Windows 10 Mobile Build 10586.107 oficjalnie dostępny dla Lumii 550, 650, 950 oraz 950 XL

Wczoraj przygotowałem dla Was ankietę, w której pytałem czy system w wersji Windows 10 Mobile Build 10586.107 powinien zostać oficjalnie udostępniony. Wyniki ankiety możecie sprawdzić w tym artykule. Tymczasem Microsoft udostępnił oficjalnie aktualizację systemu w wersji 10.0.10586.107 dla telefonów Lumia 550, Lumia 650, Lumia 950 oraz Lumia 950 XL.

Lumia 950 XL - 10.0.10586.107

Co nowego w lutowej zbiorczej aktualizacji 10.0.10586.107?

  • Ulepszenia w stabilności i niezawodności.
  • Ulepszenia w łączności Bluetooth z samochodami i innymi akcesoriami.
  • Ulepszenia w Microsoft Edge pod kątem wyświetlania i nawigowania po plikach PDF.
  • Ulepszenia dla zużycia baterii dla osób korzystających z Windows Hello.
  • Poprawka dla niektórych użytkowników, którzy w trakcie aktualizacji systemowych lub też aktualizacji aplikacji przez dłuższy czas widzieli wskaźnik pobierania na 0%.
  • Zmiana w systemie aktualizacji. Teraz telefon aby pobrać i zainstalować aktualizację musi być podłączony do ładowarki.
  • Poprawka dla problemu, który powodował wyświetlanie komunikatu o niskiej dostępności pamięci w momencie kiedy próbowali pobierać aktualizacje systemowe.
  • Poprawka dla programu Outlook, który w niektórych przypadkach wyświetlał informacje o nieaktualnych ustawieniach konta.
  • Poprawka dla problemu, który powodował zatrzymanie się telefonu w przypadku korzystania z BitLocker po wykonaniu przywracania ustawień fabrycznych.

Pamiętajcie, że aktualizacja może pojawić się na Waszych telefonach dopiero w ciągu kilku kolejnych dni. Jeżeli nie otrzymaliście jej teraz to musicie cierpliwie zaczekać aż zostanie udostępniona dla Waszego wariantu telefonu. W pierwszej kolejności aktualizację otrzymają telefony pochodzące z wolnej sprzedaży.

W niedługim czasie powinna zostać również udostępniona aktualizacja oprogramowania układowego, które zostało już udostępnione w niektórych krajach. Więcej informacji znajduje się w tym artykule.

Warto dodać, że aktualizacja ta będzie dostępna również dla wszystkich telefonów z systemem Windows Phone 8.1 kiedy tylko wystartuje oficjalna aktualizacja. Według ostatnich informacji aktualizacja ma się rozpocząć pod koniec lutego.

Źródło: Microsoft Community

Dziękuję Robert Błaszczak za informację!