Windows 10 Mobile Build 10586.11 już dostępny ale jest jedna ważna uwaga

Doskonała wiadomość dla wszystkich uczestników programu Windows Insider. Dosłownie przed kilkoma minutami Gabe Aul i jego zespół udostępnili kolejną wersję systemu Windows 10 Mobile. Najnowsza kompilacja posiada numer 10586.11 zgodnie z informacją, którą podaliśmy wczoraj.

Jeżeli posiadacie kompilację 10581 i przywracaliście ustawienia fabryczne to Microsoft zaleca aby w pierwszej kolejności wrócić do systemu Windows Phone 8.1 za pomocą aplikacji Windows Device Recovery Tool i dopiero wtedy wykonać aktualizację do wersji 10586.11. Aktualizacja z wersji 10581 do wersji 10586.11 zakończy się niepowodzeniem i telefon będzie się restartował na ekranie startowym lub na ekranie z logo operatora. W takim wypadku Microsoft zaleca aby wykonać resetowanie przy pomocy kombinacji klawiszy lub należy skorzystać z aplikacji Windows Device Recovery Tool.

Jeżeli już zaczęliście pobierać aktualizację to nie panikujcie. Wystarczy poczekać aż telefon pobierze aktualizację i przygotuje telefon do aktualizacji. Telefon sam nie rozpocznie aktualizacji – musicie kliknąć „uruchom ponownie telefon”. Dopóki nie klikniecie to jesteście bezpieczni. W tym momencie wystarczy uruchomić aplikację Windows Device Recovery Tool i przywrócić oprogramowanie.

A jak przebiega u Was proces aktualizacji? Spotkaliście się z błędem opisanym powyżej a może wszystko udało się bez żadnych problemów? Jutro opublikujemy pełną listę poprawek oraz znanych błędów.

Źródło: Microsoft