Windows 10 Mobile Build 10136 już dostępny w programie Windows Insider!

Wspaniała informacja dla wszystkich osób, które czekały na udostępnienie nowej wersji systemu Windows 10 Mobile. Microsoft właśnie poinformował, że osoby, które przystąpiły do programu Insider Preview już teraz mogą pobrać system w wersji Build 10136.

Przypominam, że aby wgrać najnowszy system Windows 10 Mobile Build 10136 należy posiadać na telefonie system Windows Phone 8.1. Użytkownicy, którzy posiadają system Windows 10 Mobile Build 10080 nie otrzymają najnowszej wersji systemu. Najszybszym sposobem na powrót do wersji Windows Phone 8.1 będzie przywrócenie oprogramowania za pomocą aplikacji komputerowej Windows Phone Recovery Tool. Po więcej informacji odsyłam do tego artykułu.

[info]Pod koniec aktualizacji na naszych telefonach pojawi się ekran blokady bez daty oraz godziny. Ekran ten będzie widoczny około 10 minut. Należy cierpliwie zaczekać aż pojawi się data i godzina – dopiero wtedy będziemy mogli odblokować telefon. Nie należy w tym czasie restartować telefonu.[/info]

Koniecznie dajcie znać jak przebiega aktualizacja Waszych telefonów. Na moim telefonie Microsoft Lumia 435 Dual SIM pojawiły się dwie aktualizacje:

  • Insider Fast configuration update
  • Windows 10 Technical Preview for phones (10.0.12634.131)

Nie jestem pewien czy powyższa wersja to system Windows 10 Mobile w wersji Build 10136. A jak jest na Waszych telefonach?

Źródło: Microsoft