Poznaliśmy numer kompilacji aktualizacji Fall Creators Update dla komputerów

Microsoft udostępnił wczoraj zbiorczą aktualizację dla komputerów zapisanych do szybkiego kręgu Windows Insider o numerze Build 16299.15. To oznacza, że aktualizacja Fall Creators Update posiada numer Build 16299 i taka też wersja będzie otrzymywać kolejne zbiorcze aktualizacje.

Microsoft przygotowuje się do udostępnienia oficjalnej aktualizacji Fall Creators Update, która pojawi się za dwa tygodnie czyli 17 października. Na blogu Windows pojawił się wpis, który informuje uczestników programu Windows Insider o powodach udostępnienia zbiorczej aktualizacji:

We have released Windows 10 Insider Preview Build 16299.15 to Windows Insiders in the Fast ring. As we prepare to release the Windows 10 Fall Creators Update to the world on October 17th, we will now start testing out servicing this build with the Cumulative Updates via Windows Update.

Wczorajsza zbiorcza aktualizacja to przede wszystkim test usługi Windows Update. Aktualizacja Fall Creators Update wystartuje 17 października, ale będzie dostarczana do użytkowników falami co oznacza, że nie wszyscy otrzymają najnowszą wersję systemu Windows 10 w tym samym czasie. Proces aktualizacji może potrwać nawet kilka tygodni. Najważniejsze nowości w zbliżającej się aktualizacji znajdziecie w tym artykule.

Z kolei numer kompilacji dla mobilnej wersji systemu Windows 10 nie został jeszcze ustalony. Obecnie w testach znajduje się wersja Build 15252, ale na horyzoncie widać kolejną wersję z numerem Build 15253. Oficjalna aktualizacja dla telefonów wystartuje nieco później niż dla komputerów. W przypadku poprzednich aktualizacji opóźnienie wynosiło zazwyczaj około dwóch tygodni.