najnowszej kompilacji z rozgałęzienia Threshold 2 w komentarzach poniżej.

Dziękuję Dawding oraz Dawid za informację!