Windows 10 Mobile Build 10559 to następna aktualizacja w Windows Insider

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na najbliższy wtorek kiedy to Microsoft zaprezentuje nowe telefony Lumia oraz akcesoria. Czekamy również na udostępnienie nowej kompilacji systemu Windows 10 Mobile. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem zobaczymy wersję Build 10559 ponieważ jest ona testowana wewnętrznie przez Microsoft oraz przez naszego kolegę z Forum.

Lumia 640 LTE - Windows 10 Mobile Build 10559

Powyższy zrzut ekranu pochodzi z aplikacji Lumia Phone Test Application, dzięki której możecie wykonać testy urządzenia i sprawdzić czy funkcjonuje ono poprawnie. Przy okazji aplikacja sprawdzi czy posiadacie najnowszą wersję oprogramowania. Widoczny powyżej telefon pracuje pod kontrolą najnowszego systemu Windows 10 Mobile w wersji Build 10559.10005. Więcej informacji o aplikacji znajdziecie w źródle.

Być może kompilacja jest już gotowa jednak Microsoft celowo wstrzymał dystrybucję ze względu na wtorkową konferencję. W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy informację, że nowy Build pojawi się dopiero po konferencji więc może to być dzień, w którym Microsoft zaprezentuje nowe telefony.

Niestety oprócz powyższego zrzutu ekranu niewiele wiadomo na temat najnowszej kompilacji systemu Windows 10 Mobile. Będzie to z całą pewnością wersja TH2 (Threshold 2) podobnie jak obecna wersja Build 10536. To oznacza, że możemy się spodziewać jedynie dalszych poprawek oraz optymalizacji działania.

Źródło: Forum