Windows 10 Mobile Build 10586.107 już dostępny w Windows Insider

Zgodnie z naszą wcześniejszą informacją Microsoft udostępnił dla uczestników programu Windows Insider, którzy są zapisani do szybkiego kręgu, nową wersję systemu Windows 10 Mobile oznaczoną numerem Build 10586.107. Zapraszam do zapoznania się z listą zmian jakie zostały wprowadzone w tej kompilacji.

Co nowego w Build 10586.107:

  • Poprawiono problem brakujących kafelków na ekranie startowym na telefonach, które są uruchamiane po raz pierwszy lub zostało wykonane przywracanie ustawień fabrycznych.
  • Ulepszono wsparcie mowy w narratorze w różnych językach.
  • Ulepszenia w procesie resetowania urządzeń podczas kiedy włączona jest funkcja BitLocker/Device Encryption.
  • Poprawki wydajności i stabilności.

Niestety lista zmian nie jest imponująca. Oprócz powyższych zmian został wprowadzony również nowy krąg w opcjach aplikacji Windows Insider. Teraz do dyspozycji mamy krąg o nazwie Release Preview. Obecnie w aplikacji mamy do wyboru:

  • Fast Ring. Szybki krąg, w którym uczestnicy otrzymują jako pierwszy nowe kompilacje systemu. W tym kręgu mogą występować błędy i problemy z działaniem telefonu.
  • Slow Ring. Wolny krąg, w którym uczestnicy otrzymują kompilacje, które zostały sprawdzone w szybkim kręgu. Znacznie mniejsze ryzyko wystąpienia błędów i problemów z działaniem telefonu.
  • Release Preview. Kanał, w którym uczestnicy otrzymują tylko nieco wcześniej aktualizacje systemu, oprogramowania oraz aplikacji tuż przed ich oficjalną dystrybucją.
  • Production. Produkcyjny kanał, który oznacza rezygnację z otrzymywania przyszłych, testowych kompilacji. Wybierając ten program możemy wgrać ewentualne aktualizacje oprogramowania układowego, które nie jest dostępne w szybkim oraz wolnym kręgu.

Microsoft w niedługim czasie udostępni pierwszą kompilację z rozgałęzienia Redstone 1 i wersja ta będzie dostępna w kanałach Fast oraz Slow. Wygląda na to, że nowy kanał Release Preview pozwoli nam zostać w obecnym rozgałęzieniu Threshold 2 (Build 10586) i testować jego nowsze wersje przed ich publicznym udostępnieniem.

Podzielcie się swoimi wrażeniami z działania najnowszej kompilacji Windows 10 Mobile na Waszych telefonach.

Źródło: Microsoft, Reddit