Aktualizacja Fall Creators Update dostępna dla PC w kręgu Release Preview

Trwają ostatnie przygotowania do zbliżającej się aktualizacji Fall Creators Update dla komputerów oraz telefonów z systemem Windows 10. Wczoraj Microsoft rozpoczął udostępnianie aktualizacji Build 16299.15 w kręgu Release Preview na komputerach. Jednocześnie Amerykanie poprosili użytkowników, aby ponownie sprawdzili ustawienia programu Windows Insider ponieważ w niedługim czasie w szybkim kręgu zaczną pojawiać się kompilacje z nowego, testowego rozgałęzienia Redstone 4.

Jeżeli jesteście zapisani do kręgu Release Preview to już teraz możecie sprawdzić czy możecie pobrać aktualizację Fall Creators Update w wersji Build 16299.15. Aktualizacja udostępniana jest falami, dlatego nie każdy otrzyma aktualizację w tym samym czasie. Uczestnicy zapisani do szybkiego kręgu powinni zastanowić się czy chcą dołączyć do testów kompilacji Redstone 4 czy też pozostać na stabilnej wersji systemu Fall Creators Update.

Jestem zapisany do szybkiego kręgu na PC. Jakie mam możliwości?

  • Przystąp do testów Redstone 4. Jeżeli nie zmienisz kręgu to w niedługim czasie otrzymasz testowe kompilacje z rozgałęzienia Redstone 4.
  • Wybierz bardziej stabilne kompilacje. Zmiana kręgu na wolne aktualizacje lub Release Preview spowoduje otrzymywanie bardziej stabilnych kompilacji.
  • Pozostań na oficjalnej wersji systemu. Jeżeli nie chcesz uczestniczyć w jakichkolwiek testach to możesz zatrzymać w ustawieniach otrzymywanie kolejnych aktualizacji Insider co spowoduje, że pozostaniesz na oficjalnej wersji systemu i będziesz otrzymywać wyłącznie oficjalne aktualizacje.

Aktualizacja Fall Creators Update dla PC oficjalnie wystartuje w przyszły wtorek czyli 17 października. W dalszym ciągu nie wiadomo kiedy zostanie udostępniona aktualizacja Fall Creators Update dla telefonów. Nie wiadomo również jaki będzie końcowy numer kompilacji. Obecnie użytkownicy w szybkim kręgu testują wersję Build 15252. Jak tylko pojawią się nowe informacje w tym temacie to niezwłocznie poinformujemy Was o tym fakcie.

Źródło: Centrum opinii