Windows 10 Mobile Build 10536 jednak trafił na niektóre telefony

Końcówka tygodnia była dosyć emocjonująca dla osób, które śledziły losy systemu Windows 10 Mobile. Gabe Aul przygotował ankietę, w której zapytał uczestników programu Windows Insider o to czy chcą otrzymać nową kompilację szybciej czy zaczekają kilka dni aż zostanie poprawiony błąd związany ze Sklepem Windows. Wyniki ankiety były za jak najszybszym udostępnieniem aktualizacji ale niestety tak się nie stało.

Wszyscy spodziewali się aktualizacji wczoraj w godzinach wieczornych. Niestety Gabe na kilka godzin przed udostępnieniem nowej kompilacji poinformował, że ze względu na wykryty błąd w wersji Build 10536 nie zostanie ona udostępniona dla testerów systemu Windows 10 Mobile.

Nie wszyscy jednak pogodzili się z tą informacją i sprawdzili dostępne aktualizacje w swoich telefonach. Jak się okazało wąska grupa testerów otrzymała możliwość zaktualizowania swoich telefonów do najnowszej wersji 10536.

Windows 10 Mobile Build 10536

Wygląda na to, że aktualizacja została wstrzymana w ostatnim momencie jednak niektórzy użytkownicy mogą pobrać aktualizację do swoich telefonów. Sprawdziłem na Lumii 435 oraz Lumii 640 i żaden z telefonów nie zgłosił dostępnej aktualizacji.

Jeżeli również nie macie możliwości zaktualizowania telefonów do wersji Build 10536 tak jak większość uczestników programu „Waiting Insider” to nie pozostaje Wam nic innego jak oczekiwanie na nową kompilację, która według zapewnień Gabriela, ma zostać udostępniona na początku przyszłego tygodnia.

Jeżeli jednak udało Wam się zaktualizować telefony to koniecznie dajcie znać czy zauważyliście jakieś nowości lub poprawki.

Źródło: Forum