Poznaliśmy numer kompilacji aktualizacji Fall Creators Update dla komputerów

Microsoft udostępnił wczoraj zbiorczą aktualizację dla komputerów zapisanych do szybkiego kręgu Windows Insider o numerze Build 16299.15. To oznacza, że aktualizacja Fall Creators Update posiada numer Build 16299 i taka też wersja będzie otrzymywać kolejne zbiorcze aktualizacje.

Microsoft przygotowuje się do udostępnienia oficjalnej aktualizacji Fall Creators Update, która pojawi się za dwa tygodnie czyli 17 października. Na blogu Windows pojawił się wpis, który informuje uczestników programu Windows Insider o powodach udostępnienia zbiorczej aktualizacji:

We have released Windows 10 Insider Preview Build 16299.15 to Windows Insiders in the Fast ring. As we prepare to release the Windows 10 Fall Creators Update to the world on October 17th, we will now start testing out servicing this build with the Cumulative Updates via Windows Update.

Wczorajsza zbiorcza aktualizacja to przede wszystkim test usługi Windows Update. Aktualizacja Fall Creators Update wystartuje 17 października, ale będzie dostarczana do użytkowników falami co oznacza, że nie wszyscy otrzymają najnowszą wersję systemu Windows 10 w tym samym czasie. Proces aktualizacji może potrwać nawet kilka tygodni. Najważniejsze nowości w zbliżającej się aktualizacji znajdziecie w tym artykule.

Z kolei numer kompilacji dla mobilnej wersji systemu Windows 10 nie został jeszcze ustalony. Obecnie w testach znajduje się wersja Build 15252, ale na horyzoncie widać kolejną wersję z numerem Build 15253. Oficjalna aktualizacja dla telefonów wystartuje nieco później niż dla komputerów. W przypadku poprzednich aktualizacji opóźnienie wynosiło zazwyczaj około dwóch tygodni.

 • Marcin

  O prosze w ramach test service juz pobieram

 • snicklefritz

  Jest już może dostępna ta wersja poprzez jakiegoś asystenta?

 • Skoro 16299.x to build ostateczny to FCU pod względem nowych funkcji wygląda naprawdę słabo… :/

  • Skupili się na wygaszaniu mobilnej wersji systemu i zabrakło czasu na rozwój funkcji w komputerowej wersji…

   • nowy design aplikacji zadebiutuje w pełnej krasie pewnie dopiero za rok…

    pamięta ktoś jeszcze obiecaną aplikację do skanowania 3d?

    • Jak się później okazało to nie była obiecana aplikacja tylko wizja Microsoftu na temat tego co może się wydarzyć w niedalekiej przyszłości.

  • PN27

   Tak mi się wydaje, że funkcją systemu powinna być obsługa procesów, urządzeń i zapewnienie bezpieczeństwa i stabilnego środowiska pracy programów. Cała reszta powinna być na zewnątrz. W aplikacjach działających ja każda inna.

 • According to Windows Central, Microsoft signed off on the final build
  last week and will be using build 16299.15 as a base, approving it to be
  used by manufacturers.

  • Aktualizacja i tak zapewne pojawi się z wyższą końcówką niż 15.