Windows 10 Mobile Build 10240 pozwala na ładowanie baterii bez włączania telefonu

Dzisiaj informowałem o pojawieniu się systemu Windows 10 Mobile w wersji Build 10240 do pobrania i ręcznej instalacji na chińskich telefonach. Portal WinBeta postanowił wgrać ROM do telefonu i sprawdzić jak się sprawuje najnowsza kompilacja. Zapraszam do zapoznania się ze wszystkimi nowościami.

Jak się okazuje wersja Build 10240 nie posiada zbyt wielu zmian w porównaniu do obecnej wersji Build 10166. Zapewne większość zmian nie jest widocznych gołym okiem i są to głównie optymalizacja działania systemu oraz poprawa stabilności.

Osoba testująca najnowszą kompilacje dostrzegła zaledwie trzy różnice. Pierwszą z nich jest nowa funkcjonalność, która pozwala na ładowanie baterii kiedy telefon jest wyłączony. Do tej pory podłączenie wyłączonego telefonu powodowało jego automatyczne włączenie. Po podłączeniu telefonu do ładowania na środku ekranu pojawi się powiększona animacja ładowania baterii – widoczna na zdjęciu tytułowym. Animacja będzie widoczna przez około pierwszych 10 sekund od rozpoczęcia ładowania.

Kolejną nowością jaką zauważył autor filmu (patrz źródło) to brak logo Nokia podczas włączania telefonu. Po włączeniu pojawia się od razu logo Windows. Ostatnia zmiana to rzekome szybsze działanie systemu ale na podstawie filmu niestety ciężko stwierdzić czy rzeczywiście nowsza kompilacja będzie działać znacznie szybciej w porównaniu do obecnie testowanej przez nas wersji.

Źródło: YouTube