Wileyfox zaprezentuje w tym roku telefon z systemem Windows dla biznesu

Niewielki producent telefonów Wileyfox, który znany jest z produkcji smartfonów CyanogenMod, poinformował, że planuje przenieść się na rynek klientów biznesowych. Według producenta system Windows jest znacznie bezpieczniejszy od Androida i zdecydowanie bardziej nadaje się na rynek B2B. Jeszcze w tym roku zobaczymy telefon Wileyfox z mobilym systemem Windows.

Producent planuje udostępnić telefon z systemem Windows w sierpniu tego roku początkowo za pomocą operatorów sieci komórkowych w Wielkeij Brytanii a następnie w kilku europejskich państwach. Wileyfox jest obecny na 15 rynkach włączając w to takie państwa jak Francja, Hiszpania, Holandia oraz Niemcy. Według zapowiedzi producent zamierza stworzyć dla biznesu:

Increasingly people are screaming for costs to come down and want a good affordable device. If businesses are going to buy thousands of devices to kit out their work force, they need a good price point. That’s where we’re going to hit it out. Most firms can’t afford to spend £500 per device. But with us, they can be assured quality and the right features. For example, courier companies can use it to scan products and save money which is of course what they want. That is the benefit of Windows and how it’s adaptable for B2B.

Wileyfox przygotuje telefon, który będzie przystępny cenowo i będzie w zasięgu większości firm. Producent przekonuje, że dzięki jego produktowi klienci otrzymają odpowiednią jakość oraz funkcje. Firma zamierza wyposażyć swój telefon w dużą baterię. Oprócz produkcji telefonu ze średniej półki dla klientów biznesowych firma planuje również przygotować komplet akcesoriów:

Wileyfox will produce a range of accessories for the handset, and the device itself will feature a larger battery. We’re going to do some chargers, headphones and cases that are based on our devices the new one as well, to ensure a bespoke experience. The accessories will be developed in-house at our factory in China. They will be released at the end of Q2, maybe beginning of Q3 to help complement our devices when they are ranged with networks.

Producent zakłada sprzedaż na poziomie 2 milionów telefonów jeszcze w tym roku co będzie przyrostem z poziomu 500.000, który udało się osiągnąć w zeszłym roku. Nowe urządzenie jest jeszcze w fazie opracowywania i jest obecnie w trakcie certyfikacji Global Certification Status (GCF). Na tę chwilę nie wiadomo jakie parametry będzie posiadał telefon oraz czy zostanie wyposażony w funkcje Continuum.

Źródło: MSPoweruser