Windows 10 Mobile będzie posiadać funkcję nagrywania rozmów?

Do tej pory posiadacze telefonów z systemem Windows Phone narzekali na brak możliwości nagrywania rozmów. Niestety system nie umożliwia takiej takiej funkcji a tym samym w Sklepie Windows Phone nie można było znaleźć żadnej aplikacji, która wspomogłaby nas w nagrywaniu rozmów. Cała nadzieja w systemie Windows 10 Mobile.

Nagrywanie-rozmow-Windows-10-Mobile

Po uruchomieniu rejestratora głosu i nagraniu pierwszego dźwięku zostanie utworzony nowy folder w naszym telefonie. W aplikacji eksplorator plików znajdziemy ten folder, który nosi nazwę Recorded Calls. To może oznaczać, że Microsoft planuje wprowadzić natywne nagrywanie rozmów w telefonach z systemem Windows 10 Mobile.

Niestety nie mamy żadnego potwierdzenia i nie wiadomo czy funkcja będzie dostępna w stabilnej wersji systemu. Być może pojawi się już w kolejnych kompilacjach systemu Windows 10 Mobile. Czy Waszym zdaniem funkcja ta powinna zagościć na stałe do naszych telefonów? Zapraszam do dyskusji w komentarzach poniżej.

 • Rafał

  Tak zdecydowanie tak !!!!. Ile można być zdanym na łaskę tych oszustów z infolini roznych firm ☺

  • GhastlyDD

   Rozmowy na infolinii np. u operatora są nagrywane z tego co mi wiadomo

   • bo ty się zgadzasz

   • Przede wszystkim dla bezpieczeństwa nagrywającego. Ewentualna reklamacja Klienta może zostać uwzględniona po odsłuchaniu rozmowy ale jak kiedyś zostałem poinformowany tylko w szczególnych przypadkach takie rozmowy są odsłuchiwane.

   • Rafał

    Owszem ale życzę powodzenia w uzyskaniu kopi ☺. Przerabiałem to z polszmatem kiedy próbowali wcisnąć mi coś czego nie zamawiałem a nagrania niechcieli udostępnić. Gdy przesłałem im własne nagranie szybko zmienili zdanie ☺.

    • pionner

     Na wszelkie polsaty i inne dziadostwo, co mnie zaprasza na prezentacje prania dywanów i podrabianej biżuterii jest inna opcja w Windows Phone, która w 8.1 działa bez zarzutu. Po pierwszej rozmowie „block this number” i wtedy mogą sobie dzwooooonić ile dusza zapragnie 🙂

  • Nie wiem dokładnie jak reguluje tę kwestię prawo w Polsce ale wydaje mi się, że jeżeli nie poinformujesz rozmówcy o nagrywaniu rozmowy to i tak nie będziesz mógł z tego nagrania skorzystać. Jeżeli poinformujesz to konsultant może odmówić przeprowadzenia rozmowy.

   • Rafał

    Owszem poinformujesz to się rozłaczy spróbuj ☺. Pozatym bardziel tobdla własnego urzytku poniewarz w kwestiach spornych nie udostepnia ci nagrania chyba ze w sądzie. Wiedzą o tym i korzystają z tego iż ludzie opuszczają. A tak masz nagranie i odrazu inna rozmowa. Wiem bo przerabialem temat nie raz z Polszmatem.

   • Nie możesz go upublicznić, ale jako notatkę możesz mieć i nie musisz informować.

   • Krzysztof J. Szklarski

    Nagrywać możemy do woli nasze rozmowy, a więc i każdego z naszych telefonicznych rozmówców, o ile przyjdzie nam na to ochota, albowiem to nie jest podsłuchiwanie kogokolwiek, a nagrywanie siebie samego w trakcie rozmowy z inną osobą, która przecież nie do innych, ale do nas mówi, więc taka rozmowa nagrana być może i to bez uprzedzania rozmówcy, że rozmowę taką nagrywamy.

    Krzysztof J. Szklarski http://www.Napisy.info

    • Rozumiem, że tylko w przypadku kiedy nagrywamy rozmowę na własny użytek? Podejrzewam, że inaczej wygląda sprawa w przypadku kiedy zamierzamy wykorzystać rozmowę jako np. dowód w sprawie.

 • W nowym buildzie nie ma nic więcej i nie widzę aby MS to wprowadził bo nie ma na to parcia a po drugie rozmowy Skype

  • Zainteresowanie jest spore. Wiele osób narzekało, że taka funkcja nie została zaimplementowana w systemie Windows Phone.

   • No właśnie często piszemy wiele osób…na forum prawie trzy lata i jeden temat o tym. Bądźmy realistami:)

 • A ja podejrzewam, że ten folder będzie przechowywał zapisane rozmowy ze Skype for Business (Lync).

 • Artur

  Jestem jak najbardziej za. Nagrywanie rozmów bardzo mi osobiście by się przydało, bo często rozmawiam z Angolami, a oni naprawdę mówią czasem bardzo niewyraźnie… Fajnie byłoby mieć możliwość odsłuchania raz jeszcze, szczególnie gdy podają jakieś dane, jak numer telefonu, adres czy nawet coś bardziej skomplikowanego. Mógłbym wtedy raz jeszcze przesłuchać i na spokojnie zapisać. Pozostaje chyba tylko kwestia prawna nagrywania rozmów, ale chyba MS nie powinno to obchodzić.