Aktualizacja Windows 10 Mobile Build 10586.218 już dostępna

Zgodnie z wcześniejszą informacją Microsoft udostępnił dzisiaj kolejną kompilację systemu Windows 10 Mobile w rozgałęzieniu Threshold 2. Nowa wersja posiada numer Build 10586.218 i jest przeznaczona dla telefonów z oficjalną wersją systemu jak i dla uczestników programu Windows Insider, którzy posiadają ustawiony krąg Release Preview.

Windows 10 Mobile Build 10586.218

Tak jak przewidywałem aktualizacja jest dostępna równocześnie dla telefonów z oficjalną wersją Windows 10 Mobile jak i dla uczestników programu Windows Insider. Po aktualizacji system w Waszych telefonach podskoczy z wersji 10.0.10586.164 do wersji 10.0.10586.218.

Co nowego w Windows 10 Mobile Build 10586.218?

  • Ulepszono niezawodność, wydajność oraz stabilność.
  • Wsparcie dla głosowej poczty na telefonach Dual SIM.
  • Ulepszenia dla łączności Bluetooth, włączając w to niezawodność łączenia oraz podtrzymywania łączności z urządzeniami Bluetooth.
  • Poprawiono błąd z odtwarzaniem muzyki w aplikacji Groove Music i w innych aplikacjach muzycznych po wygaszeniu wyświetlacza.
  • Ulepszenia dla przeglądarki Microsoft Edge. Wsparcie dla pobierania w tle i poprawka związana z otwieraniem łączy internetowych z innych aplikacji.
  • Ulepszenia niezawodności dla czytania wiadomości tekstowych na głos przez Cortanę oraz ulepszenia w zakresie funkcji Godziny ciszy.
  • Ulepszenia niezawodności dla sklepu włączając w to problem z blokowaniem niektórych aplikacji przez instalowaniem oraz aktualizacją.
  • Poprawiono błąd w niektórych aplikacjach, które pokazywały puste kafelki po aktualizacji z systemu Windows Phone 8.1
  • Ulepszenia w łączności z komputerami PC za pomocą USB na niektórych telefonach, które zostały zaktualizowane z wersji Windows Phone 8.1.

Jeżeli posiadacie w telefonie ostatnią oficjalną wersję Build 10586.164 to wystarczy, że sprawdzicie dostępne aktualizacje w telefonie. Uczestnicy programu Windows Insider muszą mieć ustawiony krąg Release Preview lub Production aby otrzymać opisywaną aktualizację W szybkim oraz wolny kręgu dostępna jest aktualizacja z rozgałęzienia Redstone 1 a opisywana wersja to Threshold 2. Szczegółowe informacje o tym jakie wersje znajdują się w oficjalnym kanale dystrybucyjnym oraz w poszczególnych kręgach znajdziecie w tym artykule. Początkujących użytkowników, którzy chcieliby zapisać się do programu Windows Insider zapraszam z kolei do tego artykułu.

Źródło: Microsoft Community