Już wkrótce uczestnicy programu Insider otrzymają kompilacje Redstone 4

Microsoft poinformował pod koniec lipca, że w niedługim czasie uczestnicy programu Windows Insider otrzymają możliwość pobrania kompilacji systemu Windows 10 z rozgałęzienia Redstone 4. Moment udostępnienia nowej kompilacji jest już bardzo blisko ponieważ, jak informuje portal BuildFeed, w wewnętrznych testach pojawiła się kompilacja o numerze Build 17000.

Użytkownicy, którzy zapisali się do szybkiego kręgu Windows Insider i wybrali opcję Skip ahead to the next Windows release już niebawem powinni otrzymać możliwość pobrania pierwszej kompilacji z nowego rozgałęzienia o kodowej nazwie Redstone 4. Jeżeli nie jesteście pewni lub macie wątpliwości w jaki sposób ustawić odbieranie aktualizacji, aby otrzymać nową wersję systemu to koniecznie zerknijcie do tego artykułu.

Niestety nowe rozgałęzienie przeznaczone jest wyłącznie dla systemu Windows 10. Telefony z mobilną wersją systemu w dalszym ciągu otrzymują testowe kompilacje z rozgałęzienia Feature 2, które posiadają znacznie niższą numerację niż komputerowa wersja Redstone 3. W przyszłym miesiącu Microsoft udostępni aktualizację Fall Creators Update i dla systemu Windows 10 Mobile będzie to ostatnia aktualizacja, która otrzyma wsparcie techniczne przez kolejny rok. Dalszy rozwój systemu będzie dotyczył wyłącznie komputerowej wersji podczas kiedy mobilna wersja będzie w dalszym ciągu wygaszana. Microsoft niejednokrotnie informował, że trwają prace nad nowymi telefonami jednak nie wiadomo kiedy, w jakiej formie i czy w ogóle pojawią się kiedykolwiek na rynku.