Windows 10 Mobile Build 10536 jednak trafił na niektóre telefony

Końcówka tygodnia była dosyć emocjonująca dla osób, które śledziły losy systemu Windows 10 Mobile. Gabe Aul przygotował ankietę, w której zapytał uczestników programu Windows Insider o to czy chcą otrzymać nową kompilację szybciej czy zaczekają kilka dni aż zostanie poprawiony błąd związany ze Sklepem Windows. Wyniki ankiety były za jak najszybszym udostępnieniem aktualizacji ale niestety tak się nie stało.

Wszyscy spodziewali się aktualizacji wczoraj w godzinach wieczornych. Niestety Gabe na kilka godzin przed udostępnieniem nowej kompilacji poinformował, że ze względu na wykryty błąd w wersji Build 10536 nie zostanie ona udostępniona dla testerów systemu Windows 10 Mobile.

Nie wszyscy jednak pogodzili się z tą informacją i sprawdzili dostępne aktualizacje w swoich telefonach. Jak się okazało wąska grupa testerów otrzymała możliwość zaktualizowania swoich telefonów do najnowszej wersji 10536.

Windows 10 Mobile Build 10536

Wygląda na to, że aktualizacja została wstrzymana w ostatnim momencie jednak niektórzy użytkownicy mogą pobrać aktualizację do swoich telefonów. Sprawdziłem na Lumii 435 oraz Lumii 640 i żaden z telefonów nie zgłosił dostępnej aktualizacji.

Jeżeli również nie macie możliwości zaktualizowania telefonów do wersji Build 10536 tak jak większość uczestników programu „Waiting Insider” to nie pozostaje Wam nic innego jak oczekiwanie na nową kompilację, która według zapewnień Gabriela, ma zostać udostępniona na początku przyszłego tygodnia.

Jeżeli jednak udało Wam się zaktualizować telefony to koniecznie dajcie znać czy zauważyliście jakieś nowości lub poprawki.

Źródło: Forum

 • Adam Fierek

  Jeśli ktoś otrzymał aktualizację, to może przy okazji napisać, na jakim systemie: 8.1 czy 10 😉

 • largi

  Skacze tu i tam, proponuje go nie instalować, jak nie chcecie mieć czarnego ekranu, na waszych telefonach, lepiej poczekać do przyszłego tygodnia wtedy każdy dostanie Build, ale z numerem wyższym, ten ma w sobie jakieś poważne błędy ;/

  • Krzysztof Plochocki

   A na jakim modelu Ci złapało? Na 920 wm10 cisza

  • Adam Fierek

   Ciężko się czyta to, co napisałeś.

   • largi

    Chodzi o to że czytałem opinie ludzi którzy w/w build zainstalowali, mają spore problemy, a niektórym po prostu padł telefon

    • hehe 3 tyogodnie używam. zasłyszałeś to od Tołodzieja na pudlu?

     • Adam Fierek

      Też mi się tak zdaje 😛

 • damian5602

  Aktualizacja dostępna dla Lumi 1320.

 • nie rozumiem skąd to podniecenie pobieraniem kolejnych wadliwych i niedziałających buildów i bawienie się w testerów microsoftu a następnie narzekanie że dalej buildy są niestabilne wolne i się zawieszają, ja już się wyleczyłem z pracy na testowym buildzie trzymającym na baterii dwa razy krócej niż 8.1; czekam na finalny produkt a nie kolejną porcję niedoróbek wrzucaną ku uciesze gawiedzi o! znowu nie działa! 😀

  • Na tym polega właśnie uczestnictwo w programie Windows Insider. Możesz wcześniej niż inni zainstalować najnowszy system i sprawdzić jak funkcjonuje. Przy okazji możesz zgłaszać błędy, opinie oraz sugestie. Nie jesteś zadowolony to wracasz do 8.1.

 • xvistak

  Nie wiem…wydaje mi się że z 8.1 trzeba spróbować,bo z 512 Fast i Slow cisza.Właśnie zrobiłem go back to 8.1,właśnie drugiego gdr2 stawiam 486,w Insaderze nadal 125….Nie wiem może sprawdzę,ale szkopół w tym że jak zapodam na sprawdzenie i wykryje 166 przed 512bo tak jest.To wiadomo że będzie się dopominał o instalację wtedy do następnego buildu wifi będe musiał wyłączać żeby się nie pobrało,no wiadomo Reset Trzeba wtedy Zapomni..,ale już mi się odechciało…..Pozdro

  • Należy pamiętać, że system Windows 10 Mobile to w dalszym ciągu wersja testowa. Z wersji na wersję coraz bardziej dopracowana ale błędy ciągle występują. Na podstawowym telefonie mam WP8.1 Update 2 a na drugim testuję najnowsze kompilacje.

 • Na L735 10536 wg mnie lepiej działa. Ale cudów nie ma, dopiero drugi dzień.
  Odnoszę wrażenie że nowy system polubi słuchawki z większym RAM => 2 GB.
  Szczegóły nie wypiszę, mało czasu na zabawę telefonem. Po za tym Morfeusz wzywa.