Windows 10 Build 17134.81 to druga majowa zbiorcza aktualizacja systemu

Wczoraj późnym wieczorem Microsoft udostępnił aktualizację systemu Windows 10. Jest to już druga zbiorcza aktualizacja dziesiątki w tym miesiącu. Nowa kompilacja została udostępniona dla użytkowników z oficjalnym systemem Windows 10 w wersji 1803 o nazwie April 2018 Update.

Po aktualizacji system podskoczy na Waszych urządzeniach z wersji 17134.48 do wersji 17134.81. Nowa wersja systemu wprowadza wyłącznie poprawki błędów i udoskonalenia. Poniżej zamieszczam oficjalną listę zmian w aktualizacji KB4100403.

  • Naprawiono błąd w przeglądarce Internet Explorer, który mógł powodować niepowodzenie w komunikacji z usługą web workers w niektórych, asynchronicznych scenariuszach przy wielokrotnych odwiedzinach strony internetowej.
  • Naprawiono błąd z informacjami o zaktualizowanej strefie czasowej.
  • Naprawiono błąd, w którym ustawienia napisów kodowanych (cc) nie zmieniają się po aktualizacji.
  • Naprawiono błąd, który mógł powodować zatrzymanie aplikacji Microsoft Edge oraz innych podczas tworzenia nowego audio endpoint podczas uruchamiania odtwarzania audio lub wideo.
  • Naprawiono błąd z niepowodzeniem rejestracji Windows Hello w niektórych konfiguracjach sprzętowych z dedykowaną kartą dGPU.
  • Naprawiono problem z regresją zasilania w systemach z urządzeniami NVMe pochodzących od niektórych dostawców.

Dajcie znać czy otrzymaliście opisywaną aktualizację oraz jak sprawują się Wasze urządzenia z najnowszą wersją systemu Windows 10 April 2018 Update.

Źródło: Microsoft