Aktualizacja Fall Creators Update zostanie udostępniona 17 października

Terry Myerson, Executive Vice President w Microsoft, poinformował dzisiaj na oficjalnym blogu o dacie udostępnienia kolejnej, dużej aktualizacji systemu Windows 10. Jesienna aktualizacja zostanie udostępniona 17 października pod nazwą Fall Creators Update. Jakie nowości otrzymają użytkownicy komputerów oraz telefonów w ramach zbliżającej się aktualizacji?

Co nowego w Windows 10?

  • Funkcja Ludzie. Na pasku zadań pojawią się ikony reprezentujące naszych znajomych, a po ich kliknięciu możliwe będzie proste nawiązanie rozmowy czy też udostępnienie im plików.
  • Zachowaj miejsce na dysku twardym. Dzięki możliwości dostępu do plików w usłudze OneDrive na żądanie możesz korzystać z plików w chmurze bez potrzeby używania miejsca na dysku. Wszystkie pliki są widoczne w Eksploratorze plików, a dostęp do nich jest możliwy w każdej chwili.
  • Idealna aplikacja dla twórców filmów i wideo. Fani programu Movie Maker będą doskonale bawić się dzięki aplikacji Story Remix. Wybierz zdjęcia i nagrania wideo, dodaj muzykę, przejścia, a nawet efekty 3D. Kliknij przycisk i voilà — edycja wykonana! Masz przed sobą nową wersję swojego wideo.
  • Zobacz wykreowane przez siebie trójwymiarowe obiekty w rzeczywistości. Oglądaj trójwymiarowe obiekty w rzeczywistości i rób zdjęcia za pomocą skierowanego do przodu aparatu w swoim komputerze.
  • Fluent Design. Odświeżony styl graficzny interfejsu użytkownika. Minimalizm i zwiększona czytelność, poprawione skalowanie okien i zapewnienie płynniejszego przechodzenia w „tryb tabletu”.
  • Nowości w Microsoft Edge. Możliwość przypinania stron internetowych do paska zadań, usprawnione przenoszenie danych między przeglądarkami, widok drzewka przy dodawaniu strony do ulubionych, edycja adresu URL w zakładkach oraz  tryb pełnoekranowy pod F11 lub ikonką obok powiększenia strony.
  • Pozostałe. Ulepszone narzędzia systemowe, intuicyjne wprowadzanie tekstu, Tryb Gry, odświeżony program Windows Defender, Story Remix i wiele więcej.

Co nowego w Windows 10 Mobile?

  • Wprowadzono tryb portretowy do funkcji Continnum. Wyświetlanie obrazu na monitorach w trybie portretowym do tej pory było nieprawidłowe. Teraz użytkownicy mogą pracować na zewnętrznym monitorze w trybie portretowym korzystając z funkcji Continuum.
  • Nowe emotikonki Emoji 5.0. W tej kompilacji wprowadzono nowe emotikonki, które już jakiś czas temu zadebiutowały w komputerowej wersji systemu. Nowe emotikonki możecie zobaczyć w tym miejscu.
  • Wprowadzono dziesiątki poprawek oraz usprawnień. Część z nich możecie znaleźć w tym artykule.

17 października zostanie udostępniona aktualizacja dla komputerów. Nie wiadomo kiedy wystartuje aktualizacja dla telefonów. Poprzednia aktualizacja Creators Update dla komputerów wystartowała 12 kwietnia a użytkownicy telefonów w Polsce mogli pobrać ją dopiero 9 maja. Podejrzewam, że w przypadku nowej aktualizacji wystąpi podobne opóźnienie w udostępnianiu aktualizacji dla telefonów.

Źródło: Microsoft