Windows 10 Mobile Build 10240 jest już gotowy ale nie zostanie udostępniony

Dzisiaj Microsoft poinformował, że posiada nową kompilację systemu Windows 10 Mobile w wersji Build 10240. Niestety na tym kończą się dobre wieści bowiem system posiada błąd, przez który nie zostanie udostępniony dla osób, które przystąpiły do programu Insider Preview.

Gabriel Aul za pomocą sieci Twitter odpowiedział na pytanie jednego z Insiderów, który chciał się dlaczego Microsoft tak długo zwleka z udostępnieniem nowszej kompilacji dla telefonów.

Kompilacja 10240 posiada błąd, który blokuje telefony co oznacza, że nie zostanie udostępniona dla użytkowników. Będziemy musieli poczekać na kolejną wersję, w której zostanie wyeliminowany ten błąd.

W związku z tym nie liczyłbym na to, że dzisiaj pojawi się aktualizacja na Waszych telefonach z systemem Windows 10 Mobile. Nie wiadomo na ile poważny jest ten błąd i ile czasu Microsoft będzie potrzebował na jego wyeliminowanie ale trzymam kciuki, że w czwartek w godzinach wieczornych zostanie udostępniona kompilacja z nowszym numerem.

Źródło: Twitter

 • Co bzdury, 10240 jest dostępny od czasów 166 z tym że MS sztucznie podniósł wersję numeryczną aby wysłać RTM do OEM wraz z wersją desktopową. Co do działania, jeśli przez miesiąc nie znaleźliśmy tego o czym piszą, po prostu leją wodę. Nic nowego i tak już nie ma

  • Jednak z tego co napisał Gabe wynika, że zostanie udostępniona kompilacja z wyższym numerem.

   • swodniw01m

    Zostanie udostępniona za „kilka” dni :d

    • Konrad Uroda-Darłak

     Oby w piątek :s

 • venipig